“Світло на павутинці. Те, що мене тримає”

Запрошують на першу персональну фотовиставку франкознавця Богдана Тихолоза. Відкриття виставки приурочене до 40-літнього ювілею автора

Авторський фотопроект “СВІТЛО НА ПАВУТИНЦІ. Те, що мене тримає” – це не тільки несподівана грань творчої особистості Богдана Тихолоза, відомого франкознавця, літературознавця, публіциста, блоґера, директора Львівського національного літературно-меморіального музею Івана Франка. Це передусім глибоко філософічний погляд на тонке мереживо буття – крізь об’єктив фотоапарата і плетиво павутини, яка стає наскрізною метафорою виставки.
“Зізнаюся: цей проект став несподіванкою для мене самого. Почалося з того, що друзі, які вподобали собі деякі з моїх “мандрівничих” фото, запропонували – напівжартома чи напівсерйозно – поділитися тим “світлобаченням” із трохи ширшим колом. Спершу я й сприйняв то лише як жарт, а потім замислився і вирішив: чому б і ні? Певна річ, фотомайстром себе аж ніяк не вважаю і на жодні лаври у фотомистецтві не претендую. Мої творчі амбіції лежать геть у іншій площині. Я просто дивлюся на світ, часом дещо помічаю, часом мені вдається “вполювати” якусь мить “сіткою” фотооб’єктива і забрати з собою.  І те, що на тих знимках застигає, іноді лишається зі мною найдовше, – розповідає Богдан Тихолоз. –  А часом ті світлини оприявнюють те, що назавжди зі мною. Те, що мене тримає. Тендітне й тоненьке, а воднораз міцне й еластичне, як павутинка. Такими “павутинками” моя доля сплітається з багатьма чудовими людьми, і я відчуваю потребу подякувати їм за це тонке мереживо стосунків, яке ми плетемо разом. І поділитися радістю. Красою. Щастям. Теплом. Іноді й болем. І сумом. І тугою. Бо це теж – життя. Але найбільше – світлом.  Світлом на павутинці, яке у павутиння годі спіймати. Аж ось і нагода наспіла. Тому всіх, кому цікава ця тиха грань мого життя, і, головне, те, що мене тримає, ласкаво запрошую на відкриття фотовиставки 6 жовтня у Дім Франка”.
Дві серії світлин, презентовані на виставці (переважно пейзажні та анімалістичні за жанром), оприявнюють різні та водночас взаємодоповняльні візії “павутини буття”: “чорно-білу”, лаконічно-монохромну, певною мірою аскетичну і “повноколірну”, сповнену жаги життя і буйного різноманіття барв.
Відкриття виставки відбудеться 6 жовтня о 13.00 у Домі Франка, що у Львові на вул. І. Франка, 150. Співорганізатори фотовиставки: Львівський національний літературно-меморіальний музей Івана Франка, Міжнародне мистецьке об’єднання Art Media Holding – Civitas LEOPOLIS, ГО “Центр сприяння і розвитку програм та проектів ЮНЕСКО у Львівській області”. Куратор виставки – Роман Білявський, арт-критик – Анастасія Холявка.

Богдан Тихолоз – літературознавець, франкознавець, публіцист, блоґер, директор #Дому Франка (Львівського національного літературно-меморіального музею Івана Франка), співавтор науково-просвітницького інтернет-проекту ФРАНКО: НАЖИВО / FRANKO: LIVE ©. Кандидат філологічних наук, старший науковець, доцент ЛНУ ім. Івана Франка. Автор понад 130 наукових праць, серед яких – монографії “Психодрама Івана Франка в дзеркалі рефлексійної поезії” (2005),“Філософська лірика Івана Франка” (2009), артбук “Франко від А до Я” (спільно з Наталею Тихолоз, графічне опрацювання – Творча майстерня “Аґрафка”; найкраща пізнавальна книжка 2016 року) та ін. Консультант та учасник низки кінофільмів і теле- й радіопрограм, фестивалів мистецтв, голова журі Форуму видавців у Львові. Стажувався у Віденському університеті (2016).

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9030 / 1.55MB / SQL:{query_count}