Абітурієнти, на старт!

“Пошта” розповідає про найголовніші дати у 2016-ому для вступників та які їх чекають новації

фото: lugzos.com.ua
У суботу, 2 квітня, на Львівщині пройде пробне зовнішнє незалежне оцінювання з української мови та літератури. 9 квітня – з іноземної мови, біології, географії, історії України, математики, фізики, хімії та російської мови. 
Цього року для вступу до вищого навчального закладу абітурієнти подають сертифікати ЗНО лише 2016 року. Кожен учасник ЗНО має право скласти тести не більш як із чотирьох навчальних предметів. 

Перший етап – пробне тестування

18 березня завершилась реєстрація на основну сесію ЗНО, яка у цьому році проходитиме з 5 травня до 17 червня. У Львівській області понад 36 тис. учасників писатимуть тести. 
Перед основною сесією ЗНО школярі мають змогу випробувати свої сили у пробному тестуванні, щоправда, за власні кошти. Цьогорічна реєстрація на один предмет коштувала 111 грн. Щоб знати, як потрапити у свої пункти проведення ЗНО та що потрібно мати з собою, розповідає директор Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти Лариса Середяк.
“Щоб знати, куди прийти на пробне тестування, треба зайти в Oсобистий кабінет, де потрібно ввести свій логін та пароль, після чого видрукувати запрошення. Вже 85% учасників пробного тестування видрукували ці запрошення. Важливо пам’ятати, що допуск учасників у пункти проведення пробного ЗНО здійснюється за наявності документа, що посвідчує особу (паспорта чи свідоцтва про народження), запрошення-перепустки та квитанції про оплату. Увійти у пункти пробного тестування у дні, коли проходитиме іспит, можна буде з 10.15 до 10.50. Після завершення пробного тестування школярі отримають бланки із правильними відповідями для самоперевірки. Ті, що не прийшли на тестування з поважних причин, мають право протягом трьох днів забрати свій зошит для самостійного опрацювання”, – зазначила Лариса Середяк. 
Основна сесія ЗНО-2016 проходитиме з 5 травня до 17 червня
З її слів, на кожному пункті буде медичний працівник, представники поліції, які забезпечують громадський порядок. На пробному тестуванні не буде металодетекторів та працівників державної служби. 
У свою чергу, директор Департаменту освіти і науки Львівської ОДА Олександра Небожук наголосила, що перед початком основної сесії ЗНО в області намагатимуться побудувати навчальний процес так, щоб діти мали можливість хоча б день-два спокійно підготуватись до здачі ЗНО. 
“Коли говоримо про основну сесію, яку зараховують як ДПА (українська мова і література, історія України, математика), за її організацію відповідальність несуть органи управління освіти, навчальні заклади та безпосередньо вчителі. Буде організований довіз учнів із супроводжуючими у тих районах, де не буде пунктів проведення зовнішнього незалежного оцінювання”, – каже Олександра Небожук.

Зверніть увагу і не повторюйте!

Часто майбутні абітурієнти зазнають невдач не через недостатню підготовку чи незнання, а страх і поспішність. Про помилки, які з року в рік повторюють учасники ЗНО, розповіла Лариса Середяк.
“Якщо відведено 180 хв. на вирішення усіх завдань, то використовуйте увесь відведений час. Ми часто спостерігаємо, що після початку роботи минає 45 хвилин знають – не знають, починають здавати тести. Панує так званий гуртовий психоз – один виходить, а за ним усі інші. Зверніть увагу, скільки вам треба часу, щоб перенести відповіді із тестового зошита у бланк відповідей”, – каже директор ЛРЦОЯО.

Новації для вступників-2016

Уперше цього року за наказом Міністерства освіти і науки буде проведено апробацію тестових завдань з іноземних мов, де включено аудіювання. Таку новинку 16 квітня протестують у шести закладах Львівщини.
На Львівщині понад 36 тис. учасників писатимуть тести
“До цього часу усі тести були виключно письмові. Щоб перевірити  цьогорічні нововведення, проведемо апробацію у Київській, Одеській та Львівській областях. Ми спільно з департаментом освіти підібрали шість навчальних закладів у Городку, Дрогобичі та Сокалі, учні яких писатимуть тестування з аудіюванням. Якщо результат школярів влаштовуватиме, то вони зможуть зарахувати цю оцінку як державну підсумкову атестацію в школі. Після чого ДПА з іноземних мов здавати не будуть. Дирекція шкіл забезпечує апаратуру (комп’ютер, музичний центр) для прослуховування диска, який прийде з Українського центру оцінювання якості освіти”, – резюмує Лариса Середяк.  
До слова, до 20 травня триває реєстрація для учасників АТО, жителів із тимчасово окупованих територій АРК Крим та жителів Донецької та Луганської областей, а також тих, які перебувають  у закладах пенітенціарної служби. Мають можливість зареєструватись і учні, які перебувають за програмою обміну за кордоном. 

Тренувальне онлайн-тестування безкоштовно можна пройти на сайті Львівського РЦОЯО www.lvtest.org.ua

Телефон гарячої лінії Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти (032) 242-26-60
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7907 / 1.57MB / SQL:{query_count}