Франковий виш – серед кращих!

Складений рейтинг українських університетів за показниками 2016 року бази даних Scopus

Видавнича служба “УРАН” на замовлення сайту Освіта.ua здійснила наукометричний моніторинг вишів за показниками бази даних SciVerse Scopus, на підставі якого складений рейтинг українських вишів, інформує Освіта.ua.
Результати рейтингу вищих навчальних закладів базуються на показниках бази даних Scopus, що є інструментом для відстеження цитованості наукових статей, які публікуються вишем або його співробітниками. База даних Scopus постійно індексує понад 20 тисяч наукових журналів, 370 книжкових серій та 5,5 мільйона праць конференцій. Станом на квітень 2016 року до бази даних Scopus включені 128 вищих навчальних закладів України, що на 8 більше, ніж у вересні 2014-го.
У рейтинговій таблиці українські виші ранжовані за так званим індексом Гірша – кількісним показником, що базується на кількості наукових публікацій і кількості їх цитувань. Відповідно до даних рейтингу, найвищий індекс Гірша серед університетів України мають Київський національний університет ім. Т. Шевченка – 73 (72 у попередньому рейтингу), Харківський національний університет ім. В. Каразіна – 57 (52) та Львівський національний університет ім. І. Франка – 46, що за рахунок більшої кількості публікацій та цитувань посунув з третьої сходинки Одеський національний університет ім. І. Мечникова.
П’яту та шосту сходинку посідають Чернівецький національний університет ім. Ю. Федьковича (44) та НТУУ “Київський політехнічний інститут” (38). Донецький національний медичний університет ім. М. Горького з індексом 37, Дніпропетровський на­ціональний університет ім. О. Гончара з індексом 33 та НТУ “Харківський політехнічний інститут” з індексом 33 посіли відповідно 7, 8 та 9 місця в рейтингу. Десятку лідерів замикає Національний університет “Львівська політехніка”, що має 30 пунктів за індексом Гірша.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9255 / 1.53MB / SQL:{query_count}