Чому українці переїжджають?

Для комфортного життя іноді потрібно зовсім небагато. Наприклад, переїхати в інше місто

Сьогодні українці все частіше покидають рідні домівки в пошуках нових життєвих перспектив. І мова не про масовий виїзд за кордон, а передусім про внутрішню міграцію, яка за останні кілька років зросла в рази і досі залишається основною формою мобільності наших громадян. Серед основних причин внутрішнього мувінгу – навчання у престижному виші, створення сім’ї чи навпаки – її розпад, вигідне працевлаштування, напружена ситуація на Донбасі та в Криму. 

Нове місто – нові можливості

За останні п’ять років кількість робочих переїздів у нашій країні збільшилася вдвічі. Трудова міграція до великих міст найчастіше зумовлена контрастом в оплаті праці. Чимало молодих людей віком 25 – 34 роки готові покинути рідне місто задля вищої зарплатні. 
Київ був та залишається одним із найпривабливіших міст для побудови успішної кар’єри та хорошого заробітку. Поруч зі столицею у списку привабливих регіонів – Львів, Одеса, Дніпропетровськ, Харків, у минулому – Донецьк. Традиційно жителі столиці отримують найвищу середню зарплату в Україні. У грудні 2015 року її розмір становив 8486 грн. Найнижчі ж показники середньої зарплатні у Чернігівській і Тернопільській областях – 3924 і 3951 грн відповідно.
Сергій та Аня переїхали до культурної столиці України два місяці тому. Львів молоду пару відразу зачарував, однак були певні «але». 
«Ми з хлопцем переїхали сюди з Дніпропетровська, славного міста, назву якого вже другий рік намагаються змінити, – розповідає Аня. – Причин було відразу кілька: нова робота мого коханого (у тій же компанії, що й у Дніпрі, але з деякими покращеннями), змога бути ближчими до природи Західної України та зміна звичного оточення. Усе було чудово, але після приїзду ми стикнулися з деякими незручностями, що чекали на нас у вигляді цін на житло. Оренда квартир у Львові перевищує майже на 40% орендну плату у Дніпропетровську. Здивувала й організація транспорту – маршрутки постійно переповнені. З іншого боку, у Львові так багато казкових місць, люди привітніші і вулиці чистіші. Завдяки цьому перестаєш помічати всі труднощі буденного життя».

Куди переїжджають абітурієнти? 

Тисячі майбутніх студентів мріють розпочати нове життя в іншому місті. Помітні витрати на оренду житла, харчування та інші моменти не лякають ані самих студентів, ані їхніх батьків, адже на кону – освіта у престижному виші.
 За результатами минулорічної вступної кампанії, найбільше заявок на вступ отримав Львівський університет ім. І. Франка, Київський національний університет ім. Т. Шевченка, а також Львівська політехніка. У списку найпопулярніших навчальних закладів також Національний авіаційний університет, Київський національний торгово-економічний університет, Національний педагогічний університет ім. П. Драгоманова, Національний Дніпропетровський університет ім. О. Гончара та ін. 

Справи сердечні 

Побудова міцних стосунків – справа не з легких, і відстань часто стає на заваді цьому. Саме тому чимало українців без зайвих вагань покидають рідне місто, аби бути поруч з коханими.
Вагомою причиною для переїзду є не лише бажання створити сім’ю (возз’єднатися з нею), а й розірвати шлюб, отже, знайти нове помешкання. Так, Україна входить у десятку європейських країн із найбільшою кількістю розривів шлюбів. За даними деяких фахівців, відсоток розлучень сягає у нас 60%. Таку цифру можна пояснити й тим, що українці частіше одружуються, ніж представники інших європейських країн, а процедура розлучення в нас проста і не передбачає високих аліментів. Як правило, мова про 30% прожиткового мінімуму однієї дитини певного віку. 
Цікава закономірність із мувінгової практики: якщо жінка покидає чоловіка, вона часто вивозить із квартири все, в тому числі паркет, унітаз і ванну; якщо ж чоловік іде від дружини, він замовляє пакування його речей без його присутності, і, як правило, дружина дозволяє брати все, навіть допомагає працівникам швидше пакувати речі. Про це розповіли в компанії «УРА! Переїзд». 

На лінію вогню

Показники внутрішньої міграції стрімко ростуть і через ситуацію на Донбасі та анексію Криму. Така міграція має характер вимушеної, однак суттєво вплинула на перерозподіл населення на території України. Так, згідно з даними управління соціального захисту Львівської міської ради, станом на початок 2016-го року на облік взято 7348 осіб, яких тимчасово переміщено з окупованих територій, а також місць проведення антитерористичних операцій. Загалом із окупованих територій у різні регіони переїхало більше мільйона осіб. На жаль, цифра далі росте.
Отже, динаміка внутрішнього мувінгу з кожним роком зростатиме. Це зумовлено не лише диспропорцією на ринку праці, майбутнім вступом у ЄС чи причинами, вказаними вище, а й загальними тенденціями глобалізаційних процесів. Мувінгова компанія «УРА! Переїзд»
Експерт із організації переїздів
м. Львів, вул. Б. Хмельницького, 200, оф. 414. Тел.: (032) 290-10-56, 067-373-22-73
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7809 / 1.57MB / SQL:{query_count}