Хто хоче мати потужніший мозок?

Ментальна арифметика не лише вчить швидко і правильно рахувати, а й допомагає гармонійно розвиватися

Не секрет, що нинішні діти рідко можуть швидко і правильно порахувати усно чи пишучи в зошиті. Комусь, можливо, справді важко дається арифметика, а когось просто не навчили… Учителі кажуть:  а коли ж учити, якщо програма складена так, що часу на усний рахунок майже немає? Кілька хвилин на урок, і то лише в молодших класах… Самі ж учні запитують: а навіщо цим займатися, якщо калькулятор є в кожному телефоні? Він усе порахує швидко і правильно.
Однак людей, які переконані, що така доступність легкого вирішення завдання за допомоги ґаджетів лише на шкоду, в Україні більшає. Адже мозок потребує тренування. Вправи на усний рахунок не лише вчать швидко і правильно робити це, а передусім сприяють розвитку. Можливість опанувати мистецтво усної лічби пропонує новий напрямок розвитку дитини – ментальна арифметика. Заснований він на дуже давньому японському способі лічби. Ця методика поширена в понад 70 країнах світу, а в Японії та Китаї входить до шкільної програми. Поступово цей напрямок знаходить прихильників і в Україні. В серпні цього року його схвалив Інститут модернізації освіти при Міносвіти України. Нині в Україні навчають ментальної арифметики за кількома методиками, які їх автори намагалися застосувати саме до української ментальності та потреб.
31 жовтня майже 250 дітей віком 5 – 14 років з десяти міст Західної України зібрала у львівському центрі “Дитяча планета” Західноукраїнська олімпіада з ментальної арифметики за методикою Indigo Mental. Діти показували свої вміння і змагалися за перемогу. Не всі найменші учасники вміли записати свої результати, тож кликали на допомогу організаторів. Старші дивували швидкістю обрахунку. Цікаво, що діти впоралися із завданням попри шалений шум у залі. На запитання, чи не заважає їм гармидер, відповідали, що це їх не турбує. А організатори, своєю чергою, запевнили, що це одна з переваг методики – вміння зосере­джуватися на завданні попри інші чинники та виконувати кілька завдань одночасно, наприклад, декламувати вірш і робити обчислення. Що й продемонстрували учасники і отримали за це нагороди.
Як розповіла “Львівській Пошті” голова Центру ментальної арифметики у Львові за методикою Indigo Mental Ірина Лова, в основі цього способу лічби є цікава рахівничка – абакус або, як його ще називають – соробан. На відміну від звичної для нас рахівниці тут лише по п’ять галочок на кожній шпиці, до того ж кожна верхня галочка відділена від інших планкою. Ця галочка називається “небесна” і означає 5 “земних”.
Спочатку діти вчаться рахувати на цій рахівничці, а згодом переносять її в уяву. Наймолодші (5-6 років) починають із однозначних чисел, додають і віднімають спершу в межах 20-ти, а тоді й ста. Старші освоюють більші числа, а також вчаться множити і ділити.
Допоки діти працюють із рахівничкою, то поєднують мисленнєві процеси з тактильними відчуттями, мають можливість візуалізувати число, доторкнутися до нього. Коли ж абакус виринає лише в уяві, то це дає змогу задіяти обидві півкулі мозку й посилити нейронні зв’язки між ними, завдяки чому в дітей стрімко збільшується швидкість мислення, концентрація уваги, уява і образне мислення, а також здатність миттєво аналізувати інформацію та приймати рішення.
Варто знати, що ліва півкуля мозку відповідає за логічне мислення, концентрацію уваги, пам’ять, інтелект, а права – за творчість, емоції та інтуїцію. Тож правильний і гармонійний їх розвиток змалку збільшить шанси на успіх в житті.
Ірина Лова також зазначила, що цей метод може допомогти дітям, яким важко дається рахунок, бо він відкриває нове сприйняття, новий “смак” до чисел. “Цей метод допомагає гармонійно розвиватися і дітям із особливими потребами, зокрема з аутизмом, ДЦП, розумовою відсталістю. Вони показують добрі результати, займаючись за цією методикою”, – запевняє вона.
Мама восьмирічного Артема каже, що для неї передусім важливо те, що синові такі заняття подобаються. Займається він недавно, але вже душе пишний із себе, що зміг здивувати учительку та однокласників. Особливо зацікавила всіх його рахівничка.
Дівчата, які приїхали на олімпіаду з Мукачева, займаються більше року. Кажуть, що часу на це не шкодують, бо тепер більш упевнено почуваються в школі. Можуть робити те, для чого іншим потрібен калькулятор. А одна з них серйозно заявила, що інвестує свій час у своє майбутнє. І додала, що займається цим, аби розвиватися та збільшити свій інтелектуальний потенціал. “Всі хочуть мати потужніший комп’ютер, а чому б не хотіти мати потужніший мозок?” – запитує дівчина.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8225 / 1.57MB / SQL:{query_count}