З дитиною – за кордон: що треба знати про документи?

“Я мати-одиначка, однак можу дозволити собі провести відпустку зі своєю п’ятирічною донечкою за кордоном. Хочемо взимку поїхати до Єгипту. Скажіть, будь ласка, які документи знадобляться, аби перетнути з дитиною кордон?” Галина Мережовська, м. Львів

Володимир Шеремета, 
керівник прес-служби Західного регіонального управління Державної прикордонної служби України:
– Для того, щоб дитина змогла перетнути український кордон, у неї повинен бути для цього один із трьох документів: закордонний паспорт дитини або проїзний документ дитини, або паспорт батька чи матері, куди вписані дані дитини і вклеєна її фотографія. 
 Якщо дитина виїжджає за кордон лише з батьком або з матір’ю, знадобиться  відповідне доручення від того з батьків, хто не перетинає кордон. А якщо мати виховує дитину сама, приміром, як ви, то повинна мати документи про те, що батько відмовився від дитини, або те, що вона мати-одиначка. Дійсним є й універсальний договір, який зазвичай укладають батьки при розлученні, якщо їхня дитина часто подорожує, що засвідчує згоду обох батьків на те, аби вона покидала країну, або ж рішення суду, завірене нотаріально. 
***

Згідно з повідомленням Головного управління державної міграційної служби у Львівській області, аби діти могли перетинати кордон, для них теж потрібно виготовити закордонний паспорт! Це можна зробити одразу ж після народження дитини. 
Колись батьки могли вписати неповнолітню дитину у свої закордонні паспорти (якщо подорожували з нею кожен окремо), але з 1 квітня 2015 року в закордонні паспорти батьків перестали вносити дані дитини. У нових закордонних паспортах така послуга взагалі не передбачена! Проте якщо не минуло трьох років з того часу, коли вклеїли фото дитини у закордонний паспорт батька чи матері, то з таким документом вона теж може перетинати кордон. 
Можна скористатися й проїзним документом дитини, виготовленим раніше, якщо він ще чинний. Термін його дії – три роки і якщо він ще не закінчився, ваш малюк може з ним подорожувати. Але треба враховувати те, що такий документ визнають не всі країни через ненадійний ступінь захисту. Виготовлення проїзних документів дитини теж законодавчо припинене.
Закордонні паспорти дітей нічим не відрізняються від паспортів дорослих, лише коштують дешевше, бо з дітей не стягують державне мито.

Для виготовлення закордонного паспорта дитини необхідно надати: 
– свідоцтво про народження дитини; 
– паспорт громадянина України обох батьків; 
– дві фотокартки розміром 3,5х4,5 сантиметрів.
 
Можете прийти із дитиною у міграційний підрозділ і там сфотографуватися, а якщо немає можливості взяти її зі собою, треба зробити фотографію свого сина чи доньки розміром 10х15 сантиметрів.
Якщо батьки зареєстровані за однією адресою, то не знадобиться підтвердження місця реєстрації дитини. Але якщо дитина зареєстрована з одним із батьків, потрібно принести довідку про місце її реєстрації. Якщо батьки розлучені, треба подати копію та оригінал свідоцтва про розлучення, свідоцтво про народження дитини, паспорт громадянина України того з батьків, хто оформляє дитині паспорт. Якщо дитину виховує один із батьків, потрібне або свідоцтво про смерть іншого, або ж рішення суду про позбавлення батьківських прав чи визнання того іншого недіє­здатним.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8081 / 1.55MB / SQL:{query_count}