“Ти тільки вір у мене!”

До понеділка у Львові можна оглянути фотовиставку соціального проекту профорієнтації для сміливої молоді

Львівські підлітки кинули виклик суспільним очікуванням і стали учасниками експерименту “Я через 5 років. Ти тільки вір у мене!”. Це сучасний проект профорієнтації з огляду на мрії та цінності молодих людей та з упевненістю в надможливостях підлітків, у яких є мета. 
Учасниками першого проекту стала молодь “Карітасу Львів” – 14 підлітків менш захищених соціальних категорій із сильною волею. Їхні фотопортрети у професійних образах можна подивитися до 24 жовтня в просторі Communa (вул. Галицька, 1, 2 поверхи).
Проект має три основні складові: підлітки самостійно визначали свої сильні сторони та обирали професійний напрям; обов’язково отримували емпіричний досвід у професії, на день перевтілюючись у інтерна; спілкувалися з професіоналами галузі про стереотипи та реальність обраного фаху.
Підлітки віком 10 – 16 років розмірковували переважно над енергійними та практичними професіями, які вимагають постійного руху. “Проби професії” стали особливим поворотом для деяких учасників проекту. 14-річна Олександра захопилась професією флористки і продовжує навчання, майстри СТО у захваті від Андрієвих задатків механіка і, зі згоди мами, запрошують хлопця на канікулах у майстерню, щоби ґрунтовніше навчитись ремонтувати автівки. 15-річна Карина готується до вступу на курси перукарів, а 14-річний Андрій вчитиметься на кухаря-кондитера. 
“Мені дуже подобається фотографувати, через фотографію я передаю себе і те, як бачу світ. Я хочу розвивати це і вже записалась на навчання у фотошколу” – каже 16-річна Маргарита, майбутній фотокореспондент.
Кожен учасник проекту отримав альбом з візуалізацією власної мрії – збірку своїх портретів у професійному образі від відомих львівських фотографів: Христини Музичук, Вікторії Кондрак, Марти Коновал, Тетяни Джафарової, Ірини Середи, Юлії Клюсковської та Романа Балука.
Найкращі фото наразі експонують у просторі Communa. Організатори сподіваються, що ці світлини надихнуть інших підлітків брати майбутнє в свої руки і йти обраним шляхом, незважаючи на сумніви чи суспільні обмеження. Як показав проект, початкові умови чи соціальний статус – це пережитки минулого. Для успіху зараз має значення тільки воля до розвитку, відповідальність за результат та щире бажання вдосконалювати свої вміння.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8246 / 1.53MB / SQL:{query_count}