Його серце палало любов’ю до Господа

У патріаршому соборі УГКЦ виставили для почитання мощі священномученика Йосафата

фото: cerkiew.net.pl
Вклонитися мощам архиєпископа Полоцького, пам’ять якого вшановуємо 25 числа цього місяця, можна буде по неділю, 29 листопада, в соборі Воскресіння Христового в Києві. Протягом тижня всі охочі матимуть змогу просити Бога за заступництва святого Йосафата миру для України і всього світу, а також помолитися за здоров’я, зцілення від недуг та в різних приватних наміреннях за себе і близьких, повідомляє прес-служба патріаршого собору.
Йосафат Кунцевич (1580 – 1623 рр.), хресне ім’я – Іван, народився в міщанській родині у Володимирі-Волинському. 1604 року прийняв василіянський хабіт і монаше ім’я Йосафат, згодом був висвячений на священика. З дитинства відзначався великою любов’ю до богослужіння, яке стало для нього джерелом духовної втіхи та пізнання віри. Будучи монахом у обителі Пресвятої Трійці, ніколи не пропускав Божественної літургії, а ставши 1614 року архимандритом, перший будив братів до молитви, перший ішов до храму, дзвонив на утреню, читав Псалтир і співав. Своїми науками, добрими словами, милостинею наближав до Церкви багатьох людей. Вороги, бачачи великі успіхи цього святого чоловіка, різними способами намагалися знайти в ньому якусь провину чи недолік, але, не знайшовши нічого, назвали його “душехват”. Уже в 38 років Йосафат став архиєпископом Полоцьким, а ще раніше (в 1613 р.), був поставлений на ігумена Битенського монастиря. В 1618 році після смерті архиєпископа Гедеона перейняв архиєпископство. Був убитий в неділю, 25 листопада, 1623 року на сходах дому. Тіло його після знущань вкинули у ріку Двіну.
Папа Урбан VIII 16 травня 1643 року причислив Йосафата Кунцевича до числа блаженних, а вже за рік у Римі відбулося перше святкування празника священномученика Йосафата Кунцевича. 29 червня 1867 року Папа Пій ІХ урочистою буллою вписав його до числа святих мучеників. Тепер тіло святого перебуває в базиліці святого Петра у Ватикані. 

Молитва до святого Йосафата

Великий мученику Христовий, Йосафате, чудовий взоре християнської досконалості і непереможний апостоле з’єднання Церков! Ти з любові до Бога не відказався ні від яких праць і трудів, і навіть радо пролляв кров і віддав своє життя.
Благаємо тебе, святий покровителю й отче, заступайся за нас і випроси нам непохитності у святій католицькій вірі й ревності за спасіння наших власних душ, душ наших родин, знайомих і всіх людей.
Святий священномученику Йосафате, згадай, що ти брат наш із крові й кості, тому заступайся в Бога за народ, з якого ти вийшов. Вчини, наш святий покровителю, своїми могутніми молитвами, щоб у всьому українському народі настала єдність у святій вірі, щоб усі стали дітьми одної Христової Церкви та щоб наш народ, збагачений дочасним й вічним благословенням, прославляв Бога, Який нагородив тебе нев’янучим  вінком слави у Своєму Небесному Царстві, Якому належить слава, честь і поклін. Отцю і Сину і Святому Духові, нині, і повсякчас, і на віки вічні. Амінь.


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8404 / 1.55MB / SQL:{query_count}