Скоро весна!

За прогнозом львівського бабака, день якого цьогоріч відзначають у Львові вперше, незабаром розпочнеться суха і тепла весна

За прогнозом львівського бабака, день якого цьогоріч відзначають у Львові вперше, незабаром розпочнеться суха і тепла весна

babak.jpg 

За словами Ігоря Антаховича, директора міського дитячого еколого-натуралістичного центру, бабак виліз із нірки і не побачив своєї тіні - що віщує швидкий прихід весни.

"За народною прикметою, якщо бабак побачить свою тінь, то зима триватиме ще щонайменше два тижні, якщо ж тіні не буде - весну потрібно чекати вже за два тижні. Тим паче, бабак тричі свиснув, що є своєрідним закликом до знімання теплого одягу, - коментує "Пошті" Ігор Антахович. -  Ще одним способом визначення погоди є спостереження за їжаком, його дії повинні бути аналогічними...".

Живий гідрометцентр з'явився в міському дитячому еколого-натуралістичному центрі понад рік тому. За словами Ігоря Антаховича, бабака їм подарувала львів'янка рівно рік тому. Поява тваринки спричинила в центрі чимало труднощів, оскільки попередньо натуралісти не мали досвіду догляду за бабаками. Наразі у місті проживає лише один бабак, якого й запросили прогнозувати майбутню погоду. Подібного віщуна погоди має в Україні тільки Харків.  До речі, харківський колега львівського бабака теж прогнозує швидке потепління.

А от знаменитий бабак Філ з невеликого містечка Панскутоні (Пенсильванія), що прогнозує погоду, розповів, що весна в США настане нескоро - приблизно через шість тижнів. За словами одного з членів Клубу бабака, звір виліз зі своєї нори після зимівлі й побачив власну тінь, що означає нешвидкий прихід весни. Проте експерти підрахували, що прогноз Філа збувається лише в 39% випадків. Згідно зі звичаєм, Філ нашіптує на вухо одному з членів клубу свій прогноз. Цього року він "сказав" таке: "На горі тінь моя. Ще шість тижнів до весни, друзі".

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8140 / 1.53MB / SQL:{query_count}