“Служу народу України!”

Майбутні рятувальники склали урочисту присягу на вірність українському народу

Сто років тому вперше ця присяга пролунала з уст січових стрільців. 17 вересня, в день професійного свята всіх рятувальників, 165 курсантів (із них 15 дівчат) Львівського державного університету безпеки життєдіяльності склали присягу працівників органів і підрозділів цивільного захисту на вірність українському народу. Також 33 вихованці Ліцею цивільного захисту проголосили урочисту клятву.
Прикметно, що цьогорічна урочиста присяга – ювілейна. У виші її дають курсанти, взоруючись на українських січових стрільців. “Сто років тому вперше цю присягу складали українські січові стрільці, а потім вони загинули в боях на Верецькому та Ужицькому перевалах… Сьогодні наші рятувальники боротимуться не з ворогом із сусідньої держави, а з надзвичайними ситуаціями. Наша основа – не ранги і посади, а те, що паролем нашого існування став виклик 101”, – зазначив проректор із стратегічного планування і контролю університету Іван Мовчан. 
Цього року на навчання до Львівського державного університету безпеки життєдіяльності вступили хлопці і дівчата з усієї України. Багато з них продовжують родинні династії пожежників-рятувальників, адже чимало з них брали участь у ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС.
Усі першокурсники отримали службові посвідчення співробітників ДСНС, а вже зовсім скоро вони виконуватимуть функції професійних рятувальників, їх залучатимуть до ліквідації надзвичайних ситуацій.
Курсанти навчатимуться на базі Інституту цивільного захисту й Інституту пожежної і техногенної безпеки, які функціонують у складі університету. 
“У складний для держави час ви зробили усвідомлений вибір і присягнули дбати про безпеку людей. Сьогодні йде боротьба не лише за територіальну цілісність і незалежність, а й боротьба за всесвітню безпеку. І це показує необхідність створення нової стратегії безпеки. Це має безпосередній стосунок до вас як представників великої пожежно-рятувальної родини. Ви обрали професію мужніх, сильних і відважних, які готові прийти на допомогу всім, хто опинився в біді, запобігти й ліквідувати наслідки надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, захистити здоров'я і життя людей, надати необхідну допомогу постраждалим. Утверджуючи добро і милосердя, з честю виконуєте відповідальні завдання, які стоять перед Державною службою України з надзвичайних ситуацій”, – сказав у своєму вітальному слові ректор університету Михайло Козяр.
Свої вітання першокурсникам надіслав також голова ДСНС України Микола Чечоткін, обласна і міська влада, митрополит Львівський і Сокальський Димитрій і батьки курсантів. 

Свою історію Львівський державний університет безпеки життєдіяльності ДСНС України розпочинає зі створення у 1947 році Київських курсів удосконалення офіцерського складу воєнізованої пожежної охорони. Сьогодні це сучасний, із міцною науковою, навчальною та матеріально-технічною базою та славетними традиціями навчальний заклад, у якому висококваліфікований науково-педагогічний персонал навчає та виховує молодих фахівців для органів і підрозділів ДСНС України. За час існування навчальний заклад здійснив 81 випуск спеціалістів денної та заочної форм навчання загальною кількістю близько 30 тис. осіб. Випускники університету гідно несуть нелегку вогнеборчу службу в усіх регіонах країн Співдружності, серед них – 47 генералів, випускники вишу очолюють більшість обласних управлінь ДСНС України, восьмеро осіб – департаменти республік, країн колишнього Союзу, 357 – на інших керівних посадах. За мужність і самовідданість, виявлені під час виконання службових завдань, 11 випускників нагородили бойовими орденами, а 239 – медалями “За відвагу на пожежі”, 25 із них – двічі.
Будівля університету (будинок, у якому розташований університет, звели в 1855 – 1863 рр. коштом Франца Йосифа – цісаря Австро-Угорської імперії) – одна з найрозкішніших у Львові, споруджена в неороманському стилі за проектом архітектора Теофіла Гансена. На території університету є своя церква Покрову Пресвятої Богородиці, а також пам’ятник героям-ліквідаторам аварії на ЧАЕС, встановлений у 2011 р.
Серед багатьох тисяч учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС є нинішні працівники університету: начальник Інституту післядипломної освіти В’ячеслав Кошеленко та завідувач науково-дослідної лабораторії Віталій Петровський, а також ветерани навчального закладу Анатолій Антонюк, Олександр Гаврилко, Ігор Іванейко, В’ячеслав Кісіль, Артур Лебідь, Михайло Судніцин, Андрій Харчук, Орест Юренц і покійні Іван Біленко та Богдан Грицай. Складне завдання в Чорнобилі у 1986 році виконували курсанти-добровольці навчального закладу під керівництвом колишнього викладача, полковника у відставці Михайла Судніцина. Вони здійснювали дезактиваційні роботи технологічних майданчиків вентиляційної труби 3-го і 4-го енергоблоків ЧАЕС і скидали уламки радіоактивних графітових стержнів у гирло зруйнованого реактора.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8223 / 1.57MB / SQL:{query_count}