Він зрікся слави Божого Сина…

У Ватикані на площі святого Петра Папа Франциск виголосив проповідь з нагоди Пальмової неділі

фото: sinclairstoryline.com
В Церквах, які дотримуються юліанського календаря, минув перший тиждень Великого посту, а в Церквах, які живуть за календарем григоріанським, неділя, що минула, була Пальмовою (Квітною), в українському варіанті  Вербною (спогадування в’їзду Господа нашого Ісуса Христа в Єрусалим – одне з дванадцяти найбільших християнських свят).
Ісус спас нас не тріумфальним в’їздом до Єрусалима чи могутніми чудесами. Шляхом спасіння було пониження та впокорення Ісуса, який зрікся слави Божого Сина, ставши Сином Людським, щоб в усьому уподібнитися до нас. На це звернув увагу Папа Франциск у проповіді, виголошеній під час євхаристійного богослужіння з нагоди Пальмової неділі, яке він очолив на площі святого Петра, повідомляє “Католицький оглядач”, посилаючись на Радіо Ватикану.
На початку богослужіння відбулося посвячення пальмових і оливкових галузок та пройшла урочиста процесія, що є спогадуванням славного в’їзду нашого Божественного Спасителя до Єрусалима. Далі розпочалася Свята меса, яка в латинському обряді має спеціальну назву – “Свята меса страстей Господніх”. Під час неї читається Євангеліє, яке розповідає про останню вечерю Ісуса з учнями, про зраду Юди, про молитву Христа в Оливному городі, про ув’язнення, суд, розп’яття, смерть і поховання Ісуса Христа. Це богослужіння є введенням до Великого тижня, протягом якого християни покликані день за днем брати активну участь в різних відправах, що пригадують основні моменти нашого спасіння.
Пальмова неділя – це й день, коли на місцевому рівні відзначається Всесвітній день молоді. Тому площа святого Петра у Ватикані була запов­нена переважно молоддю, насамперед із Римської дієцезії, але не бракувало й тих, що приїхали до Вічного міста з усіх куточків світу, зокрема з Польщі, де в липні відбудеться зустріч молоді з усього світу. 
Богослужіння завершилося проказуванням молитви “Ангел Господній”, перед яким Святіший Отець звернувся із коротким словом привітання до учасників спільної молитви, особливо молоді: “Мої особливі вітання, – сказав він, – линуть до присутньої тут молоді, поширюючись на всю молодь світу. Сподіваюся, що ви зможете численно прибути до Кракова, батьківщини святого Івана Павла ІІ, заснов­ника Всесвітніх днів молоді. Його заступництву ввіряю останні місяці приготування до цього паломництва”.
Пригадавши, що ця зустріч відбуватиметься в рамках Святого року та буде ювілеєм молоді на вселенському рівні, Папа Франциск відзначив ініціативу волонтерів з Кракова, які привезуть на батьківщину оливкові галузки з Єрусалима, Ассізі та Монтекассіно, посвячені на площі святого Петра, та вручать їх політикам “як заохочення дбати про мир, примирення та братерство”. “Дякую вам за цю прекрасну ініціативу, сміливо прямуйте вперед!” – побажав Святіший Отець.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8712 / 1.54MB / SQL:{query_count}