УАПЦ готова до об’єднання!

Архиєреї Української автокефальної православної церкви у своїй заяві схвалили об’єднання православних українців у єдину Помісну церкву

З їхніх слів, це сприятиме зміцненню Української держави, особливо в час військового конфлікту, повідомляє Релігійно-інформаційна служба України. Цією заявою єпископи офіційно запевнили, що УАПЦ прагне розпочати реальний об’єднавчий процес із Українською православною церквою Київського Патріархату після скликання Помісного собору, який відбудеться 4 – 5 червня.
Для переговорного процесу на Помісному соборі рішенням Архиєрейського собору УАПЦ створена спеціальна комісія з п’яти осіб, якій надаються повноваження вести переговори з УПЦ (КП) на таких умовах, що будуть прийняті та затверджені Помісним собором, а саме:
– Об’єднання двох назв Церков у одну із таким формулюванням: Українська автокефальна православна церква Київський Патріархат.
– Всі єпархії УАПЦ, які існували до часу об’єднання, зберігаються в своїх межах з правлячими архиєреями, а також благочинними (деканами) до часу об’єднання трьох гілок українського православ’я  у єдину Помісну православну церкву.
Єпископи УАПЦ запропонували УПЦ (КП) сформулювати свої вимоги щодо об’єднання або погодитися з тими, які пропонує УАПЦ, та затвердити це рішення синодом чи собором, якщо з цими пропозиціями вона згодна. Опісля УАПЦ пропонує скликати спільний собор і вибрати одного предстоятеля для об’єднаної Помісної церкви.
Якщо й УПЦ (МП) захоче взяти участь у об’єднавчому процесі, то єпископи УАПЦ заявляють про готовність “вести переговори на умовах щирості братської християнської любові”.

А тим часом Патріарх УПЦ (КП) Філарет назвав передумову, за якої в Україні може припинити існування Московський Патріархат, – визнання УПЦ (КП) Вселенською Патріархією. Про це він заявив у інтерв’ю Deutsche Welle, інформує РІСУ.
“Ми хочемо, щоби Вселенський Патріарх визнав Київський Патріархат автокефальною, тобто незалежною Церквою, і мав з цією Церквою молитовне єднання. Якщо ми досягнемо цього, тоді єпископат і духовенство Московського Патріархату в Україні приєднаються до Київського Патріархату, і існування Московського патріархату в Україні припиниться”, – сказав першоєрарх. З його слів, зараз Київський Патріархат підтримує 60 відсотків вірян.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7972 / 1.54MB / SQL:{query_count}