Яка вартість проїзду школярів у міському транспорті?

“Цього року вперше записав своїх дітей (третьокласника і п’ятикласника) у спортивний і танцювальний гуртки. Та оскільки вони розташовані в інших районах міста, то дітям кілька разів на тиждень доведеться їздити на заняття трамваєм чи добиратися маршруткою. Скажіть, будь ласка, яка тепер вартість проїзду для школярів у міському електротранспорті та в автобусах? А також, куди можна звертатися, якщо водій відмовився перевозити дитину за пільговою ціною чи безкоштовно, якщо в неї є таке право?” Роман Гриців, Львів

Віктор Щир, начальник управління транспорту і зв’язку Львівської міської ради:
– За проїзд у міському електротранспорті (трамваях і тролейбусах) школярі та студенти повинні платити 50 відсотків вартості, тобто одну гривню. Але вони обов’язково повинні мати зі собою учнівський чи студентський квиток. 
У міських автобусах школярі також платять 50 відсотків вартості проїзду – тобто дві гривні,  але така форма оплати діє тільки у період навчання (з понеділка по п’ятницю) та відповідно з вересня по червень. У період канікул та у вихідні за проїзд у міських автобусах доведеться платити повну вартість! 
Якщо між пасажиром та водієм виникло якесь непорозуміння, наприклад, водій відмовляється перевозити учня за пільговим тарифом, варто звернутися зі скаргою або на гарячу лінію міста (на номер 1580), або в управління транспорту і зв’язку міськради (261-55-66), або в крайньому випадку викликати наряд поліції для з’ясування ситуації.
Якщо ви звернетеся зі скаргою в управління чи на гарячу лінію міста, обов’язково вкажіть номер маршруту та номер автобуса.

Леся Дронь, заступник начальника управління соціального захисту Львівської міськради:
– Відповідно до українського законодавства, право на безкоштовний проїзд мають такі категорії дітей:
– діти-інваліди, захворювання яких пов’язані з аварією на ЧАЕС;
– діти, в яких батьки загинули чи пропали безвісти під час виконання військової служби;
– діти з багатодітних родин, яким виповнилося шість років; 
– діти-інваліди та один із батьків, який супроводжує дитину;  
– діти-сироти та діти, позбавленні батьківського піклування.
Якщо з батьками їде одна дитина до шести років і не займає окремого місця, вона також має право на безкоштовний проїзд! 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7838 / 1.54MB / SQL:{query_count}