До Страдча на прощу

26 червня відбудеться Всеукраїнська проща до Страдча. Її очолить глава УГКЦ Блаженніший Святослав

Україна багата на святі, століттями намолені та позначені численними ласками у відповідь на принесені з вірою молитви місця.  Унів, Страдч, Зарваниця, Крехів. І в свято, і в будні сюди приходять люди звідусіль, аби набратися духовної сили, очиститися від гріхів, просити про ласку духовного і фізичного зцілення. А у визначені дні тут збираються тисячі вірян на великі прощі.
Вже стало традицією щороку 26 червня проводити всеукраїнську прощу до Страдча, давнього відпустового місця за 22 км від Львова.
Ще Папа Пій ХІ своєю грамотою благословив Хресну дорогу на Страдецькій горі, яку 1936 року запровадив отець Микола Вояковський та надав їй статус Єрусалимської, тобто прочани, які її пройшли, мають таку саму заслугу, якби в Єрусалимі пройшли шляхом, яким колись ішов сам Христос на Голгофу.
А от церква Успіння Пресвятої Богородиці отримала від Святішого Отця привілей повного відпусту на щодень за умови Сповіді, участі в Літургії та Причастя, такий привілей мають лише кілька церков у світі.
У Страдецькій горі ще за часів Галицько-Волинського князівства був печерний монастир, який був другим після Києво-Печерської Лаври підземним монастирем на території нинішньої України. Про нього, як про Печеру Доможирову, згадують в Іпатіївському, а також у Галицько-Волинському літописі від 1242 року.
За легендою, у часи татарських набігів у печерах загинуло чимало жителів села, і тільки Богородиця зупинила навалу і покарала нападників. Відтоді село й зветься Страдч.
А вже у ХХ столітті, 26 червня 1941 року,  своєю кров’ю освятили цю землю страдецькі мученики о. Микола Конрад та мирянин Володимир Прийма, яких у 2001 році Папа Іван Павло ІІ під час візиту до Львова проголосив блаженними. Вони були замучені радянськими окупантами.
Тож уже кілька років поспіль 26 червня, у День мирянина, УГКЦ організовує всеукраїнську прощу до Страдча. Тож і цього року вирушать тисячі вірних з різних місцевостей України до цього відпустового місця, щоб вшанувати пам’ять блаженних мучеників та отримати духовні дари. Цьогорічна проща приурочена також 30-літтю виходу УГКЦ з підпілля.
Прощу і Архиєрейську Божественну літургію очолить Глава УГКЦ Блаженніший Святослав (Шевчук).

Програма прощі

8.30 – З’їзд прочан у с. Ямельня, на місце мученицької смерті блаженних мучеників о. Миколая Конрада та Володимира Прийми
9.00 – Молебень до страдецьких блаженних
10.00 – Піша хода до молитовного поля біля “Страдецької гори”
11.00 – Архиєрейська Божественна літургія, яку очолить Блаженніший Святослав
По завершенні – благословення та освячення всякої речі, присяга тверезості, похід до парафіяльної церкви та молитва до блаженних, Хресна дорога.
Контактна особа: парох о. Іван Колтун, тел. +38 067 752 57 72.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8059 / 1.54MB / SQL:{query_count}