Чи можна повернути придбані в аптеці ліки?

“Нещодавно придбала в аптеці ліки від кашлю, заплатила чималу суму за них, а вже удома прочитала в інструкції, що цей препарат протипоказаний під час вагітності. А я ж за три місяці очікую дитини! Взяти товар назад фармацевт відмовилася… Скажіть, будь ласка, чи можна повернути придбані в аптеці ліки?” Олена Кимиш, м. Львів

Василь Ріпка, в.о. начальника інспекції з питань захисту прав споживачів у Львівській області:
– Однозначно ліки назад не приймаються! Є постанова Кабінету Міністрів №172 від 19.03.94 р., де сказано, що лікарські засоби, вироби медичного призначення, предмети санітарії та гігієни, зубні щітки та інші засоби належної якості обміну та поверненню не підлягають. Адже невідомо, чи попередній власник їх правильно зберігав… Провізор (фармацевт) повинен додержувати цих вимог, щоби вберегти здоров’я покупців. Звісно, іноді в аптеці можуть піти назустріч клієнтові і погодитися на повернення, але вони беруть на себе усю відповідальність за недотримання законів. 
Єдиний виняток – якщо в медпрепарату закінчився термін придатності або він фальсифікований, і ви це виявили пізніше. Згідно з частиною 8 статті 8 Закону України “Про захист прав споживачів”, у разі придбання покупцем товарів неналежної якості продавець зобов’язаний замінити їх на товари належної якості або ж повернути покупцеві сплачені ним кошти, якщо недоліки виявлені в межах терміну придатності. При цьому покупець сам обирає варіант поведінки в такій ситуації, а провізор (фармацевт) зобов’язаний діяти відповідно до вимог законодавства. 
Тому будьте уважні під час придбання ліків та інших товарів у аптеці: перевіряйте їх зовнішній вигляд, цілісність упаковання, інструкцію і термін придатності, уважно подивіться на чек та звірте назву ліків.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8016 / 1.53MB / SQL:{query_count}