Їх запросив владика Венедикт

У Львові виступить салезіянський оркестр із Освенцима

Наступної неділі, 22 травня, на площі Ринок відбудеться концерт духового оркестру “Соколи” з міста Освенцим (Польща), який розпочнеться о 16.00. Колектив приїде на запрошення владики Венедикта, єпископа-помічника Львівської архиєпархії УГКЦ, за сприяння згромадження отців-салезіян у Львові, повідомляє velychlviv.com.
Духовий оркестр “Соколи” – це об’єднання професійно-технічних навчальних закладів згромадження салезіян у Освенцимі, що складається зі студентів і школярів. Їх об’єднує любов до музики та відданість своїй справі. Репетиції, які відбуваються кілька разів на тиждень, шліфують талант і характер молоді. Колектив не­одноразово здобував визнання та нагороди за межами Польщі – в Литві, Італії та Україні. Керівники оркестру – Ярослав Сокіл і Роман Марчинський, диригент – отець-салезіянин Зенон Латавца. 

Перший салезіянський духовий оркестр був створений в ораторії в Турині, а згодом, із розвитком монашого чину, й у інших спільнотах, так що це був один із елементів, характерних для цього згромадження.
Коли салезіяни прибули до Польщі і відкрили перший будинок в Освенцимі (1898 р.), то відразу створили духовий оркестр, яким керував отець Август Хлонд (у 1922 році колектив уже налічував 50 хлопчиків). Після здобуття Польщею незалежності заклад отця Боско почав відігравати роль місцевого культурного центру, здійснюючи широку музичну, театральну та спортивну діяльність, спрямовану на потреби місцевої громади.
Школа салезіян у Освенцимі є найстаршою салезіянською школою в Польщі, заснованою в 1900 році. Зараз у ній навчається більш ніж 900 учнів та студентів, що здобувають освіту в гімназії, ліцеї, технікумі та професійно-технічному училищі. У 1941 році школа пережила драматичні моменти. Всього за 2 км від Салезіянського інституту було збудовано концтабір Аушвіц-Біркенау. Багато салезіянських священиків загинули, допомагаючи ув’язненим. Серед них салезіянець Йосип Ковальський, беатифікований Папою Іваном Павлом II як мученик.


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8719 / 1.53MB / SQL:{query_count}