Державних місць поменшало…

В українських вишах на 10-12% скоротили кількість бюджетних місць

фото: studway.com.ua
В Україні державне замовлення у вишах в 2015 році скоротили на 10-12% порівняно з минулим роком, інформує Еспресо.TV, посилаючись на РБК-Україна. 
“Що стосується обсягів держзамовлення, то вони скорочені порівняно з минулим роком... Скорочення кількості місць державного замовлення становить 10-12%”, – заявила перший заступник міністра освіти і науки Інна Совсун.
Зі слів заступника міністра, таке рішення було прийняте освітнім відомством на засіданні 1 липня. Отож, цього року студентами “бюджету” зможуть стати 106 тисяч абітурієнтів, з них 89 тисяч – денної форми навчання.
Відповідно до постанови про держзамовлення 2014 року, передбачалося близько 310 тисяч державних місць на всіх рівнях, а за фактом було набрано лише 266 тисяч.
Інна Совсун пояснила, що недобір стався через те, що Крим і Донбас фактично не набирали абітурієнтів, а в постанові був розрахунок на ці території. Крім того, скорочення обсягу державного замовлення пов’язане з демографічною ситуацією в Україні.
Нагадаємо, що раніше в рамках звіту про 100 днів роботи у Кабміні міністр освіти Сергій Квіт анонсував зменшення кількості вищих освітніх закладів і курс на потрапляння українських університетів до списку кращих світових вишів. 
“Пріоритет матимуть вищі навчальні заклади, які впродовж трьох останніх років приймали найкращих абітурієнтів. Це одна з форм “гроші ходять за дитиною”. Проте це не означає, що держзамовлення має піти у великі університетські міста – будуть враховуватись і регіональні преференції”, – пояcнив міністр під час перебування у Львові.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7772 / 1.53MB / SQL:{query_count}