Понад 50 % україньких дітей зазнають насильства

Проблема насильства серед підлітків щороку набирає все більших обертів. Згідно зі статистикою, 50 % дітей зазнають насильства. Зі 100 опитаних підлітків тільки чотири заявили, що не зазнавали жодних проявів насильства.

Проблема насильства серед підлітків щороку набирає все більших обертів. Згідно зі статистикою, 50 % дітей зазнають насильства. Зі 100 опитаних підлітків тільки чотири заявили, що не зазнавали жодних проявів насильства. Такі дані повідомила керівник проекту «Поговоримо відверто. Програма запобігання насильству серед молоді» Олена Ковальчук. Благодійний фонд «Салюс», який є організатором цього проекту, в понеділок, 19 травня, підсумував роботу за період з червня 2007 по травень 2008-го.  Як повідомила О. Ковальчук, за цей час фонд провів сім тренінгів для осіб, які працюють з дітьми, та 67 тренінгів для підлітків. «Тренінги відбувалися в школах, гімназіях, училишах. Іноді діти самі дізнавалися про нашу програму і через керівників шкіл запрошували на тренінги», – розповідає пані Ковальчук. Під час зустрічей зі школярами проводили анкетування, демонстрували сюжети про буденне  життя, про школу, дійовими героями яких були не актори, а звичайні учні. «У сюжетах не було насильства. Але учні повинні були проаналізувати, чи могла якась ситуація призвести до насильства, і як її можна було уникнути. Діти самі вибирали, які фільми хочуть переглянути», – розповідає О. Ковальчук.

Для школярів Львова та області в рамках проекту роздавали інформаційні матеріали та «Кишенькові книжечки» з інформацією про організації, куди можна звернутися у скрутній ситуації. 

За словами керівника проекту, такі тренінги відбуваються не просто для «галочки», а дають практичні результати. «До нас звернулася дівчина, в житті якої склалася складна ситуація. У неї навіть з’являлися думки про самогубство. Та після розмови з психологом дівчина змогла вийти з цієї кризи»,  – повідомила О. Ковальчук. 

У планах благодійного фонду продовження тренінгів, бо вже тепер є багато заявок від шкіл; розроблення нових тем, зокрема, найбільше підлітків цікавлять стосунки між хлопцями і дівчатами.

 У перекладі з латинської мови слова „салюс” означає здоров’я. Але фонд працює не тільки над охороною здоров’я, але вирішує і соціальні проблеми. На Львівщині благодійний фонд діє вже 12 років. Окрім акції протидії насильству серед молоді, були організовані проекти з профілактики  ВІЛ-СНІДу.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9043 / 1.54MB / SQL:{query_count}