Галасливі сусіди: куди скаржитися?

“Маємо сусідів, які порушують наш спокій і вдень, і вночі: у будні дивляться телевізор допізна, а у вихідні влаштовують гучні святкування з музикою і танцями. Вже думали дзвонити у поліцію, але не знаємо, як довести їхню вину і яким буде покарання. Не дуже хочеться псувати з ними стосунки… Скажіть, будь ласка, куди можна поскаржитися на галасливих сусідів?” Ольга Войтович, м. Львів

Дмитро Гудима, адвокат, доцент юридичного факультету ЛНУ ім. І. Франка:
– Описана ситуація підпадає під дію статті 182 Кодексу про адміністративні правопорушення – “Порушення вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів щодо захисту населення від шкідливого впливу шуму чи правил додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях”. За такі порушення передбачене попередження або накладення штрафу на громадян від 85 до 255 гривень, а якщо вони вчинені суб’єктами господарської діяльності (зокрема підприємцями), то штраф становитиме вже від 255 до 510 гривень (накладається на посадових осіб цих суб’єктів або на підприємців).
За повторне аналогічне порушення передбачений штраф від 255 до 510 гривень із конфіскацією звуковідтворювальної апаратури, піротехнічних засобів, інших предметів порушення тиші або без такої конфіскації (для суб’єктів господарської діяльності – від 850 до 2550 гривень, обов’язково з конфіскацією предметів порушення тиші).
Такі справи мають право розглядати: поліція, адміністративні комісії при виконкомах місцевих рад (самі ці виконкоми) і районні (міські) суди.
Для притягнення порушника до відповідальності в протоколі про адміністративне правопорушення (які мають право складати уповноважені посадові особи поліції) та в постанові про накладення стягнення мають бути зазначені приписи законодавства, що були порушені. Мовиться про частини 3 і 4 статті 24 Закону України “Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення”. 
Відповідно до її положень, із 22-ої до 8-ої години на захищених об’єктах забороняються: гучний спів і крики, користування звуковідтворювальною апаратурою та іншими джерелами побутового шуму, салюти, феєрверки, використання піротехнічних засобів. 
Проведення на захищених об’єктах ремонтних робіт, які супроводжуються шумом, забороняється в робочі дні з 21-ої до 8-ої години, а в святкові та вихідні – цілодобово.
Власник або орендар приміщень, плануючи ремонтні роботи, зобов’язаний повідомити мешканців прилеглих квартир про їх початок. За згодою мешканців будівельні роботи можуть проводитися й у святкові та неробочі дні. При цьому шум, який утворюється під час будівельних робіт, не повинен перевищувати санітарних норм цілодобово. 
Захищеними об’єк­тами, на які поши­рю­ються зазначені обмеження, є: житлові будинки та прибудинкові території; лікувальні, санаторно-курортні за­клади; будинки-ін­тернати; заклади освіти і культури; готелі та гуртожитки, розташовані в межах населених пунктів; заклади громадського харчування, торгівлі, побутового обслуговування, розважального та грального бізнесу; інші будівлі та споруди, в яких постійно чи тимчасово перебувають люди; парки, сквери, зони відпочинку, розташовані на території мікрорайонів і груп житлових будинків.
Порушення санітарних норм щодо рівня шуму за наявності таких у нічний час (вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів щодо захисту населення від шкідливого впливу шуму або правил додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях) взагалі не потрібно доводити. Тому якщо винний оскаржує факт притягнення його до відповідальності і посилається на нібито невстановлений рівень шуму в нічний час, то це не аргумент для скасування заходів відповідальності.
Щоб довести вину порушника, доцільно організувати відеозйомку правопорушення із записом звуку. Запис цей долучити до протоколу про адміністративне правопорушення (про що безпосередньо у ньому має бути зазначено) і подбати про збереження ще одного примірника. Бажано, аби такий запис відображав точну дату і час. Крім того, на відеозаписі слід ідентифікувати будинок і квартиру, у якій шумлять. Якщо є можливість, завітати до галасливих сусідів і зафіксувати на відео джерело шуму.
Крім того, у нашому місті діють Правила дотримання тиші у громадських місцях на території м. Львова (затверджені ухвалою Львівської міської ради №3166 від 28.01.2010 р. із подальшими змінами). Наприклад, у Львові забороняється здійснювати дії, які порушують громадський порядок та санітарні норми рівня допустимого шуму, такі як:
– гучні крики, свист, співи, гра на музичних інструментах, користування звуковідтворювальною апаратурою на захищених об’єктах;
– використання телевізорів, радіоприймачів, магнітофонів, інших звуковідтворювальних пристроїв, а також пристроїв для підсилення звуку, в тому числі встановлених на транспортних засобах, об’єктах дрібнороздрібної торгівлі (кіосках, павільйонах, лотках), на відкритих літніх майданчиках закладів ресторанного господарства, окремо розміщених літніх кафе, танцювальних майданчиках, що призводить до порушення тиші;
– встановлення на балконах, лоджіях, відкритих вікнах та сходах будинків, будівель і споруд та інших місцях радіоапаратури і користування нею з потужністю, що перевищує допустимі норми рівнів шуму;
– подання автомобільних сигналів на прибудинкових територіях та внут­рішньоквартальних проїзних дорогах житлових будинків впродовж доби, крім випадків, коли без цього неможливо запобігти дорожньо-транспортну пригоду;
– стоянка автотранспорту з постійно працюючими двигунами на прибудинкових територіях та внутрішньоквартальних проїзних дорогах житлових будинків впродовж доби, за винятком спеціально обладнаних аварійних машин та спецавтотранспорту підприємств, що обслуговують житлові будинки та їх інженерне обладнання;
– прослуховування радіо та музичних фонограм при відкритих дверях та спущених вікнах автомобілів на прибудинкових територіях, стоянках та під час руху як у нічний, так і в денний час, що призводить до порушення санітарних норм рівня шуму.


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8280 / 1.58MB / SQL:{query_count}