Чи вчитимуться школярі по суботах через карантин?

“У мене двоє дітей – дев’ятикласниця Надійка і першокласник Орест. Дуже переживаю, що після карантину в них буде надто ущільнена програма навчання, можливо, вчитимуться й по суботах, а потім будуть втомленими та хворобливими… Скажіть, будь ласка, чи вчитимуться школярі по суботах через карантин?” Оксана Петрів, м. Львів

Галина Слічна, директор департаменту гуманітарної політики Львівської міськради:
– Орієнтуємося на те, скільки часу діти перебуватимуть удома. Тому як організовуватимемо навчальний процес, ще не відомо. На підставі звернення Держсанепідслужби у Львівській області заходи з тимчасового призупинення навчання у школі запровадили до 2 лютого включно. У понеділок, 1 лютого, аналізуватимемо результати показників захворюваності кожної вікової категорії, і тоді буде ухвалене рішення щодо продовження карантину чи щодо відновлення навчання. Лише після того розроблятимемо пропозиції щодо відпрацювання пропущених навчальних занять. Законодавчих норм щодо відпрацювання певної кількості годин за кількістю пропущених днів немає. Крім того, управління освіти розробляє лише загальні рекомендації щодо відпрацювання, але індивідуальний план можуть регулювати безпосередньо у навчальних закладах. 

Наталя Маркевич, практичний психолог:
– Якщо карантин триватиме лише тиждень, то надмірного ущільнення програми не буде. А якщо пропущений матеріал все ж треба буде наздоганяти, то вчителям варто розподілити завдання на кілька тижнів, а не вимагати прочитати удома відразу три параграфи. Батьки можуть попросити про це вчителя, якщо він надто навантажує школярів. Окрім цього, багато батьків, та й учнів, зараз користуються електронною поштою і соцмережами, то чому б їм не обмінюватися з учителями домашніми завданнями?! Тоді учні будуть зайняті, не завантажені, бо виконуватимуть їх у зручний час і не випадатимуть з навчального ритму. Вашій доньці-дев’ятикласниці, яка готується до іспитів, легше буде знову адаптуватися до школи, адже вона вже живе за певним планом, який може укласти собі сама. Важче буде синові-першокласнику, який за час тривалих канікул, а тепер і карантину, розслабився. Але не переживайте: дитячий організм гнучкий, і якщо докласти зусиль, то приблизно за тиждень ваш хлопчик знову зможе добре вчитися.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8338 / 1.54MB / SQL:{query_count}