Зась російській літературі!

У школах мають намір зменшити кількість російських творів

фото: lwr.com.ua
У Міністерстві освіти і науки мають намір переглянути наповнення шкільного курсу світової літератури, зменшивши кількість творів російських письменників, а також повернути предмету назву “Зарубіжна література”. Відповідне рішення затвердила Колегія МОН, повідомляє Освіта.ua.
Нагадаємо, що у 2010 р. курс під назвою “Зарубіжна література” перейменували на “Світова література” та переформатували. Зі слів заступника міністра освіти і науки Максима Стріхи, цей процес був зумовлений тим, що в курс світової літератури колишнє керівництво МОН заклало вивчення творчості російських письменників на рівні приблизно 60-75% курсу. З того часу почали переписувати навчальні програми, а на початку 2011 р. ухвалили Концепцію літературної освіти, яка передбачала, що всі художні твори необхідно вивчати відповідно до оригіналу.
З його слів, таким чином школярів позбавили ознайомлення з головним обсягом літератури, що його повинна знати освічена сучасна людина, оскільки більшість зарубіжних творів завеликі для вивчення у школі. Тож курс світової літератури зводився до вивчення віршів і невеликих оповідань.
Максим Стріха підкреслив, що викладання зарубіжної літератури є важливим чинником формування гуманістичного світогляду освіченого патріота України та інваріантною складовою освіти упродовж всього часу навчання у школі. В основу курсу зарубіжної літератури, на його думку, мають бути покладені європейські канони, а перелік творів для вивчення – високого рівня.
“Настав час повернути науково обґрунтовану назву цього курсу, а також відновити безперервне вивчення в середній і старшій школі творчості авторів зарубіжної літератури з використанням найкращих перекладів!” – наголосив заступник міністра.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8246 / 1.53MB / SQL:{query_count}