Курс – на якісну морську освіту

Висококласних фахівців морської справи готують у Морехідному училищі ім. О.І. Маринеска Національного університету “Одеська морська академія”

Нині світовому флоту вкрай необхідні кваліфіковані кадри, а українських моряків вважають одними з найкращих, зокрема, завдяки високому рівню професійної підготовки. 
Юнаки та дівчата, які вирішили пов’язати свою долю з морем, мають змогу одержати якісну освіту в одному з найстаріших навчальних закладів України. Морехідне училище ім. О.І. Маринеска Національного університету “ОМА” веде свою історію з 1898 року. Спочатку це були класи торгівельного мореплавання при Одеському комерційному училищі. Упродовж 118 років існування навчальний заклад неодноразово реорганізовували, але незмінними завжди були і є славетні традиції морської освіти. 
Училище, розташоване з початку ХХ століття в історичному будинку, спорудженому для нього за проектом архітектора Л.Л. Влодека у мальовничому куточку Одеси, готує кадри для флоту і берегових підприємств морського транспорту. З його стін вийшли на простір морів та океанів багатьох країн світу понад 70 тисяч кваліфікованих фахівців. Це досвідчені командири морського флоту, заслужені капітани, механіки, керівники портів, пароплавств і всієї морської галузі.
Славетні імена випускників навчального закладу закарбовані на героїчних сторінках історії серед тих, що засновували Північний морський шлях, здобували перемогу в роки Великої Вітчизняної війни, відбудовували морський флот, порти і суднобудівні заводи. На честь випускників училища, прославлених капітанів і механіків, названі 16 морських суден. 
Сьогодні Морехідне училище ім. О.І. Маринеска Національного університету “ОМА” – флагман морської освіти України. Підготовку фахівців здійснюють відповідно до міжнародної системи якості. У 2000 році училище включено до Міжнародного реєстру морських навчальних закладів світу (IMO Compendium of Maritime Training Institutes п. 458).
Свідченням високої якості підготовки фахівців училища є сертифікація на відповідність вимогам міжнародного стандарту ISO 9001:2000, здійснена 2005 року компанією Bureau Veritas Quality International (нині – Bureau Veritas Certification), після чого щорічно навчальний заклад проходить контрольні аудити на підтвердження сертифіката якості, а у 2009-ому його сертифікували відповідно до міжнародного стандарту якості ISO 9001-2008.
Головні засади навчальної та виховної діяльності педагогічного колективу училища: підвищення якісних характеристик підготовки фахівців, зокрема, з фундаментальних і спеціальних дисциплін; розвиток матеріально-технічної бази, її переоснащення; комп’ютеризація спецлабораторій; програмне забезпечення навчального процесу; використання тренажерів у навчанні; методичне забезпечення курсового проектування; інформаційне забезпечення навчального процесу відповідно до стандартів навчання і вимог міжнародних конвенцій з підготовки плавскладу.
Велику увагу в училищі приділяють усім формам навчальної та виробничої практики. З метою її якісної організації та подальшого працевлаштування випускників навчальний заклад постійно підтримує відносини з провідними судноплавними компаніями – V.Ships Україна, ABC Maritime, “Альфа Навігейшн” та іншими. 

В училищі створені всі умови для підготовки фахівців морської галузі: діють навчальний корпус, екіпаж, виробничі майстерні, навчальні лабораторії, флотилія, спорткомплекс (спортзал, водна станція), бібліотека, клуб, їдальня. Навчальний заклад має комфортний гуртожиток для проживання і відпочинку курсантів.
Якісну систему підготовки фахівців, яка базується на поєднанні ґрунтовної теоретичної підготовки та практичного навчання на суднах далекого плавання, взаємодії традицій морської освіти і сучасних стандартів, створили славетні судноводії та суднові механіки, які працювали та працюють у навчальному закладі. До підготовки курсантів залучають найкращих фахівців галузі. 
Очолює Морехідне училище ім. О.І. Маринеска Національного університету “ОМА” з 2003 року кандидат технічних наук, доцент Олександр Сабуров. Він присвятив своє життя морській справі, науці, навчанню та вихованню молоді за законами відданості своїй професії, честі й патріотизму. За його плечима – понад 32 роки стажу науково-педагогічної роботи. За час його керівництва училище значно розвинулось і набуло високого статусу. Організаційна, наукова та просвітницька діяльність Олександра Сабурова відзначена численними нагородами, зокрема, почесним знаком міжнародного проекту “Україна та українці – цвіт нації, гордість України”, зіркою “Патріот України”. Йому також присвоєне високе звання – Заслужений працівник освіти України. Як заступник голови Асоціації ветеранів-підводників Олександр Сабуров щороку представляє рідний навчальний заклад на Всесвітніх конгресах у Аргентині, Італії, Франції, Греції, Англії.
“Ми готуємо висококласних фахівців для світового флоту. Випускників Морехідного училища ім. О.І. Маринеска охоче приймають на роботу завдяки їх відмінній кваліфікації та високим моральним якостям, – акцентує Олександр Сабуров. – Пріоритет нашого училища – і надалі навчати спеціалістів морської справи, які гідно представлятимуть Україну на світовому ринку праці. Юнаки та дівчата, які вступають до училища, дають урочисту клятву на вірність Батьківщині, морю і традиціям навчального закладу”.

Вступайте до Морехідного училища ім. О.І. Маринеска Національного університету “Одеська морська академія”, що здійснює підготовку фахівців на базі повної загальної середньої освіти за спеціальностями:

• судноводіння на морських шляхах;
• експлуатація суднових енергетичних установок;
• організація перевезень і перевантажень на водному транспорті;
• експлуатація засобів механізації та автоматизації перевантажувальних робіт.

Термін навчання на базі повної загальної середньої освіти:
• 3 роки – на денній формі навчання;
• 3,5 роки – на заочній формі навчання.

Адреса: 65014,  м. Одеса,  вул. Канатна, 8,
тел: (048) 725-15-74, факс: (048) 729-36-98.
Web: www.marinesko.org.ua 
e-mail: omu.marinesko@gmail.com ; omu@ukr.net
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8393 / 1.59MB / SQL:{query_count}