Землетрус у Італії: Папа молиться за потерпілих

Унаслідок підземних поштовхів постраждали і люди, і відомі культові споруди – базиліки

фото: catholicnews.org.ua
Після проказування недільної молитви “Ангел Господній” Папа Франциск окремо скерував свою думку до населення Центральної Італії, яке потерпає від землетрусів. “Молюся за поранених і за родини, які зазнали великої матеріальної шкоди, як також за персонал, задіяний у рятувальних роботах і поданні допомоги. Нехай же Воскреслий Господь додає їм сил, а Пресвята Богородиця їх оберігає!” – наголосив Святіший Отець. Варто нагадати, що після легших підземних поштовхів, які відчувалися останніми днями, в неділю вранці, 30 жовтня, відбувся сильний землетрус, який визнали найбільшим у країні з 1980 року. Стихія спричинила значні руйнування, її наслідки відчутні й у Римі, повідомляє Радіо Ватикану
В стіні базиліки святого Павла за мурами з’явилася тріщина. Після цього базиліку негайно закрили на обстеження щодо інших імовірних пошкоджень. Але пізніше італійські медіа, зокрема la Republica, написали про те, що в базиліці все добре, її відкрили для відвідувачів.
Базиліка святого Павла є однією з чотирьох папських базилік у Римі, другою за величиною після базиліки святого Петра у Ватикані. Вона розташована неподалік лівого берега річки Тибр, збудована в 1854 році на місці попередньої, зведеної в 324-ому за наказом імператора Константина на місці могили апостола Павла. Із 1980 року базиліка входить до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. В результаті землетрусу майже повністю зруйнована базиліка святого Бенедикта в його рідному місті Норчії. Коли почалися поштовхи, жителі кинулися до базиліки, від якої залишився тільки фасад, та разом із сестрами-бенедиктинками промовили на колінах молитву перед зруйнованою святинею. За даними Геологічної служби США, поштовхи сягали сили 6,6 ба­ла. Епіцентр землетрусу був практично біля самої Норчії, повідомляє catholicnews.org.ua, посилаючись на  Reuters і Dnevnik. Базиліку святого Лоренцо перевіряють після того, як обсипалися фрагменти штукатурки. Перевірки тривають у ще двох папських базиліках – святого Івана Латеранського та святої Марії Великої.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8494 / 1.54MB / SQL:{query_count}