Субсидії: що потрібно знати

Зараз у Львові субсидію отримують понад 34 тисяч домогосподарств

З 1 жовтня у Львові стартує опалювальний сезон, тому відбудеться перерахунок субсидій для мешканців. Також із травня цього року змінились правила нарахування субсидій. Твоє місто зібрало найактуальнішу інформацію про субсидії, як їх отримати, хто на них може претендувати, а хто – втратити у цьому опалювальному сезоні.

Як і кому надаватимуть субсидію

Субсидія на опалювальний сезон у жовтні нараховуватиметься автоматично – за умови, якщо субсидіанти не придбали предметів розкоші і не мають у складі домогосподарства працездатних з нульовим доходом.
Безробітним необхідно буде стати на облік до центру зайнятості. Людям працездатного віку, хто претендує на субсидію, але не реєструється як безробітний, оскільки працює без оформлення, органи соцзахисту автоматично нараховуватимуть дохід у три прожиткові мінімуми – 5286 гривень.
Для переоформлення субсидій в органи соціального захисту населення за місцем проживання потрібно повторно подавати документи – заяву і декларацію – таким категоріям громадян:
1. Орендарям житла.
2. Внутріш­ньо переміщеним особам.
3. Сім’ям, яким субсидію було призначено не на всіх зареєстрованих, а на фактично проживаючих в помешканні осіб.
4. Сім’ям, де є непрацюючі люди працездатного віку, в яких або відсутні доходи, або вони менші мінімальної заробітної плати.
5. Сім’ям, в яких відбулися зміни у складі протягом останнього року.
6. Тим сім’ям, які станом на травень 2018 року матимуть понад двомісячну заборгованість за житлово-комунальні послуги і не погасять її до червня 2018-го.
Нова форма заповнення декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, доступна за посиланням. Зразок заяви про призначення житлової субсидії можна переглянути можна переглянути тут.
Зазначимо, що внутрішньо переміщені особи зможуть оформити субсидію без договору оренди житла – лише на підставі заяви і декларації, де вказано склад домогосподарства.
Соціальна норма на газове опалення 4,5 куб. м на 1 кв. м площі, електроопалення – 30 кВт. год на 1 кв. м площі. При призначені субсидії на понаднормову площу житла норма може бути збільшена не більш ніж на 30%.

Хто не отримає субсидію

Згідно зі змінами, які набрали чинність 1 травня 2018 року, субсидію не призначатимуть, якщо:
– у власності сім’ї є автомобіль, якому менше п’яти років, крім мопеда та авто, наданого органом соціального захисту населення;
– площа квартири перевищує 120 кв. м, а будинку – 200 кв. м, крім дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей.
Згідно з повідомлення Львівської міськради, зараз субсидію отримують 34 086 домогосподарств. Це 13,7% від усіх домогосподарств Львова (в місті всього 248,5 тис. сімей). Втім, ця кількість зміниться з 1 жовтня, коли проведуть перерахунок субсидій. Раніше начальник управління соціального захисту ЛМР Ігор Кобрин зазначав, що у зв’язку з новими правила нарахування субсидій їх може втратити 40% від всіх домогосподарств міста, які отримують субсидію. Минулого року субсидію у Львові отримували більше половини всіх домогосподарств – понад 135 тисяч.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8365 / 1.54MB / SQL:{query_count}