А ви задоволені своїм життям?

Емоційна оцінка умов життя українців: опитування соціологічної групи “Рейтинг”

Аудиторія опитування: працездатне населення України (чоловіки віком 18 – 65 років, жінки віком 18 – 60 років). Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонами і типом поселення. Вибіркова сукупність: 1580 респондентів. Особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження – не більше 2,5%. Час проведення: грудень 2016 року.
Найнижчий щоденний рівень стресу в українців спричиняють сімейні стосунки, професійна діяльність та зовнішнє оточення, найвищий – війна та військова загроза, соціально-політична нестабільність в Україні, корупція та власний фінансовий стан, про що свідчать результати дослідження, проведеного соціологічною групою “Рейтинг”.
Зокрема, половина опитаних оцінюють матеріальний стан своєї сім’ї як задовільний. Лише 15% вважають, що мають більш-менш достатньо коштів для прожиття. Водночас третина заявляють про бідність. Тих, що вважають себе бідними, більше на сході нашої країни (серед старших осіб, селян, респондентів із поганим станом здоров’я та низьким рівнем освіти).
Трохи менше половини опитаних оцінюють свої житлово-побутові умови як середні, більше третини – як комфортні, кожен п’ятий – як погані, інформує ratinggroup.ua. 
Про найгірші житлово-побутові умови частіше заявляли жителі сходу та півдня України. Що вищий рівень освіти респондентів і що вищий рівень їхніх доходів, то краще вони оцінюють свої житлові умови.
42% опитаних вважають, що повністю контролюють своє життя та є вільними у своїх рішеннях, приблизно стільки ж вважають, що частково контролюють власне життя. Натомість 19% заявляють, що майже не мають ніякого конт­ролю над своєю долею. Найбільше осіб, які заявляли про відсутність контролю над власним життям, на сході (серед осіб, що мають більше ніж 50 років, бідних та респондентів із поганим станом здоров’я).
Лише 18% опитаних оцінюють своє соціальне становище як високе. Половина відносять себе до середнього становища. Натомість чверть вважають, що належать до нижчих прошарків суспільства. Останніх найбільше на сході (серед старших людей і серед бідних). Близько третини опитаних повністю задоволені життям, приблизно половина – радше задоволені, чверть – не задоволені. На сході України останніх майже 40%. Не задоволених життям більше серед тих, кому за 50 років, та серед респондентів з низьким рівнем достатку.
82% опитаних вважають, що в разі необхідності можуть отримати емоційну підтримку інших людей, 9% мають протилежну думку і 9% не визначились. 77% заявили, що зможуть отримати фізичну допомогу, 13%  сказали, що не зможуть. На фінансову підтримку розраховують трохи менше – 69%, водночас 20% вважають, що не отримають грошової підтримки.
 Що молодші респонденти та що вищий рівень їх доходу, то більше серед них вважають, що отримають емоційну підтримку в разі необхідності. Найбільше тих, котрі заявили, що можуть розраховувати на фізичну підтримку, серед мешканців центру, молодших респондентів, а також більш забезпечених. Тенденція щодо отримання фінансової підтримки така сама, як і емоційної та фізичної: молодші респонденти та забезпечені опитані заявляють про таку можливість частіше.
Майже третина опитаних вважають, що обов’язки щодо ведення домогосподарства поділені порівну, чверть (24%) виконують більшість обов’язків самостійно, у 20% більшу частину обов’язків виконує інший член сім’ї, у 14% всі обов’язки покладені на респондента і лише в 5% всі обов’язки покладені на іншого члена сім’ї. Серед тих, що виконують більшість обов’язків, в чотири рази більше жінок. Близько третини респондентів вважають, що їхня професія має високий престиж, близько половини – середній, чверть – низький.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8068 / 1.55MB / SQL:{query_count}