Їх не питали!

У “ОХМАТДИТі” призначили виконувача обов’язків головного лікаря без згоди трудового колективу. Лікарі обурені…

фото: Андрій Польовий
У Львівській обласній дитячій клінічній лікарні “ОХМАТДИТ” на посаду виконувача обов’язків головного лікаря департамент охорони здоров’я Львівської ОДА призначив не лікаря традиційної педіатричної спеціальності, а… акушер-гінеколога для дорослих. 
Трудовий колектив лікарні дізнався про це в останню чергу: спочатку нового очільника лікарні представили деяким завідувачам відділень.
Лікарі обурені щодо незаконного, на їх думку, призначення. Відтак написали скаргу прокурору, в міліцію, а також голові ЛОДА, голові Львівської облради і міністру охорони здоров’я.
Попередній головлікар Ігор Бакум останнім часом перебував на лікарняному (йому нещодавно замінили кульшовий суглоб). І допоки він одужував, його обов’язки виконував заступник з лікувальної роботи Іван Семків, який в “ОХМАТДИТі” пропрацював 25 років. “Методом тиску, погроз та різних маніпуляцій головного лікаря Ігоря Бакума змусили написати заяву про звільнення. Представлення нового в.о. головлікаря Вальдемара Надіжка відбулося не перед трудовим колективом лікарні, а за участі лиш деяких завідувачів відділень”, – йдеться у скарзі лікарів “ОХМАТДИТу”.  
За всю 65-літню історію лікарні на посаду головлікаря, згідно з чинним законодавством, призначали саме педіатрів з відповідним стажем практичної роботи та кваліфікаційною категорією, які добре зналися на специфіці роботи  педіатричної служби в області
За всю 65-літню історію цієї лікарні на посаду головлікаря, згідно з чинним законодавством, призначали саме педіатрів з відповідним стажем практичної роботи та кваліфікаційною категорією, які добре зналися на специфіці роботи  педіатричної служби в області. Проте цього разу за один день на посаду було призначено акушер-гінеколога, який, як ідеться у скарзі, не має стажу роботи та практичного досвіду в педіатрії. 
Медики здивовані призначенням ось із якого приводу: 7 вересня завідувачка поліклініки “ОХМАТДИТу”, яку в лютому цього року призначили на цю посаду, перейшла на ставку реаніматолога у відділення реанімації новонароджених “ОХМАТДИТу”, а на її місце прийшов саме Вальдемар Надіжко. Вже наступного дня його призначили в.о. головлікаря “ОХМАТДИТу”! Прикметно, що і завідувачка поліклініки “ОХМАТДИТу”, і новий в. о. головлікаря є, так би мовити, вихідцями з департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА… 
“Багато різних речей можна запідозрити в цьому кадровому призначенні... Хоча якщо чоловік хоче керувати, нехай керує. Але в цьому випадку вражає кулуарність призначень у департаменті. Ким би не був попередник Вольдемара Надіжка, але ми з ним працювали, значить він нам підходив. Так, лікарня має чимало проблем. У нас протікав дах, його законсервували – вже не протікає. Але, я так розумію, що  Ігор Бакум не хотів брати участі в чорних схемах. То його рішення, і ми його поважаємо. Але… шукати живій людині заміну!.. То непорядно. Зрештою, ми не хочемо, щоб було так, як у міській лікарні швидкої допомоги: роками є в.о. головлікаря, а головного не призначають. Бо виконувач обов’язків не відповідає за все повністю – лише частково, тому й робити можна усе непрофесійно. У “ОХМАТДИТі” є шість заступників головлікаря – всі з вищою категорією. Вони десятиліттями працювали тут. Можна ж було призначити відкритий конкурс на цю посаду, а то якось все кулуарно… Трудовий колектив лікарні не має нічого проти Вольдемара Надіжка, проте вважає, що доцільно обирати головлікаря з педіатрів”, – висловив своє бачення ситуації в коментарі “Пошті” Ігор Гримак, дитячий уролог “ОХМАТДИТу”, голова осередку Українського лікарського товариства у Львівській області. 
На думку медиків, у ситуації, що склалася, грубо порушується законодавство, зокрема наказ МОЗ №222 від 8 червня 2001 року, а також норм моралі та совісті.
“Після Революції Гідності вважаємо такі призначення неприпустимими, бо люди вимагають відкритості та прозорості у вирішенні будь-яких питань, особливо тих, що пов’язані з призначенням на керівні посади та очищенням влади”, – пишуть медики у зверненні до очільника Львівської ОДА Олега Синютки. А саме кадрове призначення називають “волюнтаристським”. 
Упродовж майже п’яти років Вольдемар Надіжко працював у департаменті охорони здоров’я Львівської ОДА, тобто був державним службовцем. Медики апелюють до Закону України “Про засади запобігання і протидії корупції”, зокрема до п. 1 ч. 1 ст. 10, в якій ідеться, зокрема, про те, що “особам, уповноваженим на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, зазначеним у пункті 1 частини першої статті 4 цього закону, які звільнилися з роботи або іншим чином припинили діяльність, пов’язану з виконанням функції держави або місцевого самоврядування, протягом року з дня її припинення забороняється укладати трудові договори (контракти) протягом року до дня припинення виконання функцій держави або місцевого самоврядування здійснювати повноваження з контролю, нагляду або підготовки чи прийняття відповідних рішень щодо діяльності цих підприємств, установ чи організацій або фізичних осіб-підприємців. Натомість згідно з пп. “в” ч. 1 ст. 4 цього Закону суб’єктами відповідальності за корупційні правопорушення є державні службовці”. 
Проте в департаменті охорони здоров’я Львівської ОДА мають інше бачення цього проблемного призначення. 
“У “ОХМАТДИТі” є чимало проблем господарського характеру – дах валиться, протікає, ліків немає… Я й запитав, чого про це все ніхто не говорить. А тут ще дізнався, що головлікарю Бакуму замінюватимуть і другий кульшовий суглоб. Тобто на роботу він скоро не повернеться, адже це серйозне втручання. А щось робити в лікарні треба! Я говорив по телефону з Бакумом, він погоджував кандидатуру Надіжка, і виконувач обов’язків головлікаря Семків теж. Тож ми погодили цю кандидатуру на в.о. головлікаря на профільній комісії облради, його затвердив начальник управління майном спільної власності Львівської обласної ради Микола Бандра. Ми поставили Вальдемара Надіжка як ефективного кризового менеджера. До речі, він на посаді всього кілька днів, а в лікарні вже з’явилися благодійники. Сам Надіжко сказав, що працювати не буде, якщо не буде рішення трудового колективу. Я би не сказав, що всі проти кандидатури Надіжка. Він сам мені казав, що не всі проти, є такі лікарі, які дякують за те, що їх пробудили до діяльності, лише 30-40 людей не згодні з цим призначенням. То все інспірують хірурги. Але треба дати людині шанс попрацювати, проявити себе”, – сказав “Пошті” очільник департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Богдан Чечотка. 
Невдовзі очільник ОДА Олег Синютка перевірить роботу нового виконувача обов’язків головного лікаря
За його версією, не згодних з кадровою політикою департаменту охорони здоров’я кілька десятків, а самі лікарі розповідають інше. Зрозуміло, що молодший медперсонал усунули від вирішення такої стратегічно важливої справи, як конкурс на посаду головлікаря, ба більше, його просто не питали! Чимало медиків у “ОХМАТДИТі” працюють на 0,5 і 0,25 ставки, комусь залишився рік-два до пенсії. Тож зрозуміло, що всі вони очікують тиску за своє рішення не мовчати. Зрештою, якщо навіть 30-40 старших авторитетних лікарів мають іншу думку, то варто їх принаймні вислухати… 
Тим паче що нічого революційного медики не пропонують – всього лиш відкритий конкурс на посаду головлікаря медзакладу, в якому вони усе життя пропрацювали. 
Як приклад ефективної співпраці між органами влади і лікарнею медики “ОХМАТДИТу” наводять аналогічну ситуацію: в 2011 році їхні колеги з Обласної спеціалізованої дитячої лікарні, що на вулиці Дністерській, були почуті, коли запропонували свою кандидатуру на головлікаря. У цьому їх підтримало Українське лікарське товариство Львівської області. І як свідчить практика, рішення лікарів було правильним – клініка успішно функціонує донині! 
Про ситуацію з медиками очільнику ОДА Олегу Синютці доповіли буквально вчора вранці за попереднім запитом “Пошти”. “Мені особисто доповідав з цього питання профільний заступник. Юрій Підлісний розповів мені про політику “закручування гайок”... Думаю, треба дати шанс попрацювати новій людині. Проте невдовзі я сам перевірю роботу нового виконувача обов’язків головного лікаря”, – запевнив очільник області.  

Львівська обласна дитяча клінічна лікарня (ЛОДКЛ „ОХМАТДИТ”) є найстарішою і провідною дитячою клінікою в Західній Україні, збудованою на кошти, зібрані “касою хворих” у 1927 році.  Власне дитячу лікарню відкрили тут  у 1950-ому на базі стаціонару Львівського НДІ охорони материнства і дитинства. В 1959 році лікарня ця була реорганізована в багатопрофільну спеціалізовану, на неї були покладені завдання з надання цілодобової висококваліфікованої спеціалізованої медичної допомоги дітям Львівської та сусідніх областей за 20-ма спеціальностями, а також організаційно-методична та консультативна робота в районах області з надання медичної допомоги дітям. Лікарня є клінічною базою Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького та Інституту спадкової патології АМН України. 
За весь час існування “ОХМАТДИТу” тут вилікували майже мільйон дітей! Як уже писала “Пошта”, щороку сюди для консультацій та лікування прибувають понад 150 тисяч дітей не лише з Львівщини, а й із цілого Західного регіону України.
Чимало ноу-хау в медицині, які нині є загальноприйнятими стандартами, запровадили саме в “ОХМАТДИТі”: вперше у Львові в 1970 році тут з’явилася барокамера, вперше застосували метод лікування димексидом при перитонітах, гнійно-септичних хворобах, уперше почали вводити в кістку антибіотик, уперше застосували спеціальний зонд-канюлю для лікування дакріоциститів, винайшли спеціальний іригаційно-аспіраційний пристрій, який замінює цілий сучасний комбайн у офтальмохірургії, що забезпечується комп’ютером і коштує сотні тисяч доларів… Тут, можна сказати, щодня роблять дива: до прикладу, оперують діток, які народилися з вагою 700-800 грамів (за таких ще донедавна лікарі не бралися взагалі). 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8458 / 1.63MB / SQL:{query_count}