Тату: мода, мистецтво чи спосіб самоствердження?

Які татуювання зараз у тренді, що не варто набивати на тіло, як знайти найкращого майстра і скільки доведеться йому заплатити? Поради клієнтів і майстрів

Модно, стильно, але дорого, боляче та інколи небезпечно… Останнім часом усе більше молоді воліє прикрасити своє тіло якимись зображеннями. Але якщо раніше малюнок демонстрував статус людини, був ознакою племені, слугував маскуванням під час полювання, талісманом чи оберегом, то зараз хлопці та дівчата без особливих вагань наносять на тіло малюнки і символи, значення яких узагалі не стосуються їхнього стилю життя чи світобачення.
Якщо маєте намір робити татуювання, тату-майстри і ті, що є їхніми клієнтами, вже давно стверджують: цей крок, вчинок треба дуже добре обдумати! Якщо, зваживши всі за і проти, таки прийняли рішення це зробити, залишилося знайти хорошого майстра, а також обрати найвдаліший малюнок.

Просто картинка на тілі чи символ життя

Тарасу лише 22 роки, а в нього уже 16 татуювань. Перший малюнок хлопцеві набили у 17-ть. Відтоді він не зупиняється. “Усі мої друзі, з якими я на той час  спілкувався, мали татуювання. Звичайно, хотів бути, як усі, але не мав грошей. Тоді знайома запропонувала набити мені щось безкоштовно, – розповідає він. – Не можу сказати, що дуже пишаюся цим тату, але особливо не шкодую. До речі, воно у мене досі недороблене”.
Зі слів хлопця, зараз деякі його татуювання – просто красиві картинки з інтернету, проте є й символи певних моментів життя. На думку Тараса, малюнок на тілі все ж має бути оригінальним, нести смислове навантаження. Чого точно не любить хлопець, то це коли дівчата набивають собі однотипні квіти, а хлопці – диких звірів. Тарас каже, що це примітивно, заїжджено.
А ось Антон своє тіло почав прикрашати татуюваннями із 16-ти. За чотири роки їх у нього вже дев’ять. І всі вони, з його слів, жодного смислового навантаження не мають. Це не більш ніж картинки на тілі.
Набиваючи татуювання на тіло, жоден із цих хлопців ні до процедури, ні після неї до дерматолога не звертався, проте з одним із них таки трапився неприємний випадок. “Під час чергового сеансу моя шкіра дуже постраждала: почалося зараження, і фарба стала розтікатися… Одразу звернувся до тату-майстра, який розповів, що робити, чим мастити, і все загоїлось за декілька днів”, – каже Тарас.

Обирайте професіоналів!

Тож аби не виникало таких неприємних ситуацій, усі татуювання варто робити тільки в професіоналів. Якщо раніше Тарас обирав тату-майстра за стилем його роботи, то зараз уже знайшов одного постійного фахівця, який чудово справляється з будь-якими його побажаннями. Лише до перевіреного салону, де все чисто, стерильно ходить і Антон. 
Якщо такого спеціаліста ви досі не знайшли, хлопці радять шукати його на пораду друзів чи знайомих, навіть випадкових  перехожих. “Зустрівши людину з “крутими” тату, можна завжди запитати, хто це йому намалював, попросити контакти майстра, прочитати про нього інформацію і аж тоді звертатися”, – зазначив Тарас.
Однак татуювання не варто робити поспіхом, а також економити на них. “Не набивайте тату, якщо вам ще нема 18 років, адже те, що в 16-ть здавалося близьким вам по духу, вже через кілька років втратить актуальність!” – наголошує Антон.

Будьте оригінальні!

Виявляється, сьогодні на вибір татуювання впливає мода. Зі слів тату-майстра студії Vean tattoo Максима, дівчата обирають переважно квіти у графіці, хлопці просять намалювати “ліс” від зап’ястя до ліктя. А від таких малюнків, як, наприклад, написи, ієрогліфи, логотипи з мультфільмів, клієнтів доводиться часто відмовляти. Бо ж вони не мають ніякої художньої чи смислової цінності!
На пораду Максима, якщо ви наважилися зробити татуювання, перш ніж звернутися до салону, варто обов’язково переглянути портфоліо майстра та визначитися, чи збігається стиль його роботи з вашими очікуваннями. “Якщо все влаштовує, запишіться на консультацію та ознайомте майстра зі своєю ідеєю. Він допоможе створити індивідуальний ескіз. І головне ніколи на цьому не економте! Гроші можна заробити, а тату залишиться на все життя”, – переконує  Максим.
І клієнт, і майстер зацікавлені в тому, щоб уся робота була проведена в стерильній чистоті. “Своє робоче місце майстер повинен готувати при клієнтові. Якщо бачите, що він надягнув рукавички, простерилізував усі поверхні, обгорнув плівкою, надягнув бар’єрний захист, приготував одноразові капси для фарби, голки чи картриджі і все це розпакував у присутності клієнта, процедура пройде бездоганно”, – пояснює ще одна тату-майстер студії Pain Paint Tattoo Олександра.
Якщо ж у клієнта виникають бодай якісь сумніви, він має повне право просити показати йому апарат для стерилізації чи провести екскурсію приміщенням тату-салону.
До речі, татуювання – справа недешева. Зі слів Максима, сьогодні за невелике, але стильне тату доведеться викласти півтори-дві тисячі гривень. За більшу і складнішу роботу, яка займе кілька сеансів, можуть правити від 10 до 25 тисяч гривень.
Інколи в тату-салони приходять із “проблемними” малюнками. Як пояснюють самі майстри, це стається через те, що клієнти неправильно доглядають шкіру в місцях нанесення тату: наприклад, коли використовують для цього дешеві аналоги, а не препарати чи засоби, які порекомендував майстер.
Лілія Крок, лікарка-інтерн Львівського шкірно-венерологічного диспансеру:
– Перед тим як робити татуювання, по консультацію до дерматологів клієнти практично не звертаються. Проте саме це може убезпечити їх від багатьох можливих ускладнень. До нас приходять переважно у випадках недотримання гігієнічних умов під час процесу татуювання або ж при порушенні правил реабілітаційного періоду після цієї процедури. Річ у тім, що наша шкіра є бар’єром, який захищає від впливу зовнішнього середовища, а оскільки татуювання означає безпосереднє втручання у неї, туди легко може потрапити інфекція, приєднатися бактеріальна мікрофлора. Тому належні санітарні умови мають дуже велике значення. Як і якість чорнила: залежно від реакції організму може початися запальний процес, розвинутись алергічна реакція. Тож варто зважити всі за і проти, а ще обрати висококваліфікованого майстра, який має відповідний сертифікат і дотримується всіх правил та санітарних норм. Пам’ятайте: небезпечною для здоров’я може бути будь-яка ділянка тіла, особливо якщо є протипоказання до татуювання. Це, зокрема: захворювання в гострій стадії, онкологія, вагітність або період лактації, цукровий діабет, схильність до утворення колоїдних рубців, шкірні захворювання (псоріаз, гноячкові інфекції, запальні елементи в певній ділянці), психічні захворювання (епілепсія), прийом антибіотиків та хіміотерапія. Якщо ж усупереч цим протипоказанням таки було зроблене татуювання, може різко ослабнути імунітет чи виникнути алергія. Отож, якого б розміру не було татуювання, варто відповідально ставитися до його нанесення, зважати на поради тату-майстра і головне не нехтувати порадами лікарів!
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8812 / 1.6MB / SQL:{query_count}