“Ті, що вірні”

У Києві відбулася прем’єра документально-популярного фільму про підпілля УГКЦ

У рамках заходів, присвячених 70-річчю споминів Львівського псевдособору 1946 року, в столиці відбувся прем’єрний показ фільму “Ті, що вірні”. Прем’єру кінострічки в Українському Домі відкрив вітальним словом Патріарх УГКЦ Блаженніший Святослав, інформує Релігійно-інформаційна служба України.
Фільм знятий за сприяння Постуляційного центру беатифікації та канонізації святих УГКЦ. Режисером кінострічки є Валентин Дігтяренко, випускник школи журналістики УКУ, який був режисером фільму “Капелани” (його презентували восени 2015 року). Жанр нового фільму можна окреслити як документально-популярний, оскільки сама кінострічка була покликана в першу чергу висвітлити широкому колу глядачів сам факт “катакомбного” існування УГКЦ протягом другої половини ХХ століття.
“По докладнішу інформацію, джерельні й документальні подробиці глядач може звернутися після фільму для поглиблення своїх знань, – каже Валентин Дігтяренко. – Тому в роботі ми старалися максимально спрощувати величезний масив наукових досліджень, але не для того, аби зменшити їхню вартісність, а щоби промовити до людей доступно. Ми хотіли звернути увагу взагалі на підпілля УГКЦ як явище”.
“Ті, що вірні” складається переважно з інтерв’ю священиків, монахів, мирян, які брали безпосередню активну участь в житті й творенні підпілля УГКЦ. Ці кадри фільму влучно поєднані з уривками радянських пропагандистських стрічок, які змальовували “опіумність” Церкви (не тільки УГКЦ). Унікальними є й спогади священиків, громадських активістів, котрі брали участь в голодуванні у Москві наприкінці 1980-их років, відстоюючи цими протестами право на відкрите існування Церкви. Задокументовані кіно- та фотокадри виходу УГКЦ з підпілля.
Перед показом Блаженніший Святослав звернувся до присутніх: “Сьогодні ми змушені говорити про так звану ліквідацію нашої Церкви, але ж ми розуміємо, що насправді Церкву просто неможливо ліквідувати документами чи будь-чим іншим. Вона живе з вірними і завдяки вірним теж. Зараз ми щойно повертаємося до тієї чисельності вірян та священиків, монахів, яка була до переслідування УГКЦ. Проте мусимо пам’ятати, що було перед нами, шанувати цю пам’ять. Ті, що залишилися вірними, несуть приклад мужності, яка винагороджується благодаттю. Сьогодні наша Церква потребує “тих, що вірні” не менше, аніж декілька десятків років тому”.
Тепер кінострічка помандрує містами Західної України. Можливо, покази відбудуться й у Центральному та Південному регіонах.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8796 / 1.54MB / SQL:{query_count}