Мамусю, хочу на танці!

У Львові танцювальні гуртки дуже популярні серед дітей. Хореограф і психолог розповіли “Пошті”, чим корисні танці, з якого віку і куди на них можна записувати малечу

Упродовж останніх років танцювальні гуртки та школи стали дуже престижними і серед дітей, і серед дорослих. Хтось відвідує такі заняття, аби цікаво провести час, хтось – щоб урізноманітнити будні та позбутися рутини, комусь танці потрібні для того, аби скинути зайві кілограми, а хтось просто фанатіє від відомих хореографів і мріє бути такими ж, як вони.
А чим корисні танці, зокрема для дітей? З якого віку варто віддавати малюків у танцювальні гуртки? Як обрати тренера, аби дитина отримувала і задоволення, і користь? По відповіді на ці запитання “Пошта” звернулася до хореографа та психолога.

Не діти ліниві, а викладачі нефахові

Тепер усі – і дорослі, і діти – провадять не надто активний спосіб життя. Перші значну частину дня проводять у офісах, як правило, за комп’ютерами, а потім пасивні вечори,  а другі півдня просиджують у школі, а вдома  засиджуються за ґаджетами, виправдовуючись, що шукають там інформацію для виконання домашніх завдань. Тож фізичне навантаження їм дуже потрібне. Як запевняють хореографи, хорошою альтернативою є танці – і здоров’я зміцнюють, і настрій покращують.
“Танець – це рух, рух – це здоров’я, а здоров’я – це життя, – наголошує Алла Сердцева, викладач-методист класичного танцю Львівської державної хореографічної школи. – Танець – це рух під музику. Завдяки танцю формується м’язовий каркас нашого тіла, починаючи від стопи, далі ноги, сідниця, грудна клітка, м’язи спини. Коли діти йдуть до школи, де вони дуже багато часу сидять (і сидять по-різному), починаються проблеми – сколіоз, кіфоз, лордоз. Якщо м’язовий корсет ще не сформований, то він не тримається”. 
Зі слів  викладача-методиста, танці – це насамперед здоров’я, а вже потім – грація, постава і хороший настрій.  А коли ви гарно виглядаєте,  то почуваєтеся бадьоро і піднесено. 
Приводити діток у танцювальні гуртки Алла Сердцева радить з раннього віку. “Щойно дитина почала міцно стояти на ніжках, не падає, не хитається і більш-менш уважна, її вже можна віддавати у танцювальний гурток. Все починається з хореографії: гімнастика, ритміка, діти вчаться слухати музику, стрибати, бігати під музичний супровід. Для цього тренери використовують різні рухи для рук і ніг. Що більше давати дітям фізичних навантажень, то краще формуватиметься основа м’язового каркаса, дитина зміцнюватиметься фізично, розвиватиметься реакція. А найефективніше це формується у віці до п’яти років. Біля станка ставимо дітей у 10-11 років”.
Є діти, які охоче відвідують гуртки, зокрема танцювальні, а інших треба змушувати до цього, бо, мовляв, син чи донька просто ліниві. Однак Алла Сердцева пояснює, що лінивих дітей не буває – просто вони займаються не в тих викладачів. 
“Лінивих дітей немає, просто вони потрапляють не в ті руки, – каже вона. – Я спілкуюся з дітьми через очі, адже це їхній фізичний і духовний стан, погляд душі, так би мовити. Є діти невпевнені, їм треба допомагати. Іноді мляві. Чому? Можливо, настрою немає, можливо, недобре почуваються. Дитина – це музичний інструмент, якого треба дуже делікатно торкатися. Щоб заохотити, її треба вміти “прочитати”. Головне знайти підхід – психологічний, інтелектуальний, духовний. Як скульптор бере глибу і поступово ліпить з неї якийсь образ, так і танець  ставиться від мізинчика стопи до потилиці”.

Хлопчики також танцюють

У три роки віддавати дітей на танці рекомендує і Анджеліка Гнатусько, психолог школи танців. “У цьому віці дитина вже досить свідома, щоб розуміти, що вона йде на заняття, що мама чекає її в окремому приміщенні, що її не залишили саму. Вона вже може отримувати від танців задоволення, виконувати вказівки тренера, взаємодіяти у колективі. Дитину з трьох років можна вчити базового рівня – ритміки, яка дозволяє рухатися в такт музиці, розуміти, де право, а де ліво, як правильно танцювати під музику самостійно  чи з групою дітей, водити хоровод. Елементарні тренувальні навички поєднуються з розминкою, розтяжками”, – розповідає психолог.
У віці три-шість років діти одержують базовий танцювальний рівень, який потім допоможе їм розвиватися, якщо захочуть танцювати професійно чи для себе. Вони легше опановуватимуть нові танцювальні стилі та почуватимуться при цьому комфортніше. Якщо ж плануєте віддати дитину на танці у віці шість-сім років, то вона вже зможе обирати, які саме танці їй подобаються. Найпопулярніші сьогодні напрямки – сучасні танці, зокрема хіп-хоп.  Є діти, які вже з раннього віку хочуть займатися балетом і готові важко й наполегливо працювати біля станка, робити розтяжки. Вони розуміють, що це важка праця, перш ніж показати якийсь танець, тоді як у хіп-хопі за кілька занять вже можна вивчити певні рухи. 
“Спостерігаємо приємну тенденцію: танці стали дуже популярні серед дітей і молоді. Замість того, щоби сидіти за комп’ютером, вони можуть весело та цікаво проводити час. Це здорове дозвілля”, – веде далі Анджеліка Гнатусько. 
На її переконання, діти можуть починати займатися танцями і в 10-12 років. Якщо справді мають бажання, то їм вдасться опанувати цю науку, навіть якщо раніше вони не танцювали. 
“У нашій танцювальній школі, наприклад, діти можуть спершу відвідувати різні заняття, пробувати різні стилі, аби визначити, який напрям їм більше до душі. Іноді вони приходять у один гурток, а потім обирають другий, де вчать іншого стилю. Хтось приходить із думкою, що займатиметься класичними танцями, а йде на хіп-хоп. Початкова думка часто буває хибна”, – пояснює психолог. 
Співрозмовниця “Пошти” каже, що не варто змушувати дітей ходити на танці, їх треба ними зацікавити. Наприклад, сьогодні є багато телепрограм, танцювальних телеконкурсів, тож можна наочно продемонструвати дитині, які є стилі чи школи, можна привести її на заняття, щоби подивилася, спробувала сама танцювати. Раніше хлопці соромилися йти на танці, бо вважали, що це дівчаче заняття, а тепер у танцювальних школах хлопців значно побільшало. Часто такі гуртки є місцем, де діти можуть спілкуватися, ділитися враженнями, шкільними новинами.

Популярні танці

Танго – старовинний аргентинський танець з чітким ритмом. Рухи партнерів синхронні й виразні. Цей танець про кохання, пристрасть, ревнощі. 

Аргентинське танго – об’єднує близько десятка різних варіацій танго. Цей танець, заснований на імпровізації,  з’явився наприкінці ХІХ ст., танцювали його емігранти.

Брейк – зародився в одному з найнебезпечніших районів Нью-Йорка – Південному Бронксі у 60-их роках минулого століття. Вимагає неабиякої фізичної підготовки, пластики і почуття ритму. Брейкдансери демонструють своє вміння у батлі (танцювальна битва).

Вальс – з’явився у Європі в кінці ХVІІІ ст. У консервативних англійців новомодний танець спричинив протести: до цього чоловік і жінка ніколи не танцювали обнявшись. Проте “зухвалий” вальс завдяки своїй витонченості та красі пережив гоніння і став класикою. Віденський вальс – один із найвишуканіших і популярних бальних танців. 

Гопак –  “Гоп!” – кричали українські парубки під час танцю. Цей вигук і дав назву найвідомішому національному танцю. 

Квік-степ – обов’язковий танець європейської програми бальних танців. Це швидкий фокстрот, поєднання рухів танцюристів з блискавичною зміною поз, стрибками, нахилами. 

Сальса – парний латиноамериканський танець, експресивний і багатий на імпровізацію. Танець, який несе неповторні емоції та відчуття.

Фокстрот – повна назва “повільний фокстрот”, походить від імені творця цього  танцю – Гаррі Фокса. Незважаючи на легкість, фокстрот – один із найскладніших для розучування танців.

Ча-ча-ча – грайливий, веселий і дуже ефектний танець латиноамериканської програми бальних танців.

Хіп-хоп  – рухи під музику. З 1980-их років існує не тільки як популярне молодіжне захоплення, але й як танцювальна конкурсна дисципліна. Життєрадісний та енергійний, неагресивний танець. 

R&B – наймолодший танець на Заході. Базується на основі техніки хіп-хопу, фанку та джазу, але має специфічний рух – так званий “кач”. 

Безкоштовні танцювальні гуртки Львова

Танцювальний гурток “Веселка” (вул. Огієнка, 18), тел.: 067 454 07 39;  093 494 61 38. Заняття – понеділок, середа, п’ятниця з 15.00 до 16.30.

Хореографічний гурток “Аміго” (вул. Стрийська, 24/8), тел. 063 279 66 36. Заняття – понеділок, середа, п’ятниця з 16.30 до 18.00.

Вокально-танцювальний гурток “Прометей” (вул. Трильовського, 17), тел. 098 821 36 24. Заняття – понеділок і середа з 15.00 до 18.00.

Фітнес для дітей (вул. Трильовського, 17). Заняття – понеділок, середа, п’ятниця з 16.00 до 17.30.

Вокальний ансамбль “Перлинка” (вул. Мельника, 7), тел. 067 991 15 15. Заняття – вівторок  з 15.30 до 17.30 і п’ятниця з 15.30 до 18.00.

Естрадно-циркова студія “Ексцентрик” (вул. Комаринця, 2, СЗШ №50), тел. 097 476 81 53. Заняття –  вівторок з 15.00 до17.00 і четвер з 15.00 до 17.30.

Танцювальний гурток Dansies (вул. Коциловського, 16), тел. 093 791 45 68. Заняття – вівторок з 15.00 до 16.30 і  п’ятниця з 15.00 до 18.00. Музично-театральний гурток “Друзяки” і оздоровча гімнастика “Енерджі”,  тел. 098 321 03 40. Заняття – понеділок  з 15.00 до 18.00, середа з 15.00 до 18.00 і п’ятниця з 15.00 до 18.00.

Спортивні бальні танці “Аеліта” (вул. С. Петлюри, 36), тел. 067 670 28 25. Заняття – вівторок, четвер з 17.00 до 18.30 і п’ятниця з 16.00 до 17.30.

Театральний гурток-студія “Коло” (вул. Замарстинівська, 71),  тел. 063 172 05 44. Заняття – понеділок, середа з 16.30 до 19.30, четвер з 17.00 до 19.00 і п’ятниця з 15.00 до 16.00.

Гурток сучасних танців “Диво” (вул. Мазепи, 13-а), тел. 097 322 62 44. Заняття – понеділок, середа і п’ятниця з 16.30 до 19.30.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8128 / 1.63MB / SQL:{query_count}