Доглядаємо сад восени

Осінній сад із пишними кронами дерев, акуратними кущами, розкішними квітниками не тільки тішить око декоративністю, але й свідчить про системне виконання певних робіт упродовж року

Щоб ваш сад був охайним та акуратним, потрібно знати, як його доглядати в різні пори року. При неправильному догляді рослини, дерева та кущі хворітимуть, уповільняться в рості та не даватимуть плодів. Восени життя рослин потроху завмирає, вони поволі готуються до періоду спокою (зимової сплячки). Але осінній догляд рослин зупиняти не можна, варто якісно підготувати свій сад до зими. Дерева ретельно оглянути і провести лікування, зібрати опале листя та згнилі рештки овочів і фруктів. 

Захист стовбура та основних гілок

Стовбур – це частина дерева, по якій всі поживні речовини з коріння йдуть до крони. Для захисту стовбура ми повинні обробити всі ушкоджені ділянки садовим варом або глиною чи сумішшю для побілки дерев. Навіть незначне пошкодження стовбура погіршує обмін речовин, а сильне може призвести до загибелі всього дерева. А ушкоджують його в зимовий період зайці, миші, підмерзання, сонячні опіки. Для відлякування зайців та гризунів розсипте під деревами попіл, торф’яну крихту або тирсу, змочені 10-відсотковим розчином креоліну, або ж використайте підручні матеріали – такі як сітка, пластикова труба тощо, пише kvitkainfo.com.
Щоб нижня частина крони не підмерзала, пізньої осені дерева потрібно підгорнути. А щоб кора не підпрівала, підгортання це треба робити тоді, коли на ґрунті утвориться замерзла кірка. Її забирають і підгортають незамерзлою землею. Знімати ґрунт навесні треба пошарово – в міру того, як він розмерзатиметься.

Обрізування заражених і сухих гілок

Обрізування пошкоджених чи хворих гілок сприяють поліпшенню фітосанітарного стану дерев. Таким чином ми зменшуємо кількість шкідників та збудників хвороб (жука яблуневого квіткоїда, кліщів, яйцекладок шовкопрядів, листокруток, попелиць, гусениць, яблуневої плодожерки, збудників борошнистої роси, парші), що зимують у тріщинах гілок або під корою.
Старі кущі проріджуємо, залишаючи однорічні й дворічні гілочки. Таким чином омолоджуємо кущ. Всі обрізані частини дерев і кущів потрібно спалити. Всі зрізи і тріщини – обробити вапняним розчином, який захистить дерева і кущі від сонячних опіків, а також від шкідників. Біла поверхня стовбура, вкрита вапном, відбиває сонячні промені, тому коливання температури дня і ночі зменшується.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8304 / 1.54MB / SQL:{query_count}