Відпочинок-2017 школярів: і до моря, і в гори

“Пошта” довідалася, куди треба звертатися, аби отримати путівки на оздоровлення пільгових категорій дітей, де вони відпочиватимуть, хто зможе поїхати безкоштовно, а кому доведеться доплачувати

Хоча до літа ще далеко, вже зараз багато хто починає планувати, куди відправити дітей на відпочинок. На жаль, не всі батьки мають можливість оздоровити свого сина чи доньку під час літніх канікул у горах або біля моря. Тож доводиться сподіватися на безкоштовні путівки від міста чи області. “Пошта” вирішила поцікавитися, як організовуватимуть літній відпочинок для дітей пільгових категорій цього року, де школярі зможуть відпочити та чи для всіх путівки будуть безкоштовними.

Не кількістю, а якістю!

Цього року школярі Львоwва зможуть отримати путівки, які закуплять коштом міського бюджету, через управління освіти та управління молоді та спорту Львівської міськради. Крім того, місто отримає путівки, придбані коштом обласного і державного бюджетів.  
Як пояснила “Пошті” Ліна Полихата, начальник відділу молоді управління молоді та спорту Львівської міськради, на оздоровлення дітей міста Львова заклали один мільйон 200 тис. грн. За ці гроші впродовж літа зможуть оздоровитися близько двохсот дітей соціально незахищених категорій.
“Закон України “Про оздоровлення та відпочинок дітей” визначає такі категорії соціально незахищених дітей: діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти із малозабезпечених та багатодітних родин, діти учасників АТО, діти  загиблих учасників АТО, діти переселенців. Окрім того, в програмі оздоровлення ми прописали, що талановиті вихованці дитячих клубів Львова, які брали участь у багатьох міських заходах, змаганнях, конкурсах, також зможуть отримати путівки для оздоровлення”, –  запевняє вона.
Коштом держбюджету місто отримає путівки у центр “Артек”, що біля Києва, і в табір “Молода гвардія” в Одесі. Аби отримати такі путівки, батькам треба звернутися із заявою в Центр надання адмінпослуг в своєму районі до початку березня
Зі слів співрозмовниці “Пошти”, цьогорічну міську програму оздоровлення  реалізовуватимуть через дитячі клуби Львова, які отримали бюджетні асигнування: майже 200 тис. грн на кожну установу. Аби взяти путівку, батькам потрібно звернутися до керівництва клубу в своєму районі, подати заяву, а також копію свідоцтва про народження і копії документів на підтвердження статусу дитини (із малозабезпеченої, багатодітної родини тощо). Та наразі батькам поспішати не варто, адже заяви прийматимуть приблизно у травні! До того часу чиновники повинні визначити табори чи санаторії, які прийматимуть дітей, провести електронні закупівлі путівок за системою Prozorro і відповідно до того, якою буде вартість путівки на одну дитину, визначити, скільки реально дітей зможе поїхати оздоровитися. 
“Торік було дуже багато побажань від батьків, аби діти могли відпочити саме на морі. Тож обирали санаторій  у місті Скадовську,  –  веде далі Ліна Полихата. –  Цього року також будемо зважати на побажання батьків щодо місця відпочинку дітей”.
Чиновниця розповіла, що табори, які беруть участь у тендері, ретельно перевіряють, аби діти відпочивали в належних умовах, були забезпечені якісним харчуванням та цікавим дозвіллям.
“Путівку дітям дають на 21 день, тож важливо, щоб були належні санітарно-гігієнічні умови. Вимагаємо п’ятиразового харчування, того, аби в кожній кімнаті було не більше трьох-чотирьох дітей”, – розповідає вона.
Путівки на оздоровлення видаватимуть тільки для дітей шкільного віку! Якщо у сім’ї двоє-троє дітей, батьки зможуть подавати заявку на всіх! Але оскільки охочих є більше, аніж місць, всі заяви розглядатиме спеціальна комісія. Пріоритет надаватимуть дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування. Як каже чиновниця, нерідко впродовж літа вивільняються путівки, оскільки батьки відмовляються, якщо їм не підходить табір чи в них з’явилися інші плани.

Де саме відпочиватимуть

 Уже традиційно школярі Львова зможуть відпочити впродовж 14 днів у таборах  “Старт” і “Ватра”, що у Львівській області. Аби отримати такі путівки, батьки чи опікуни дітей пільгових категорій (діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, з малозабезпечених чи багатодітних сімей, діти учасників АТО) повинні звертатися до керівників навчальних закладів. Упродовж літа в цих таборах зможуть відпочити 850 школярів.
Як уже мовилося, цього року міське управління освіти здійснюватиме розподіл путівок для дітей Львова, які закуплять коштом обласного і державного бюджетів.
“Коштом державного бюджету місто отримає путівки у МДЦ “Артек”, що біля Києва, і в табір “Молода гвардія” в Одесі. Заїзди в ці табори планують розпочати вже у березні. Аби отримати такі путівки, батькам треба звернутися із заявою в Центр надання адміністративних послуг в своєму районі,   – пояснює Олена Кондрат, головний спеціаліст сектору виховної роботи та дозвілля управління освіти департаменту гуманітарної політики Львівської міськради. – Частина дітей із пільгових категорій  зможе отримати їх безкоштовно, а іншим батькам (до прикладу, талановитих дітей) доведеться доплачувати”.
Також дітям Львова даватимуть путівки на оздоровлення із обласного бюджету.  Їх розподілятимуть у травні, тоді й буде відомо, в які саме табори вони зможуть поїхати. Але й ці путівки будуть безкоштовними не для всіх дітей пільгових категорій.
“Для деяких буде встановлена доплата в межах від 20-ти до 50% вартості путівки. Які саме категорії дітей зможуть поїхати безкоштовно, а кому доведеться доплачувати, будемо бачити, коли будуть прописані всі категорії. Для отримання цих путівок батькам також треба буде звернутися в Центр надання адміністративних послуг у своєму районі”, – уточнює вона.

Безкоштовно оздоровлять не всіх…

Планують літній відпочинок для дітей і в області. Тут кількість категорій, які зможуть отримати путівки, значно ширша! Як пояснив “Пошті” Микола Немчук, начальник відділу сімейної політики департаменту соціального захисту населення Львівської облдержадміністрації, в обласному бюджеті передбачено понад дев’ять млн грн на закупівлю путівок для оздоровлення. За ці гроші зможуть закупити приблизно три тисячі путівок для дітей пільгових категорій, серед яких діти-сироти, діти, позбавленні батьківського піклування, діти з інвалідністю, діти з багатодітних і малозабезпечених родин, діти учасників АТО, загиблих учасників АТО, діти загиблих під час Революції Гідності, а також діти військовослужбовців, шахтарів, талановиті діти і ті, що перебувають на диспансерному обліку.
Понад те, Львівщина зможе отримати понад 850 путівок із державного бюджету на відпочинок у вже згадані МДЦ “Артек” біля Києва і в табір “Молода гвардія” в Одесі. Для визначених категорій дітей ці путівки будуть безкоштовними (діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти із малозабезпечених сімей, інваліди тощо), для інших (діти з багатодітних родин та обдаровані діти) за путівку доведеться доплатити.
Коштом обласного бюджету діти зможуть відпочити у таборах Львівської області та на узбережжі Чорного моря.
“Також закладають кошти на оздоровлення дітей у районних бюджетах. Наприклад, Яворів у районному бюджеті заклав півтора мільйона гривень для дітей учасників АТО”, – каже Микола Немчук.
Робота над програмою літнього оздоровлення дітей щойно розпочалася. Зокрема, 24 лютого відбудуться громадські обговорення, де батьки зможуть висловити свою думку, куди б вони воліли відправити своїх дітей на оздоровлення, і проаналізувати зауваження, що виникали торік. Навесні будуть проведені тендерні закупівлі, і тоді путівки пропорційно скеровуватимуть у райони та міста. В районах області батьки зможуть звернутися в управління соціального захисту чи у відділи в справах сім’ї та молоді.
“Більшість путівок даватимуть дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, дітям із багатодітних та малозабезпечених сімей, а також дітям учасників АТО. Менше путівок припадатиме на талановитих і обдарованих дітей”, – підсумовує співрозмовник “Пошти”.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7835 / 1.61MB / SQL:{query_count}