Чи мають пільгу щодо оплати житлово-комунальних послуг батьки учасника АТО?

“Мій син служить у АТО. Крім нього, в нашій квартирі зареєстровані ще четверо осіб. Випадково дізналася, що можу відмовитися від плати за квартиру і комунальні послуги. Скажіть, будь ласка, чи мають право на таку пільгу батьки учасників АТО?” Галина Сенів, м. Львів

Леся Дронь, начальник відділу пільг, соціальних допомог та компенсаційних виплат управління соцзахисту Львівської міськради:
– У рішенні виконавчого комітету Львівської міської ради зазначено, що мобілізований, який бере участь у антитерористичній операції на сході України, може бути звільнений від оплати житлово-комунальних послуг і квартплати, а також усі особи, зареєстровані разом із ним у будинку чи квартирі (в межах Львова). Якщо дружина військовослужбовця зареєстрована в іншому помешканні (також у Львові), то вони з чоловіком можуть обрати, де доцільніше буде не сплачувати цих рахунків. А якщо батьки такого військовослужбовця зареєстровані окремо – то лише якщо їхній син, не дай Боже, загине у зоні проведення АТО. Тоді за Законом України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” батьки можуть отримати посвідчення членів сім’ї загиблого і з передбачених у держбюджеті коштів їм нарахують 50% пільг на квартплату та житлово-комунальні послуги (з урахуванням доходів). Таке посвідчення можна отримати й за Законом України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей”. 
Якщо військовослужбовець має посвідчення учасника бойових дій, тоді він насамперед користується пільгами з держбюджету (50-відсоткова знижка на квартплату та житлово-комунальні послуги). Крім того, учасник бойових дій має право й на повне звільнення від такої ж плати за названим рішенням комітету міської ради. Тоді половину коштів за квартплату і житлово-комунальні послуги сплачує держбюджет, а половину – місцевий.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8092 / 1.53MB / SQL:{query_count}