Папа відвідає країни Балтії

Глава УГКЦ візьме участь у візиті понтифіка до Литви

Із 22 по 25 вересня Святіший Отець Франциск здійснить апостольську подорож до Литви, Латвії та Естонії. На запрошення архиєпископа Гінтараса Грушаса, президента Єпископської конференції Литви, Блаженніший Святослав візьме участь в служінні Святої меси, яку очолить Папа 23 вересня у місті Сантака (Каунас). Про це повідомив секретаріат глави УГКЦ в Римі. Участь предстоятеля УГКЦ в історичному візиті Святішого Отця до Литви є виявом вдячності Литовській католицькій церкві за її солідарність з УГКЦ під час переслідувань у Радянському Союзі. Відомо, що офіційні католицькі єпископи Литви відчували свою пастирську відповідальність за вірних переслідуваної УГКЦ, між духовенством обох Церков існували тісні контакти, деякі підпільні священики та єпископи вчилися в єдиній тоді католицькій семінарії у цілому Радянському Союзі.
Після відвідин Литви Святіший Отець продовжить свою апостольську подорож до Латвії та Естонії. Візит Папи до країн Балтії припадає на 100-річчя відновлення їхньої державності, тобто першої декларації про незалежність від Росії. Другий символічний ювілей – 25-річчя візиту святого Івана Павла ІІ, який проголосив свій візит «подорожжю до країн, що знову здобули свою незалежність».
За звичаєм, перед тим, як вирушити в чергову апостольську подорож, Святіший Отець звернувся до приймаючих народів з відеопривітанням: «Дорогі друзі, напередодні мого візиту до країн Балтії – Литви, Латвії та Естонії – прагну звернутися до всіх вас, що живете на цих землях, зі щирими словами привітання. Хоч прибуваю як Пастир Католицької церкви, бажаю обійняти всіх та поділитися посланням миру, доброї волі та надії на майбутнє!».
У контексті того, що його візит збігається з відзначенням 100-річчя відновлення незалежності цих країн, Святіший Отець зазначив, що він вшанує й «усіх тих, чия жертва в минулому вчинила можливими свободи сьогодення». «Як знаємо, – додав він, – свобода – це скарб, який потрібно постійно зберігати та передавати як цінну спадщину новим поколінням. У період пітьми, насильства і переслідування полум’я свободи не гасне, але надихає надію на майбутнє, в якому гідність, дана Богом кожній людині, буде пошанована, і усі ми почуваємося покликаними співпрацювати в будуванні справедливого та братерського суспільства». Зазначивши, що сьогодні більше, аніж будь-коли раніше, є необхідними «почуття солідарності та служіння спільному добру», Папа висловив сподівання, що його візит стане «джерелом заохочення для всіх людей доброї волі, що, надихаючись найглибшими культурними та духовними цінностями, успадкованими з минулого», дбають про полегшення страждань потребуючих братів і сестер та про сприяння суспільній гармонії на кожному рівні.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9790 / 1.54MB / SQL:{query_count}