Проблеми дітей: як вирішити швидко

“Пошта” довідалася, чи є ефективні методи розв’язання шкільних конфліктів, як виростити щасливу дитину та чи запровадять у Львові посаду дитячого омбудсмена

У школі між дітьми або учнем і педагогом виник конфлікт – як його ефективно вирішити? У дитини неприємності або вона потрапила в кризову ситуацію – куди звертатися, хто допоможе? Цікаве і корисне проведення позашкільного часу – як мотивувати дитину займатися в гуртках, раціонально використовувати приміщення школи в позаурочний час? Хто такий дитячий омбудс­мен і чи буде він у Львові?
Відповіді на ці та інші запитання шукали учасники третього етапу обговорення програми “Львів дружній до дітей”, яке відбулося під час Першої львівської обласної конференції “Разом для дітей”.

Родина, школа, дозвілля

Основні знання, вміння, навики закладаються в дитини до шести-семи років. Саме тоді вона пізнає світ, здобуває перші  уявлення про родинні стосунки, проходить етап соціалізації через садок чи інші дитячі заклади.
“В перші роки життя родина відіграє найбільшу роль у формуванні пов­ноцінної особистості. Те, який досвід дитина отримає в родині, має вагомий вплив на її подальше життя, – вважає Світлана Гриців, в.о. директора Львівського  міського центру соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді. – Після шести-семи років до впливу родини додається вплив школи, а також позашкільне життя. І тут також важливо, аби цей досвід був позитивним і правильним”.
В перші роки життя родина відіграє найбільшу роль у формуванні повноцінної особистості
На думку Світлани Гриців, дуже важливо долучати школярів до цікавого дозвілля та інформувати їх, де вони зможуть проводити позашкільний час, які є гуртки, що вони там зможуть почерпнути.  А на думку Олександри Полянської, представниці громадської організації “Плавунці-Розумці”, доречно ефективніше використовувати шкільні приміщення, зокрема спортзали, майстерні для позашкільного життя дітей. “У школах є великі приміщення, які після 16-17 години вільні, – каже Олександра Полянська. – Там можна організовувати різноманітні гуртки, і дітям не треба буде їздити в інші райони – все буде поруч”.

Незалежні психологи

Шкільне життя не обмежується тільки навчанням та дозвіллям. Не бракує в цей період  конфліктів і між самим учнями, і між школярами та вчителями. “До вирішення конф­ліктних ситуацій у школі долучаються шкільний психолог чи соціальний педагог, але ці люди перебувають у системі освіти, в системі конкретної школи, тож вони дуже рідко можуть піти проти цієї системи, та й не завжди їхня позиція буде на користь дитини, – пояснює Олександра Полянська. – Важливо, аби такі спеціалісти були незалежними, вони повинні підпорядковуватися іншим структурам, що сприятиме ефективнішому вирішенню конфліктів”.
У школах  можна організовувати різноманітні гуртки, і дітям не треба буде їздити в інші райони – все буде поруч
Ще одне питання, яке обговорили під час зустрічі, – створення інформаційного ресурсу, де була б інформація, куди батьки, вчителі чи самі діти матимуть змогу звертатися у різних складних чи навіть кризових ситуаціях, де зможуть отримати допомогу.

Хто захистить дітей

У програмі “Львів дружній до дітей” автори планують прописати ще одну новацію для нашого міста – запровадити посаду дитячого омбудсмена. “Дитячий омбудсмен – таку громадську посаду для представлення захисту прав дітей думаємо ввести у Львівській міській раді”, – заявила Юлія Гвоздович, депутат Львівської міськради, одна з авторів проекту. – Дитячий омбудсмен є, наприклад, у Вінниці (крім того, запровадження такої посади рекомендує ЮНІСЕФ у програмі “Місто дружнє до дитини”). Там таку посаду обіймає… підліток. Серед його обов’язків: розглядати індивідуальні скарги дітей або їх представників, надавати необхідні роз’яснення і консультації; звертатись у разі необхідності до компетентних органів з письмовим повідомленням про порушені права дитини з метою усунення перешкод для реалізації гарантованих законодавством прав; виступати перед дитячими та молодіжними колективами в навчальних закладах із роз’яснювально-інформативними доповідями; організовувати та проводити семінари, круглі столи; звертатися до виконавчого комітету міськ­ради, відділів та управлінь, депутатів міськради з питань, що стосуються захисту прав дітей.
Чи буде у Львові такий представник та кого краще обрати – дитину чи дорослого, ще вирішуватимуть під час наступних обговорень і консультацій. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8029 / 1.57MB / SQL:{query_count}