“Дитячі” лікарняні: скільки тривають та як оплачують?

“Нещодавно вийшла на роботу після декретної відпустки, але мій син за цей час вже встиг двічі захворіти, тож довелося брати лікарняний. Це не надто сподобалося керівництву, тож мене попередили, що більше ніяких листків непрацездатності, бо доведеться шукати нову роботу… Скажіть, будь ласка, на скільки часу видають лікарняний для догляду хворої дитини і як часто його можна брати?” Івана Томко, Львів

Ілона Осмак, начальник відділу надання матеріального забезпечення виконавчої дирекції Львівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності: 
– Якщо у вас захворіла дитина, то листок непрацездатності (або як ще його називають – “лікарняний”) для догляду хворої дитини віком до 14 років видають на не більш ніж 14 днів.  Якщо дитина перебуває на лікуванні у медичному закладі, то лікарняний видають на весь період перебування дитини в стаціонарі.  Лікарняний видають на кожну дитину, що потребує лікування. Тобто якщо у сім’ї одна дитина видужала, а друга захворіла, то той із батьків чи особа, яка фактично доглядає хвору дитину (бабуся, дідусь), має право знову брати листок непрацездатності.
Оплата лікарняних для догляду хворої дитини залежить від розміру офіційної заробітної плати і страхового стажу. Наприклад, якщо у батьків, які доглядають хвору дитину, стаж роботи понад 8 років, то відшкодування за лікарняний становитиме 100 відсотків заробітної плати. Якщо людина офіційно пропрацювала 5 – 8 років, то отримає 70 відсотків відшкодування від зарплати, якщо 3 – 5 років, то оплата становитиме 60 відсотків, а якщо 8 років – 50. Виплату проводять з першого дня лікарняного. Якщо працівник перебуває у щорічній відпустці чи у відпустці в зв’язку з навчанням і у нього в цей період захворіла дитина, то лікарняний оплачувати не будуть. 
А взагалі роботодавець не має права відмовити у відшкодуванні листків непрацездатності, адже їх оплачує Фонд соціального страхування.   

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7779 / 1.54MB / SQL:{query_count}