Чому масло “золоте”?

Ціна на вершкове масло зросла на 10-15%. Кілограм масла у фірмових магазинах від виробників коштує 108-110 гривень. У роздрібних магазинах – від 113 до 120 гривень

Про це повідомляє Bussines.ua.
“Масло подорожчало через зростання ціни на молоко. Зараз із ферм його приймають по 7,5-7,7 гривні, від населення по 3,20-3,80. Але доки молоко від населення приїде на завод, воно додатково потребує пастеризації та очищення. Тому його ціна зростає до 7,5 гривні”, – пояснює заступник голови асоціації виробників “Укрмолпром” Зінаїда Костенко. Для виготовлення кілограма масла йде 23 л молока. 
“Якщо врахувати ціну на молоко, то кілограм масла може коштувати і 172 гривні. Підвищення цін не вигідне виробникам. Але більшість змушені були збільшити вартість, бо не вижили б. Ще одна причина подорожчання — відсутність декларування ціни виробниками. До жовтня кожен виробник мав задекларувати ціну і пояснити найменше подорожчання, підтвердити його документами. Тепер цей процес неконтрольований. Бо на три місяці відмінили державне регулювання цін”, – говорить експерт.
З її слів, купівельна спроможність населення низька. Замість масла люди будуть більше купувати молоко, сметану, сир. На них ціна не піднялася так відчутно, бо на виготовлення йде менше сировини. Експорту зараз майже немає. Виробникам доведеться пристосовуватися до споживача і знижувати ціну. Серед причин подорожчання вершкового масла також називають підвищення цін на електроенергію та мастильні матеріали.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8015 / 1.52MB / SQL:{query_count}