Станьте Чудотворцем для інших!

Добірка благодійних акцій, які організували у Львові до свята Миколая. Як, де і чим до них долучитися, щоб допомогти потребуючим дітям

На порозі зима, а отже, одне з найулюбленіших свят дітей і дорослих – День святого Миколая. Та, на жаль, не у всіх дітей є можливість отримати омріяні подарунки: багато з них не мають батьків або ж їхні сім’ї перебувають у скруті. Ми ж хочемо, аби Святий Миколай приніс диво в кожну хату, щоб жодна дитина не залишилася без подарунка. Тим паче, що львів’яни самі готові творити це диво, адже питають, шукають і швидко відгукуються на всі акції, які проводять у Львові.
Прикладом такої доброї справи та щирої допомоги цього року стала акція від Центру опіки сиріт. Розвішані на стенді в Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла 600 «цеглинок», на яких були написані потреби діточок, розійшлися всі до останньої за три дні! Те саме відбулося й у храмі Пресвятої Євхаристії (домініканському соборі): більш ніж 200 паперових пташок із дитячими побажаннями, які нещодавно висіли на «Дереві дитячих побажань», також розійшлися до останньої! А це означає, що завдяки небайдужим людям віра у диво житиме в дитячих серцях. Проте на цьому листи з дитячими побажаннями і потребами не закінчилися.
В цьому номері «Львівська Пошта» подає частину акцій, які готують благодійні організації чи окремі установи напередодні свята Миколая. Долучитися до них може кожен охочий, щоб допомогти втілити у передсвятковий час дитячі мрії.

Новорічно-різдвяний кошик для сиріт

Акцію для 60 потребуючих сімей проводить Центр опіки сиріт. Як розповів нам отець Роман Прокопець, у Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла нещодавно вивісили понад 600 «цеглинок», на яких був перелік потрібних продуктів. Як мовилося, їх уже розібрали. Проте на сторінці Центру http://orphancenter.org.ua/tag/lysty-do-mykolaya-2019/ уміщені листи від діток, які чекають на свої подарунки. «Наш Центр опікується більш ніж 60 родинами. Частина з них втратила годувальника – чоловік загинув на війні, решта сімей багатодітні або такі, що перебувають у складних життєвих обставинах. У Гарнізонному храмі, який є осередком капеланського служіння, не так давно розвісили своєрідні цеглинки з потребами (передусім продуктами харчування і побутової хімії), але люди доброї волі їх уже забрали. Проте в нас є листи від діток. Їх можна знайти на сайті, зарезервувати і принести усе придбане до 9 грудня до гарнізонного храму», – каже священник.
Отож, усі подарунки необхідно приносити в інформаційний центр Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла (вул. Театральна, 11), кінцевий термін – 9 грудня. На подарунку обов’язково треба вказати, для кого він, номер листа, ім’я та вік дитини. Наприклад: «Центр опіки сиріт. Лист №хх, Петрик (10 р.)».
Далі все принесене волонтери завезуть на базу Святого Миколая, що на Короленка, 7, і там уже формуватимуть подарунки. Згодом розвезуть їх до адресатів.
Крім того, Центру можна допомогти фінансово.
Банківські реквізити: Місія «Центр Опіки Сиріт»,
Приватбанк р/р №26003060441526, МФО 325321, ЄДРПОУ 37527309.
У примітці вказати: «Добровільна пожертва до Дня св. Миколая».
Докладніша інформація за тел. 097 295 36 06 (отець Роман Прокопець).

«Святий Миколай – дітям у потребі»

Уже 23 рік поспіль збирає подарунки для потребуючих Мальтійська служба допомоги. Акція називається «Святий Миколай – дітям у потребі». Цього року подарунки від служби отримають майже чотири тисячі дітей Львова та області. Це переважно діти, які виховуються і проживають в навчально-реабілітаційних центрах і школах, що раніше були спеціалізованими школами-інтернатами, діти із сиротинців, а ще діти із малозабезпечених сімей у інтернатах та з прийомних сімей.
«Декілька років поспіль спільно з центрами соціальної служби області ми беремо листи від дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах. Вони пишуть листи, а ми допомагаємо їх зібрати та втілити дитячі мрії, – каже заступниця директора Мальтійської служби допомоги Марія Панчак. – Деякі з них важко утілити, бо діти часто просять миру, здоров’я, аби військові повернулися живими, а мама з татом не вживали спиртного. Проте часто в цих дітей є і матеріальні потреби – книжки, одяг, ігри, канцтовари, спортивні речі, прикраси». Долучитися до доброї справи можна кількома способами: взяти листа і самому сформувати подарунок; розповісти чи поширити інформацію; допомогти фінансово.
Що стосується збору речей, то, як каже Марія Панчак, існує перелік того, у чому завжди є потреба. Це насамперед засоби гігієни, канцтовари, білизна, шкарпетки, теплі речі, взуття, книги. Вік дітей, яким допомагає Мальтійська служба допомоги, різний – від дошкільного до підліткового.  Приносити все необхідне бажано в першій половині грудня, бо роздавати подарунки планують уже з 13 числа.  Охочі допомогти можуть приходити на вул. Академіка Богомольця, 8/2. Офіс працює з 9.00 до 19.00.
Докладніша інформація за тел. (032) 275 12 00.

Миколай для всіх потребуючих

Додати святкового настрою і допомогти підготувати солодкі подарунки для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах і які перебувають у Центрі підтримки дітей, закликає Служба у справах дітей Львівської міськради. Як розповіла завідувачка сектору професійної роботи управління «Служби у справах дітей» Руслана Нагурська, цього року їхній відділ подарунків від потребуючих не збирав, але свято таки влаштує. Зокрема, 87 дітей із числа тих, ким опікується Центр підтримки дітей, 16 грудня зможуть безкоштовно подивитися мультфільм «Ельза і крижане серце» в одному з торгово-розважальних центрів Львова та отримати солодкі презенти.
Всі охочі зробити індивідуальні подарунки дітям можуть звертатися безпосередньо в служби, центри або дитячі заклади, які працюють у Львові. При цьому Руслана Нагурська наголошує, що все-таки спочатку варто зателефонувати і запитати про реальні потреби дітей.
Докладнішу інформацію можна одержати: в управлінні «Служба у справах дітей» ЛМР, тел.: (032) 235 40 40; (032) 297 58 83; у Львівському міському центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, тел.: (032) 254 61 28; (032) 254 61 29; у Центрі підтримки дітей при ліцеї «Просвіта» (там проживають діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, та діти, які опинилися в складних сімейних обставинах віком від п’яти до 18 років), тел.: (032) 261 51 80; 096 98 59 192 (директорка Харчун Жанна Олександрівна); у Центрі підтримки дітей при закладі дошкільної освіти №5 (там цілодобово перебувають діти, які також опинилися в складних життєвих обставинах віком від двох до семи років), тел. (032) 271 22 08 (директорка Маніла Уляна Ярославівна).

«Дерево дитячих побажань»

Усіх тих, що бажають стати помічниками Святого Миколая, запрошують до храму Пресвятої Євхаристії (домініканського собору). Там триває акція «Дерево дитячих побажань». На цьому дереві зазвичай висять паперові пташки, кожна з яких відповідає номерові листа. Зі слів координаторки акції Марти Борецької-Колісник, цього року там висіло майже 200 листів, та за короткий термін їх розібрали. А проте, як наголошує співрозмовниця, збір необхідних речей триває, тож допомогти ніколи не пізно. Завжди можна приносити засоби гігієни, канцтовари, побутову хімію. Для дітей, які проживають у сиротинцях, будинках-інтернатах (у смт Розділ, с. Букова в Старосамбірському районі) та в будинках дитячого типу, якими опікуються сестри-монахині (с. Лаврів у Старосамбірському районі, с. Цеблів у Сокальському і м. Бібрка в Перемишлянському районі), готують індивідуальні подарунки. Серед найнеобхіднішого солодощі, засоби гігієни (шампуні, зубні пасти і щітки, туалетний папір, підгузки), канцтовари.  Приносити подарунки для вихованців сиротинців бажано до 14 грудня до храму Пресвятої Євхаристії, що на пл. Музейна, 1, із 07.00 до 19.00. Розвозити їх організатори планують 15-16 грудня.
Докладніша інформація за тел.: 067 682 08 25 (Марта Борецька-Колісник).

«Подаруй дитині свято»

Уже ввосьме у Львові організовують акцію «Подаруй дитині свято». Така ініціатива покликана допомогти зібрати подарунки для дітей із малозабезпечених, багатодітних сімей, дітей-інвалідів, дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, а також тих, чиї батьки були чи досі перебувають на сході України. Цього року до волонтерів і небайдужих людей потрапили майже 300 листів. Зі слів координатора акції Данила, щоб долучитися до доброї справи, варто зайти на їхню сторінку у фейсбуці та обрати один із «вільних» листів.  Подарунки просять приносити до 18 грудня в офіс Святого Миколая, що на вул. Винниченка, 12/2 (Львівський обласний молодіжний центр). Офіс працює з 14.00 до 20.00 у робочі дні, у вихідні – за домовленістю.
Докладніша інформація за тел.: 097 041 44 26 (Вероніка); 093 143 63 79 (Данило).
Другу частину добірки читайте в наступному номері «Львівської Пошти».

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8091 / 1.62MB / SQL:{query_count}