А у вас тиск у нормі?

На Львівщині до 30 травня триває профілактична акція з вимірювання артеріального тиску

Задля виявлення людей із підвищенням артеріального тиску у судинах великого кола кровообігу на Львівщині з 16 по 30 травня проводиться масова акція вимірювання артеріального тиску. Торік в області зафіксували близько півмільйона випадків гіпертонічної хвороби (усіх форм). У 2015 р. 73 особи померло від цієї хвороби, у 2014 – 55, тож тенденція до цього захворювання збільшується.
Зі слів Степана Павлика, головного позаштатного спеціаліста Департаменту охорони здоров’я ЛОДА з кардіології, пункти вимірювання артеріального тиску створено у всіх медзакладах області, аптеках, школах, у великих торгових центрах. 
“Часто при диспансерних оглядах не тільки виявляємо, що хворий має артеріальну гіпертензію, а й випадки захворювань, про які він навіть не підозрював. Стійке підвищення артеріального тиску небезпечне не лише загальновідомими наслідками, такими як інфаркти, інсульти, але і захворюваннями нирок. Особливо небезпечною артеріальна гіпертензія є для тих, хто хворіє на цукровий діабет. Вони можуть внаслідок цього втрачати зір, мати гангренозні ускладнення кінцівок. Хоча б два рази на рік кожному варто пройти повне обстеження свого здоров’я, аби уникнути небезпечних ускладнень”, – зазначає Ірина Федак, головний позаштатний спеціаліст Департаменту охорони здоров’я ЛОДА з терапії. 
Зі слів Юрія Островерхи, головного лікаря обласного Центру здоров’я, стійке підвищення артеріального тиску можуть зумовлювати супутні захворювання: хвороби нирок, цукровий діабет. Психоемоційний вплив спричинює підвищений тонус судин, тому у стресових ситуаціях збільшується ймовірність виникнення артеріальної гіпертензії. 
“Цього року в Україні також розпочався проект із профілактики неінфекційних захворювань, який розрахований на 7-8 років. Львівщина є однією з пілотних областей. Основний акцент цього проекту на освітянський компонент, тобто профілактична робота медперсоналу з пацієнтами. Тенденція до збільшення кількості захворювань на гіпертонічну хворобу зростає. Це пов’язане з екологією, соціально-економічними умовами життя. Щоби знизити показники невтішної статистики, має бути двостороння діяльність: медичні працівники повинні постійно діагностувати пацієнтів і  пропагувати здоровий спосіб життя, з іншого боку мають активно це підтримувати. Адже, щоб у будь-якій своїй діяльності досягти успіху – зі всіх ресурсів, які для цього використовуємо, основним є здоров’я, а наскільки ми здорові у першу чергу залежить від нас”, – резюмує Юрій Островерха. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8882 / 1.53MB / SQL:{query_count}