Справжня, канонічна і повноцінна

Собор УПЦ КП пояснив, як створити в Україні єдину автокефальну Помісну православну церкву

фото: vidia.org
У резиденції київських митрополитів при Софії Київській відбувся Архиєрейський собор УПЦ КП, який під керівництвом Патріарха Філарета прийняв заяву “Про деякі питання канонічного положення Київського Патріархату та шляхи подолання церковного розділення”.
У документі, зокрема,  наголошено, що цю заяву Собор приймає,  щоб  роз’яснити власне бачення деяких актуальних питань канонічного положення Київського Патріархату та шляхів подолання церковного розділення задля утворення в Україні єдиної Помісної православної церкви як автокефальної, тобто повністю адміністративно незалежної від інших церковних центрів з патріаршим престолом у Києві, повідомляє РІСУ.
Основний меседж заяви – “Українська православна церква Київського Патріархату вважає і визначає себе справжньою, канонічно пов­ноцінною Помісною православною церквою в Україні. Відкидаючи будь-які зазіхання Московського Патріархату на особливу роль чи владу щодо Української церкви, Київський Патріархат визнає лише Константинопольський Патріархат своєю Церквою-матір’ю та від неї очікує визнання історично доконаного і канонічно обумовленого факту автокефалії УПЦ”.
Київський Патріархат визнає лише Константинопольський Патріархат своєю Церквою-матір’ю
Що стосується статусу патріархату для Української церкви, то в УПЦ КП вважають “абсолютно справедливим, історично обґрунтованим та пастирськи виправданим саме такий статус для Помісної церкви, адже вона має одне з найбільших серед інших православних церков число вірних, духовенства і архиєреїв, має коріння своєї історії в проповіді святого апостола Андрія Первозваного. Однак, враховуючи всі обставини, в УПЦ КП готові, якщо це буде потрібно, на деякий час відкласти прохання про визнання свого достоїнства патріархату, зберігаючи це найменування у власних межах і для внутрішнього вжитку.
В УПЦ КП упевнені, що утворення в Україні єдиної Православної церкви  є неминучим та близьким у часі. Бо, як ідеться в документі, “тільки шлях єдності та автокефалії для УПЦ є канонічно вірним, пастирськи доцільним та історично правильним. І з Божою поміччю, зусиллями всіх православних архи­єреїв, клириків та мирян в Україні, зацікавлених у розвитку православ’я в нашій країні, з благословення матері-Церкви Константинопольської цей шлях буде успішно пройдений”.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8263 / 1.54MB / SQL:{query_count}