А той третій празник – Святе Водохреща

Сьогодні, 19 січня, о 13.30 на площі Ринок розпочнеться традиційне щорічне освячення води

Цього року воно відбудеться за вірменською традицією, однак участь у молитві візьмуть представники всіх християнських конфесій міста, “Вірменський чин Йорданського водосвяття суттєво відрізняється від візантійського, себто у львівському контексті – від того чину, який служать в усіх українських Церквах. Таке освячення води за особливим, вірменським чином відбудеться у Львові вже удруге (вперше було п’ять чи шість років тому), оскільки настала черга Вірменської церкви очолити традиційне загальноміське водосвяття. У загальних рисах обряд складатиметься з трьох частин: перша – вірменська, друга  – візантійська (введена задля представників українських Церков) і третя – знову вірменська”, – зазначив Андрій Шкраб’юк, протопсалт Вірменської апостольської церкви у Львові, працівник Українського католицького університету.
“Свято Богоявлення Господа нашого Ісуса Христа, коли ми маємо міжконфесійну молитву, під час якої представники всіх християнських Церков Львова освячують йорданську воду, – це особливий досвід спільного моління разом, свідчення єдності, адже знаємо, що в Богоявленні нам явився Господь Бог у своїй повноті, в Трійці. Цього року це моління буде надзвичайно цікаве, тому що з нами будуть молитися наші браття з Вірменської апостольської церкви, і тому можна буде почути вірменські піснеспіви та побачити таку форму, в якій відбувається освячення йорданської води в цій Церкві. Водночас і представники нашої єрархії та інших християнських конфесій міста братимуть участь у спільній молитві”, – пояснив отець Павло Дроздяк, капелан Львівської міської ради, інформує velychlviv.com.
Справді, загальноміське освячення води представниками різних конфесій на площі Ринок вже стало доброю традицією, яка єднає усіх львів’ян та гостей міста. Ми маємо можливість спільно пережити свято Богоявлення та відчути радість і особливу святість цього дня. Після освячення кожен зможе набрати води зі спеціально облаштованого резервуару.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7904 / 1.53MB / SQL:{query_count}