Малечі – радість, батькам – морока

Ось уже майже два місяці дітлахи бавляться на дитячому майданчику на Левандівці, який… досі не зданий в експлуатацію. Там жахливе покриття та багато інших недоліків

фото: Олег Огородник
Ще взимку в мікрорайоні Левандівка – на вулиці Широкій, біля будинків №88 та №100 – почали облаштовувати дитячий та спортивний майданчики. І діти, і батьки з нетерпінням чекали їх відкриття, адже великих ігрових майданчиків у районі немає. Проте радість ця була недовгою: вже після перших відвідувань батьки почали нарікати на покриття. Від нього (суміш подібна на цегляну крихту. – “Пошта”) взуття, одяг і батьків, і дітей були в жахливому стані. Та й сама конструкція гірок викликала чимало запитань. Тож “Пошта” вирішила поцікавитися в батьків, що їх не влаштовує на новому місці відпочинку дітей, а в чиновників – коли нарешті його впорядкують. 

Обіцянка-цяцянка…

Робота над створенням нового громадського простору на вулиці Широкій розпочалася ще торік. Аби визначити, чого хочуть жителі району, навіть проводили громадські слухання. Тоді, зокрема, обговорювали ідею облаштування на цій території скейт-парку. Не всі мешканці її підтримали, бо, мовляв, буде постійний галас, який заважатиме старшим людям. Однак переважна більшість підтримала ідею створення дитячої зони з ігровим майданчиком, велодоріжками та відпочинкової зони з лавочками і зеленими насадженнями.

Наприкінці 2016 року почали роботи з облаштування території та встановлення гойдалок, спортивних тренажерів тощо. Діти не могли дочекатися, коли ж майстри нарешті закінчать роботу, аби випробувати атракціони. І щойно робітники завершили основні роботи, діти з батьками вирушили туди. Проте від більшості з них було чути не радість, а розчарування… 
“Ми були на майданчику кілька разів, бо діти дуже просили, але те, що я там побачила, зовсім мене не втішило, – розповідає “Пошті” жителька району Олена. – Перше – це покриття. Таке враження, що на території розсипали цегляну крихту! Від неї вже червоні всі гірки та гойдалки. Одяг і взуття після прогулянки просто в жахливому стані. Є запитання і до самої гірки-замку: драбинки дуже високі, дитина трьох-чотирьох років сама по них не вилізе, а ще – гвинтові сходи… Таке враження, що вони неправильно встановленні, бо остання сходинка виходить не на гірку, а в… простір. Нещодавно довідалася, що його навіть ще в експлуатацію не прийняли! А якщо раптом там щось станеться? Хто відповідатиме? Жодної  інформації про це на території майданчика немає, та й, зрештою, хіба це зупинить дітей? Ідея хороша, а реалізація, як завжди, нікудишня”. 
Батьки нарікають, що на майданчику наче  розсипали цегляну крихту! Від неї вже червоні всі гірки та гойдалки. Одяг і взуття після прогулянки в жахливому стані
Подібні думки “Пошта” знайшла і на сторінці мікрорайону у Facebook. Ось що повідомила одна з дописувачок: “Були там один раз, більше не підемо. Робили, рекламували, тішилися і на кінець... гроші списали, трохи вкрали, а ви гуляйте, діточки. А що не так?”. Інша додала: “Ми гуляли там, коли було на вулиці +17 і вітер... Спогади не з приємних. Всі брудні, цегла в очах. Задуло вітром, і це в той день, коли майданчик зранку поливали. Не уявляю, що там робитиметься в спеку, коли ніякі зрошування не допоможуть”. Ще одна з дописувачок зауважила: “Так, зіпсували, і дуже шкода того, що сам майданчик класний на вигляд і що дітям цікаво. Та не хочеться туди вести дитину”.

Покриття – добре, але незавершене 

Як пояснила “Пошті” Вікторія Довжик, депутат Львівської міськради, роботи на майданчику ще не закінчили. “Таке покриття – одне з найкращих і за технічними, і за санітарними показниками, – запевняє вона. – Існує певна технологія: насипають кілька шарів, вони повинні втрамбуватися, і тоді покриття буде якісним. Ми зустрічалися з мешканцями, пояснювали їм це. Там, де вже покриття втрамбувалося, усе добре, а де ще підсипали піску – вже не те. Майданчик справді ще не здали в експлуатацію, оскільки були певні зауваження до виконавця робіт. Він мав усе виправити”. 
Керівник Залізничної райадміністрації Надія Банах відмовилася дати пояснення, чому склалася така ситуація і як ліквідовуватимуть недоліки
Аби довідатися, коли ж роботи на майданчику будуть завершені, “Пошта” звернулася й до керівництва Залізничної райадміністрації Львова. Проте, як повідомили нас у прес-службі Львівської міськради, керівник райадміністрації Надія Банах відмовилася дати пояснення, чому склалася така ситуація і як ліквідовуватимуть недоліки, пославшись на те, що “майданчик ще не завершений і не зданий в експлуатацію”. 

В коментарі у вже згаданому Facebook Олена Пасевич, депутат Львівської міськради, зауважила, що також вивчала питання щодо покриття цього дитячого майданчика.  
“Прокоментую щодо покриття, бо сама досліджувала це. Також була з трирічною дитиною. Одяг частково зіпсований і настрій також. Висловила це голові Залізничної районної адміністрації. Зі слів Надії Банах, саме таке покриття затвердила проектна організація. Проектант і підрядник запевняли, що все буде добре. Покриття втрамбується. Але так не сталося… Через реальний неможливий до експлуатації стан покриття акти виконаних робіт замовник не підписує. Зараз вирішують, чим замінити це покриття. Дуже сподіваюся, що це буде реалізоване найближчими тижнями”, – йдеться у повідомленні.

Ліна Полихата, в.о. начальника управління молоді та спорту Львівської міськради:
– Цього року на Левандівці плануємо обладнати майданчик за адресою: вулиця Широка, 72. Це має бути новий тип майданчика з гумовим покриттям, парканом, гойдалками та гірками. У нас є схеми розміщення земельних ділянок, де вже є дитячі майданчики чи можуть бути. Це вісімсот адрес по всьому місту. Такі земельні ділянки призначені тільки для розміщення дитячих чи дитячо-спортивних майданчиків. Запитів щороку дуже багато. З 2007-го управління молоді та спорту вже обладнало триста майданчиків у Львові. Ще потрібно для потреб міста триста-чотириста. Щороку цю інформацію опрацьовують відповідні депутатські комісії, визначають адреси та затверджують у титульному списку, що робитимуть упродовж конкретного року. На цей рік затверджені сімнадцять адрес, де будуватимемо нові майданчики. Зараз виготовляють проектно-кошторисну документацію, потім розпочнуть відповідні роботи. Якщо мешканці будинку чи вулиці хочуть, щоб на їхній території обладнали дитячий майданчик, то повинні звернутися із заявою з підписами до Львівської міськради. Але наперед варто звернутися до управління молоді та спорту, аби довідатися, чи входить відповідна територія до переліку тих, на яких можуть бути обладнані майданчики. Є певні критерії їх облаштування: віддаленість від інших ігрових майданчиків, скільки дітей зможуть користуватися цим майданчиком, чи є інженерні мережі на цій території. Після того, як майданчик буде обладнаний, його передадуть на баланс відповідного комунального підприємства, яке є в цьому районі. ЛКП має обслуговувати майданчик, прибирати його тощо.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9065 / 1.6MB / SQL:{query_count}