Мандруймо Україною: водоспади, які варто побачити

Прохолодні дзвінкі струмені води серед густої зелені – про це приємно мріяти спекотним літом у місті. А ще приємніше опинитися поруч з водоспадом і зануритися в його підбадьорливий холод. Пропонуємо вашій увазі список українських водоспадів, які обов’яково варто побачити.

Шипіт

Один із найбільш доступних та відомих водоспадів Закарпаття розташований на схилах гірського масиву Боржава поруч із гірськолижними курортами “Пилипець” та “Подобовець”. Потік туристів тут не вичерпується у будь-який сезон, а інфраструктура не дає залишитися наодинці з природою. Проте водоспад, висота якого 14 метрів, потрібно неодмінно побачити – його красу і шепіт (звідси і назва) водних струменів описують навіть у віршах.
Згідно з легендою, біля гори Великий Верх, з якої тече водоспад, жили Іван та Марічка. Вони полюбили один одного і зустрічалися таємно біля підніжжя гори.
Одного разу мати дізналася про це: небо вибухнуло грозою, і бурхливий потік води забрав пару в прірву. З того часу в струменях водоспаду чути шепіт закоханих.
Щороку на свято Івана Купала тут проходить фестиваль “Шипіт”, на який збирається безліч хіпі, панків, інших неформалів і любителів природи, інформує svitom.info. Фестиваль заснований ще в 1993 році.


Дзембронські (Смотрицькі) водоспади

Каскад водоспадів понад 100 метрів завдовжки у високогірному селі Дземброня змусить вас спітніти по дорозі на висоту 1600 метрів. Ще одна назва – Смотрицькі водоспади.
Найвищий каскад – 10 метрів, а найкрасивіші і дикі місця розташовані вище за течією, тож беріть зручне взуття і будьте обережні на мокрих каменях.
Доїхати до початку маршруту можна на автобусі Верховина – Дземброня. Самі водоспади розташовані на маршруті від села Дземброня до гори Піп-Іван.


Прутський водоспад

У самій Ворохті на підйомі до Говерли розташований ще один красивий водоспад – Прутський або Говерлянський. Він складається зі 6 каскадів на річці, найвищий з них – 12 метрів.
Цей водоспад дуже легко знайти, маршрут до нього промаркований від турбази з боку Говерли, йти всього 2,5 км.
Похід на водоспад варто поєднати із підйомом на найвищу гору України, Говерлу, висота якої 2061 метр.


Джуринський (Червоногородський) водоспад

Джуринський водоспад унікальний своїм розташуванням – це найбільший із рівнинних водоспадів України, його висота – 16 метрів. Розташований на Тернопільщині біля села Нирків – знайти його легко, адже тут завжди людно.
Біля водоспаду зручно купатися і напинати намети, а ще поруч є руїни старого замку. Є кілька версій походження водоспаду, за однією з легенд його створили турки: під час облоги Червоногородського замку вони змінили русло річки, щоб залишити полонених без води.


Урочище “Каскади”

Біля села Злинка Кропивницької області розташований мальовничий каньйон річки Буки. Він утворений виходами гранітних плит на поверхню. У каньйоні багато невеликих водоспадів та унікальних рослин на території близько 2 га. Тут ростуть 9 видів рослин, що занесені до Червоної книги України та Європейського Червоного списку. Серед рідкісних тварин “Каскадів” 14 видів занесені до Червоної книги України, а 58 – під охороною Бернської конвенції.


Женецький Гук

Один із найвідоміших водоспадів Карпат розташований на річці Прут у гірському масиві Ґорґани. Женецький водоспад складається із одного каскаду заввишки близько 15 метрів, чути його здалеку: саме шум води, що падає на камені, дав водоспаду таку назву. Втім, “гук” і без того означає “водоспад” (місцева говірка). Він досить “молодий”, він утворився під час повені в минулому столітті.
Підйом на висоту 900 метрів над рівнем моря від траси не дуже складний, а біля водоспаду є ресторан та кіоски з їжею та сувенірами.
Щоб побачити водоспад, потрібно доїхати від Яремча чи Ворохти до села Татарів і вже звідти рейсовим автобусом до повороту на Гук. Далі 8 км легкого пішохідного маршруту. Веселі історії про облаштування цієї дороги можна дізнатися у місцевих жителів, а ще по дорозі до водоспаду можна побачити дачу Ющенка.
Якщо плануєте похід з наметами, підніміться на вершини Хом’як і Синяк, а вже потім спускайтеся до водоспаду.


Ялинський водоспад (Ковгать)

Це найвищий водоспад в Україні – вода падає із 25-метрової висоти. Серед туристів він став відомим у 2011 році, тому ніякої інфраструктури там немає.
Маршрут до Ялинського водоспаду починається на схід від села Ділове у бік Мармароського гірського масиву (червоне маркування). 8 кілометрів постійного підйому вгору займуть кілька годин. Місцями підйом досить крутий, краще брати трекінгові палиці.
Відвідування водоспаду зручно поєднати з походом по Мармароському масиву, бажано виділити цілий день. Якщо вас цікавлять інші пам’ятки, то саме в селі Ділове розташований офіційний центр Європи.


Гаджинські водоспади

Трохи південніше від Ворохти біля села Бистрець розташований каскад зі 6 водоспадів, найвищий з них – близько 6 метрів. Дорога до Гаджинських водоспадів досить складна, тож бажано наймати провідника.
На висоті 1500 метрів вас чекає прохолода, краса дикого лісу та бурхливої річки. Навколо є красиві “двотисячники” Карпат: Піп-Іван Чорногірський, Петрос і Бребенескул – регіон дійсно привабливий для серйозних походів та альпінізму. Їхати від Ворохти потрібно до села Ільниця, а звідти до села Бистрець.


Буковинські водоспади

Буковинські водоспади (інша назва – Смугарські) – низка водоспадів, що розташовані в Карпатах на схід від села Розтоки Путильського району Чернівецької області. Буковинські водоспади, серед яких сім найбільш відомих, об’єднані в ландшафтний гідрологічний заказник місцевого значення з однойменною назвою. Сам заказник площею 38,5 га входить до Вижницького національного природного парку.
Буковинські водоспади майже увійшли до 7 природних чудес України – вони на 9 місці. Навколо цієї гідрологічної пам’ятки активно розвивається екотуризм. Проводять цікаві екскурсії та прокладено різні пішохідні маршрути. Особливе враження цей каскад справляє навесні, коли води стає більше, тож його води стають бурхливішими.


Русилівські водоспади

Каскад із 15 водоспадів простягається у трикілометровому каньйоні, що неподалік від невеликого села Русилів. Каньйон затишно сховався у лісовому гаю – пам’ятка місцевого значення. Тут ви зустрінете і зовсім невисокі півтораметрові водоспади, і спадаючі з висоти 12-ти метрів. Стародавні скелі зберігають відбитки далекого минулого. За своєю красою тутешні місця змагаються з красотами відомих Хорватських озер.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7539 / 1.6MB / SQL:{query_count}