Перетворити мрії хворих дітей на реальність

У Львові запроваджують проєкт “Зіркова карета”, який допомагатиме здійснювати бажання невиліковно хворих дітей

Невиліковно хворі дорослі, діти… На жаль, їх десятки, навіть сотні. Часто дні і години цих людей уже злічені. Проте так само, як і в здорових, у них є мрії та бажання. Комусь важка хвороба завадила побувати в улюбленому місті, комусь відвідати театр чи стадіон, комусь іще раз зустріти важливу в житті людину…
Здійснити “останні” заповітні бажання невиліковно хворих дітей та подарувати позитивні емоції у важкий для всієї родин час узявся Шпиталь Шептицького. Тут запровадили проєкт “Зіркова карета”. Над здійсненням бажань працюватиме ціла команда.
“Проєкт скерований на сповнення бажань дітей, час життя яких у цьому світі обмежений. Цей задум укорінений в історії Шпиталю Шептицького, який вже понад два десятки років розвиває напрямок паліативної медицини. Якщо досі ми скеровували увагу на дорослих пацієнтів, то зараз вирішили торкнутися теми паліативної медицини дитячої. Хочемо звернути увагу суспільства на те, що відбувається з людиною наприкінці її життя, які в неї думки, емоції”, – каже директор благодійного фонду “Шпиталь Шептицького” отець-доктор Андрій Логін.
Оскільки невиліковно хворі діти не можуть покинути своє помешкання або медзаклад без медичного супроводу, бо потребують кисневих масок, знеболень чи інших життєво важливих засобів, реалізовуватимуть проєкт за допомоги двох реанімобілів. Спецтехніка оснащена всім необхідним для людей на останніх етапах життя, її закупили завдяки численним меценатам.
Робота над утіленням проєкту буде побудована приблизно так: спочатку соціальний працівник шпиталю узгоджуватиме програму з усіма причетними до здійснення бажання, далі психолог допомагатиме підготуватися до події дитині, її родичам та персоналу лікарні, а реанімобіль доправлятиме до місця призначення.
“Звичайне таксі чи навіть “швидка” важкохворих не зможе перевезти, тож до бажаного місця везтиме “зіркова карета” – сучасний автомобіль екстреної медичної допомоги з командою фахівців, а саме лікарем і фельдшером, які будуть навчені надавати допомогу і стабілізувати за потреби всі стани”, – розповідає завідувачка відділення паліативного лікування, керівничка виїзної паліативної допомоги Марта Рипихович.
Хто саме стане першим “клієнтом” “зіркової карети” і яке бажання буде виконане, наразі не відомо. Зголоситися можна, написавши історію на електронну пошту шпиталю: spital.ugcc@gmail.com або на сторінку у фейсбуці. Із метою популяризації теми паліативної медицини в Україні для фахівців, які працюють у цій сфері, 23 листопада Шпиталь Шептицького проведе науково-практичну конференцію з міжнародною участю “Актуальні питання розвитку стаціонарної та мобільної паліативної допомоги в Україні”. Також цього дня проведуть благодійну гала-вечерю на підтримку останніх дитячих мрій у Edem Resort Medical & Spa, що в селі Стрілки (Перемишлянський р-н, Львівська обл.).
Завдяки зібраним на вечері коштам у Шпиталі Шептицького планують здійснити 100 дитячих мрій упродовж року. Першу мрію реалізують у День святого Миколая – 19 грудня.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9673 / 1.54MB / SQL:{query_count}