Почекайте з підручниками!

У Міносвіти батьків попереджають про незаконний збір коштів на придбання підручників

фото: static.wixstatic.com
Міністерство освіти і науки звернулося до керівників навчальних закладів і працівників місцевих органів управління освітою з проханням не збирати коштів із батьків учнів 4-их і 7-их класів на придбання підручників, ідеться у відповідному листі цього відомства.
Зокрема, у Міністерстві освіти і науки наголошують, що до них надходять звернення від батьків учнів та педагогів із приводу збору коштів із батьків на придбання підручників.
У МОН повідомляють, що після завершення конкурсу оригінал-макетів підручників для 4-их і 7-их класів загальноосвітніх навчальних закладів матеріали та результати конкурсного відбору розгляне колегія Міносвіти в червні. На підставі рішення колегії видадуть відповідні накази Міносвіти про надання підручникам грифів і затвердження переліку підручників, що можуть друкувати коштом держбюджету. 
Вартість підручників залежатиме передусім від вартості паперу, поліграфічних послуг, а також їхніх накладів, що будуть уточнені після підведення результатів конкурсного відбору навчальними закладами оригінал-макетів підручників.
Міністерство освіти і науки України підготувало фінансові розрахунки щодо виділення з державного бюджету додаткових коштів для забезпечення учнів підручниками. Так, є неприпустимим і передчасним збір із батьків будь-яких коштів на придбання підручників
У 2015-ому, згідно із Законом України “Про внесення змін і визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України”, держава гарантує безоплатне забезпечення підручниками лише учням шкіл із числа дітей-сиріт, дітей-інвалідів, дітей, позбавлених батьківського піклування, та дітей із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України “Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям”.
Придбання підручників для учнів 4-их і 7-их класів загальноосвітніх навчальних закладів  коштом державного бюджету здійснюватиметься шляхом проведення відповідних тендерних процедур. Механізм забезпечення підручниками, згідно із зазначеним законом України, нині розробляють.
“Міністерство освіти і науки України підготувало фінансові розрахунки щодо виділення з державного бюджету додаткових коштів для забезпечення учнів підручниками. Так, є неприпустимим і передчасним збір із батьків будь-яких коштів на придбання підручників!” – наголошують у Міносвіти.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8048 / 1.54MB / SQL:{query_count}