Санаторій “Боржава”: п’ять причин закохатися

Один із найвідоміших українських санаторіїв пропонує сучасні методи лікування та гарантує позитивні враження

фото: borzhawa.com
На півдорозі між Свалявою та Іршавою за одним із поворотів відкривається несподіване диво – справжній палац, щоправда, не стародавній, а сучасний. Це – санаторій “Боржава”, відомий далеко за межами України. Сюди їдуть лікуватися та відпочивати не тільки зі всієї України, але й з-за кордону.
Коли автор цих рядків приїхав у “Боржаву”, першою несподіванкою став сусід по номеру – старенький дідусь із далекого Берліна. Вечорами до нього забігав потеревенити “земляк” – мешканець не менш далекого Дюссельдорфа. Ще більшим сюрпризом виявився інший сусід – пан Микола з Вашингтона, федеральний округ Колумбія, США. Спілкування жодних труднощів не викликало, всі “іноземці” насправді виявилися українцями, яких життя розкидало по світах. Проте вони не забули батьківських країв і переконують, що відпочинок у “Боржаві” нічим не гірший, аніж у тих країнах, де вони нині живуть. Очевидним доказом цього є те, що в 2017 році санаторій “Боржава” заслужив звання “Лідер року” за результатами загальнонаціонального бізнес-рейтингу медичної галузі України.
Але зрозуміло, що найбільше у “Боржаві” українських відпочивальників – тут справжній “інтернаціонал”. Представлені практично всі міста та області нашої держави: Львів, Тернопіль, Київ, Харків, Дніпро, Кропивницький. Ви здивуєтеся, але є й чимало одеситів і жителів Миколаївської та Херсонської областей. Здавалося б, навіщо їм їхати зі своїх курортних регіонів? Пояснення просте: море вони у себе вдома бачать щодня, а неповторна карпатська природа, гори, полонини для них – справжня екзотика. Одного дня в санаторій заселялися одразу три родини з Житомирщини, прибули всі три покоління: дідусі з бабусями, які їздять відпочивати сюди ще з радянських часів, їхні вже дорослі діти і внуки. Кожен з них отримає в санаторії те, що йому необхідне. Існує принаймні п’ять причин, щоб закохатися в “Боржаву”.

Причина перша: ефективне лікування

У санаторії можна позбутися захворювань шлунково-кишкового тракту, серцево-судинної системи, опорно-рухового апарату та інших проблем зі здоров’ям. Основний метод лікування в “Боржаві” – бальнеотерапія, що й не дивно, адже природа нагородила тутешні місця мінеральними джерелами з різними цілющими властивостями.
Запорукою багатопрофільністю санаторію “Боржава” є освоєння і широке застосування унікального комплексу з п’яти місцевих мінеральних вод різного хімічного складу і з різними цілющими властивостями, а саме: мінеральні питні води “Кушницька №12-і”, “Кушницька №876”, “Боржавська”, “Олегівська”, а також унікальна термальна вода “Теплиця”, яку добувають зі свердловини глибиною 961 метр в однойменному санаторії-сателіті “Теплиця” (м. Виноградів Закарпатської обл., вул. Копанська, 265-а).
Ця термальна вода призначена найперше для лікування захворювань опорно-рухового апарату. Вона має на поверхні температуру 39 градусів за Цельсієм, високий ступінь мінералізації (45 г солей на 1 л води) і відрізняється унікальним хімічним складом – понад 10 біологічно активних компонентів.
Експериментальні дослідження Українського державного центру стандартизації та контролю якості природних і преформованих засобів визначили можливість використання термальної води для бальнеотерапії: захворювань опорно-рухового апарату, периферичної нервової та серцево-судинної систем, захворювань периферичних судин. Методики використання термальної мінеральної води розроблені Українським науково-дослідним інститутом медичної реабілітації та курортології (м. Одеса). Зовнішнє застосування термальних процедур відбувається у вигляді загальних термальних ванн (коли у воду занурюють все тіло хворого) і місцевих (для ніг або рук).
Одним із найбільш ефективних методів гідротерапії є лікувальні душі. Душ Шарко – водолікувальна процедура, при якій на тіло хворого впливають струменем води певної температури і тиску від спеціального апарата з відстані 3-3,5 метра. Циркулярний душ – це коли на тіло хворого з усіх боків циркулярно впливають тонкими струменями води певної температури і тиску від спеціального апарата.
Не варто забувати і про плавальний басейн, яким відпочивальники можуть користуватися впродовж дня. Інструктори можуть провести сеанси аквагімнастики, аквастепу чи аквафітнесу. Можна просто поплавати, причому глибина басейну комфортна як для дорослих, так і для дітей.
Але не водою єдиною: в “Боржаві” застосовують широкий спектр лікувальних процедур. Електрофорез – один із найпоширеніших методів апаратного фізіотерапевтичного лікування, який проводять з використанням спеціальної апаратури. Це поєднання гальванізації – впливу на організм людини постійного струму малої сили та напруги і введення за його допомоги лікарських препаратів, що в поєднанні з прийманням мінеральних та термальних вод санаторію “Боржава” значно підсилює їхню лікувальну дію.
Ампліпульсфорез – використання синусоїдальних модульованих електричних струмів. Процедура ефективна при лікуванні та профілактиці остеохондрозу; хворобах периферичної нервової системи, які супроводжуються болями (нейроміозити, невралгії, цервікалгії, радикуліти тощо); захворюваннях нервової системи, які супроводжуються руховими порушеннями; гіпертонічній хворобі та підвищеннях артеріального тиску; цукровому діабеті тощо.
Фонофорез – вплив на організм людини через шкіру та підшкірну клітковину ультразвуку (нечутних для людського вуха механічних коливань пружного середовища).
Магнітолазерна терапія – застосування з лікувальною метою лазера та електромагнітного поля за допомоги спеціального апарата. Магнітолазерна терапія рекомендована пацієнтам із хронічними болями в спині та суглобах.
УФО-терапія – використання ультрафіолетового випромінювання, яке проникає в поверхневі шари шкіри та покращує кровообіг, утворення в шкірі вітаміну D, а також володіє бактерицидним ефектом.
Багатовікову історію має грязелікування, під впливом якого поліпшуються кровообіг, лімфообіг, розширюються судини, покращується процес обміну речовин, посилюються окислювально-відновні процеси, поліпшується дихання тканин.

Причина друга: сучасні методи оздоровлення

Давно відомо, що саме лікарські процедури стають набагато ефективнішими в поєднанні з оздоровчими, адже людський організм при створенні відповідних умов здатен самотужки набагато швидше подолати ті чи ті недуги.
“Боржава” і тут не пасе задніх. Спеціальні інструктори проводять тренування з нордичної ходи (англ. Nordic walking) – нового і дуже ефективного виду фітнесу. При цьому використовують спеціальні полегшені лижні палиці з гумовими наконечниками для кращої опори. Нордична ходьба тренує серцево-судинну систему, стимулює кровообіг і роботу внутрішніх органів, знижує рівень холестерину в крові та перешкоджає розвитку захворювань судин, скорочує ризик виникнення серцево-судинної патології (інфаркту), сповільнює процеси старіння організму.
Якщо набридло пересуватися на своїх двох – можете перейти на чотири ноги. У “Боржаві” тримають 16 коней тракененської породи, які вирізняються розумом, м’яким темпераментом і хорошим рівнем дисциплінованості. Лікувальна верхова їзда – іпотерапія – одна з форм лікувальної фізкультури.
З давніх-давен продукти бджільництва вміло застосовували у народній медицині. Апітерапія – (від лат. Apis – бджола) – це лікування медом та іншими продуктами бджільництва. А ще можна солодко виспатися в дерев’яному будиночку, під яким стоять одразу вісім вуликів.
Аерозольтерапія синг­летно-кисневою сумішшю – лікувальний метод із застосуванням інгаляції спеціально приготованою синглетно-кисневою сумішшю. Синглетна форма кисню найбільш активна з усіх відомих його варіантів і впливає на окислювально-відновні процеси та перекисне окислення.
Є у “Боржаві” й фітобочка – унікальний засіб позитивного впливу на організм людини за допомоги трав’яної пари лікарських рослин, що містяться в бочці спеціальної конструкції. Ця процедура допомагає зняти стрес, привести весь організм у тонус, зміцнити імунітет.

Причина третя: якісне обслуговування

На території санаторію панує атмосфера домашнього затишку, тепла і спокою. Ввічливий та кваліфікований персонал, до кожного пацієнта – індивідуальний підхід. Уже через три дні починаєш сприймати працівників санаторію як давніх приязних друзів.
До послуг гостей – два триповерхові спальні корпуси та єврокотеджі з номерами люкс. У їдальні, розрахованій на 150 осіб, організоване чотириразове харчування. Відпочивальникам пропонують широкий асортимент страв як дієтичного меню, так і національної закарпатської кухні. У щоденному раціоні – риба, м’ясо, молочні продукти, соки, овочі, фрукти. За призначенням лікаря забезпечується дієтичне харчування.
Надавані санаторієм послуги харчування відповідають встановленим стандартам, що підтверджує сертифікат відповідності №UA9.027.03492-08, виданий Державним комітетом України з питань технічного регулювання та споживчої політики 10 листопада 2008 року.
У санаторії регулярно проводять майстер-класи з приготування оригінальних страв місцевої кухні, самі назви яких викликають апетит: бограч, токан з бринзою, куртюш-калач, шовдир по-довжанськи, паприкаш із кнедликами. Хто не надто полюбляє поратися біля кухні чи мангала, може “несподівано” з’явитися на фінальну дегустацію та скуштувати вже готові смаколики.
Також працівники санаторію влаштовують регулярні майстер-класи з виготовлення різноманітних сувенірів, ляльок-мотанок, техніки художнього розпису. Є в програмі й дитяча анімація. А вечорами над “Боржавою” лунають музика та пісні. Тут виступають кращі музичні колективи Закарпаття. Улюбленець відпочивальників – оригінальний гурт “Боржавська сколомийка”.

Причина четверта: цікаві екскурсії

Лікування та відпочинок на Закарпатті – не тільки чудова нагода оздоровитися, а й прекрасний шанс для того, щоби побачити всі визначні місцеві пам’ятки, побувавши на екскурсіях, які регулярно влаштовує адміністрація санаторію.
До прикладу, ви зможете побувати в музеї млина-кузні “Гамора”, заснованому ще в XVII столітті у селі Лисичеве. А який захват викликає дивовижний геологічний заповідник “Зачарована долина”! Скелі з антрацитових порід каменю утворюють фантастичні форми, які нагадують руїни замків, дерева, тварин (“соколята”, “верблюд-велетень”).
Можна поїхати й до озера Синевир, оповитого старовинними переказами та легендами. Воно таке глибоке (24 метри), що навіть у найспекотнішу погоду вода в ньому не прогрівається.
До екскурсійної програми входить похід навколо озера екологічною стежкою, смакування страв верховинської кухні в одній із колиб, відвідування пам’ятника “Сльози любові”.
У селищі Довге Іршавського району є тихий, затишний куточок дикої природи з форелевим господарством. Любителі активного відпочинку на природі на все життя запам’ятають риболовлю і приготування форелі на свіжому повітрі зі смачними угорськими приправами, зокрема паприкою. Такий дивовижний обід – найкраща гастрономічна пригода.
Екскурсія буде цікава як професійним рибалкам, так і новачкам. Щойно вудка опиниться в руках – і процес захопить повністю. Майже ніхто не залишається без вилову! А любителі похвалитися трофеями навіть можуть забрати форель зі собою.
Водоcпад Шипіт, розташований на північних схилах полонини Боржава, де розкинулася гора Гемба, зачаровує своє красою. Милуватися ним можна в будь-яку пору року, навіть узимку, коли круті скелі ховаються під снігом.
Місто Хуст має неймовірну історію і безліч культових місць. Їх також варто відвідати. Однією з визначних пам’яток є руїни Хустського замку, які на початку XVIII століття захистили карпатський край від татарської орди. Ще один цікавий замок – Паланок у Мукачеві. Він також приховує безліч загадок і таємниць, адже зведений у історичній області, що була частиною князівства Трансільванія, яку так мальовничо описав Брем Стокер у романі про графа Дракулу.
У середмісті обласного центру Ужгород є замок Білої Діви. Подейкують, що його підземні ходи з’єднані з іншими палацами Закарпаття, а вночі порожніми кімнатами бродить самотній привид шляхтянки – Білої Діви, дочки графа Другета. Вона полюбила воєводу, який мріяв захопити замок, і видала йому сімейні таємниці. Батько вбив хлопця, а закохану дочку живцем замурував у замкову стіну.

Причина п’ята: неповторна природа

Лікувальний ефект клімату вже доведений. Кліматотерапія – це сукупність методів лікування, в основі яких – дозування впливу клімату певної місцевості. Їх упровадженням займаються лікарі-кліматологи. Саме така досвідчена команда фахівців працює в санаторії “Боржава”.
Гірський клімат – це знижений атмосферний тиск, парціальний тиск кисню і водяної пари в повітрі, підвищена інтенсивність сонячної радіації, невисока температура влітку, чисте і прозоре повітря. Позитивно впливає на організм велика кількість негативних іонів у гірському повітрі. Такий клімат сприяє глибокому диханню, збільшенню об’єму легенів, поліпшенню складу крові, обміну речовин.
Гірський клімат ідеальний для лікування і запобігання туберкульозу, неспецифічних захворювань органів дихання, при функціональних розладах нервової системи, компенсованих захворюваннях серцево-судинної системи, хворобах шкіри.
Правильно сплановане лікування кліматотерапією дає несподівано високі показники і цілковите одужання на ранніх стадіях захворювань.
Оригінальний ландшафтний дизайн, пішохідні маршрути, прогулянки між дерев і спів птахів вранці роблять свою справу – пацієнти санаторію “Боржава” стають частиною цього світу, в якому панує тільки природа.
Львів – “Боржава” – Львів
10.11.2018 23:58
Петричин Софія

Справді гарний санаторій, треба буде якось поїхати. Я думала, що хороші санаторії є тільки в Моршині або Трускавці. Я раз в році відвідую Трускавець, підліковую свій шлунок. Найбільше мені подобається санаторій Лісова пісня, останні 2 роки оздоровлююся саме там. На території цього санаторію є дуже хороший медичний центр https://lisova-pisnia.ua/medychnyi-tsentr, в якому працюють справді кваліфіковані лікарі.


Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8320 / 1.72MB / SQL:{query_count}