Легальна заробітна плата – забезпечена майбутня пенсія!

.

Питання виплати офіційної, прозорої зарплати сьогодні є дуже важливим та актуальним. Адже працівники іноді свідомо погоджуються на пропозицію роботодавців отримувати неофіційну, вищу за мінімальну, зарплатню. Трапляється, що зарплата працівника значно відрізняється від тієї, яка записана у відомості. Проте це з’ясовується згодом, коли особа звертається за призначенням пенсії.
Виплата заробітної плати в “конвертах” позбавляє громадян права на достойну пенсійну виплату при досягненні пенсійного віку. Відповідно до законодавства, розмір пенсії залежить від страхового стажу та заробітку працівника, з якого фактично сплачені страхові внески до Пенсійного фонду. 
Через несплату єдиного соціального внеску наймані працівники втрачають страховий стаж та можливість одержувати зароблену пенсію за віком, по інвалідності чи у зв’язку з втратою годувальника.
Крім страхового стажу одним з основних чинників при визначенні розміру пенсій є величина заробітку, з якого сплачено страхові внески. Слід зауважити, що за однакової тривалості страхового стажу, в особи, в якої вищий показник заробітної плати, розмір пенсії буде значно більший. Ось приклади розрахунку пенсії 3-м особам – жінкам, які мають однаковий страховий стаж (40 років 10 місяців), але отримували різні суми заробітної плати:
Наймані працівники повинні зайняти чітку позицію та наполягати на виплаті заробітної плати з дотриманням вимог законодавства. Кожному працівникові необхідно, хоча б раз на рік, перевіряти розмір своєї заробітної плати та відрахувань єдиного соціального внеску, які декларує роботодавець до Пенсійного фонду України, щоб виключити можливість наявності помилок, неточностей і недостовірності даних та бути впевненому в одержанні справедливо заробленої пенсії. І робити це потрібно не тоді, коли вже досягнуто пенсійного віку, а в період здійснення своєї трудової діяльності.
На сьогоднішні автоматизована система Пенсійного фонду України надає можливість кожному робітникові особисто одержати інформацію щодо нарахованої заробітної плати, щомісячного розміру сплачених внесків до Пенсійного фонду України та страхового стажу. 
Перевірити стан облікової чи пенсійної справи та пересвідчитись щодо відображених в них даних можна через веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України  або скориставшись послугою СМС-інформування. Для того, щоб стати користувачем цих сервісів, потрібно здійснити просту процедуру реєстрації – звернувшись до фахівців органів Пенсійного фонду, або ж зробити це самостійно на веб-порталі за допомогою електронного цифрового підпису.
Кожна особа працездатного віку повинна розуміти, що майбутня пенсія та страхові виплати (лікарняні, допомога по безробіттю) це пряма залежність від офіційного працевлаштування та розміру одержуваної заробітної плати.
Закликаємо керівників підприємств, установ, організацій та підприємців до неприпустимості випадків виплати заробітної плати “у конверті”, а також її виплати в розмірах нижче мінімально встановленої законодавством.
Головне управління
Пенсійного фонду України
у Львівській області 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7981 / 1.55MB / SQL:{query_count}