Надія для Назарка

Як Львів допомагає у зборі коштів на лікування шестирічного Назарка Трегуба, який бореться з лейкемією

Львів’янин Назарко Трегуб (син пластунів Мар’яни Дмитрах та Ігоря Трегуба) цього року мав іти до першого класу, але… йому доводиться долати важку недугу. Два роки життя дитина провела в лікарні.
Після лікування результати аналізів були добрі, здавалося, хвороба відступила. Назарко почав ходити до художньої школи, мріяв навчитись їздити на лижах, готувався до першого класу та літнього пластового новацького табору. Проте гостра лімфобластна лейкемія знову далася взнаки – аналізи підтвердили рецидив. Хвороба, на жаль, прогресує… 

Терплячий маленький пацієнт

Зараз Назарко проходить курс хіміотерапії в Західноукраїнському дитячому центрі у Львові. Триватиме він щонайбільше 45 днів, тобто часу на збір коштів у благодійників не надто багато – максимум до 15 березня. 
Назарко дуже терплячий. Старається перемагати біль, чемно додержує рекомендацій лікарів. Його готують до складної операції за кордоном. Адже результати аналізів показали, що ніхто з родини не може стати для нього донором кісткового мозку. В Україні, на жаль, не роблять операцій з пересадки кісткового мозку від неродинного донора. Тож єдиним порятунком для хлопчика після досягнення ремісії є проведення алотрансплантації кісткового мозку за кордоном. Маленького пацієнта готова прийняти клініка святої Анни у Відні.
В цій клініці уже відбулася нарада лікарів. Поки що Назар в Україні повинен пройти два блоки хіміотерапії для нормалізації показників організму та аналізів. Ця обставина дає більше шансів на порятунок і можливість зібрати необхідні гроші на операцію. Сума 150 тисяч євро надзвичайно велика для родини хлопчика. Його батьки – пластуни з куренів “Чорноморці” та “Чорноморські хвилі”. Окрім Назарка, в сім’ї є старший син, який уже дев’ять років прикутий до інвалідного візка і також потребує постійної уваги та підтримки.
З початку року Назарчика рятують абсолютно різні люди. Лише за один раз, а саме 16 лютого на концерті “За Життя Назарчика Трегуба”, активісти зібрали чимало грошей. “Загальна сума, зібрана на концерті, сягнула 137 тисяч 403 гривень”, – розповідає “Пошті” організатор цього благодійного заходу Юрій Федечко. Ще один концерт – “Життєзбір” – за участі виконавців VOX POPULI, “Абу-Касимові капці” і “Хмародери” дав 10 тисяч 529 гривень.
На збір коштів залишилося небагато часу – максимум до 15 березня!
Одужувати, коли тебе підтримує така велика кількість людей, звичайно, легше. Ансамбль давнього співу A cappella Leopolis запрошує на благодійний концерт “Молитва за Назарка” в суботу, 21 лютого, о 17.00 до церкви Преображення Господа Нашого Ісуса Христа (вул. Краківська, 21). Однолітки хлопчика з рою “Ельфики” передають йому свої малюнки. 
Невідомо, що саме спрацювало, але маємо гарні новини на цьому етапі лікування: після першого блоку хіміотерапії досягнуто стану ремісії! Це означає, що організм відгукнувся на терапію. Аналізи підтверджені. Через кілька днів почнеться другий блок хіміотерапії, після якого й запланували згадану операцію з пересадки кісткового мозку.
“Настрій в Назарка дуже добрий. Він потроху вчиться писати нові букви, складає багато конструкцій та фігур із конструктора, малює і знаходить час на комп’ютер”, – йдеться на сторінці у Faceebook, створеній спеціально для його порятунку.
Назарковим станом перейнялося багато людей. “Приїхали друзі з Києва і попросили передати 200 доларів для діток у потребі: “Назарку Трегуб, це для тебе!”, – пише на своїй сторінці у Facebook Ірина Галевич, піар-менеджер “Львівської хвилі”.
“Проживаючи в Данії, Ольга Волкова організувала тамтешніх українців для збору коштів для одужання Назарка Трегуба і попросила закупити на ці кошти квитки для дітей з інтернатів і сиротинців. Це приклад допомоги реальної, а не на словах”, –  розповідає “Пошті” Юрій Федечко, керівник ініціативної групи “Відкриваємо серця”. 
Одні пам’ятають його як вихователя в садочку, другі – як тамаду, треті знають Юрія Федечка як “хрещеного батька”, завдяки знайомству з яким змінилося все їхнє життя. Йому вірять. Тому й беруть участь в організованих ним заходах. Так було і з концертом на підтримку Оксани Сенишин, якій треба було зібрати рекордну суму для пересадки легень. 

Благодійний концерт “За життя Назарчика Трегуба”

У Львові в театрі ім. М. Заньковецької, в четвер, 5 березня, о 18.30 у рамках церемонії нагородження переможців конкурсу “Благодійна Львівщина – 2014” відбудеться доброчинний концерт “За Життя Назар­чика Трегуба”. Під час заходу організують благодійний аукціон, всі кошти з якого передадуть батькам хлопчика.  
Квитки можна придбати, написавши повідомлення у Facebook Юрієві Федечку. Якщо самі не зможете піти на концерт, а хочете долучитися до доброї справи, маємо для вас новину: придбавши квитки для вихованців інтернатів №102 і №104, що в Брюховичах, Жовтанецького сиротинця “Вишенька”, Новомилятинського дитбудинку та Новороздільського дитячого будинку-інтернату, які мріють потрапити на цей концерт, зробите дві хороші справи одночасно: діти побувають на святі, а батьки Назарка одержать гроші. 
“Станом на вечір 19 лютого охочі потрапити на концерт уже забронювали 98 квитків для себе і 59 для вихованців інтернатів на концерт “За Життя Назар­чика Трегуба”! Дякую і прошу далі долучатись до цієї благодійної справи!” – акцентує Юрій Федечко.  
З його слів, 60 квитків закупили для дітей із сиротинців. “Коли ми комусь даємо квиточки на благодійний концерт, то так і кажемо, що їх треба поширити серед людей з великими і чистими серцями. Бо це не просто розвага. Ніхто нікого не примушує йти щось робити! То не захід від якоїсь профспілки”, – пояснює він.

Віддати десятину

Колись у одинадцять років Юрій Федечко прочитав книжку Альберта Ліханова “Діти без батьків” і захотів стати директором дитячого будинку. А коли служив у армії, часто бував у інтернаті, в якому мешкали сироти. Тож пішов учитися у Рівненський педінститут і одночасно працював у одному з львівських дитсадків. Десять років був вихователем у дитсадку, пізніше заступником директора з виховної роботи приватної школи. Проте педагогіка не приносила доходів – довелося шукати інших способів заробітку… Написання сценаріїв допомогло йому влаштовувати свята для дорослих (сьогодні він один із найпопулярніших тамадів у Львові. – “Пошта”).
Два роки тому для вже згаданої Оксани Сенишин тільки ініціативна група “Відкриваємо серця”, яку очолює Юрій Федечко, зібрала близько 40 тисяч євро. “Так сталося, то Оксана сама “винна” у тому, бо підкорила усіх своїм бажанням жити. Дві її сестри померли через таку ж хворобу, а вона так добре трималася! Їй таки трансплантували легені. То була дуже важка, дуже дорога операція. Дівчині дали стипендію, тепер вона навчається в тому університеті, де її оперували. Вона дала нам усім приклад, як треба цінувати життя і те, що нам дано. Надія є і для Назарка”, – веде далі Юрій Федечко.
Хлопчика готова прийняти клініка святої Анни у Відні
З його слів, мова музики виявилася близькою і для потребуючих, і для благодійників. Виконавці, запрошені паном Юрієм для участі в благодійному концерті, довели, що мають справжні, чесні та щирі наміри. “Виконавці повинні нести зі сцени позитив та добро, бути відкритими. Інакше на їхні концерти не ходитимуть, – певен він. – До концерту для Назарка, який відбудеться 5 березня, я долучив 30 подружжів, у яких проводив весілля. Якби мені не вірили, то не погодилися б. Приміром, колись був на весіллі в Каті Рибачок і Андрія Андрухіва. У неї зараз тримісячна дитина, а вона продала 70 квитків на концерт у філармонії, а тепер взяла 20 на концерт для Назарка. Допомагала мені із самих початків: і для Оксани Сенишин, і для інших. Вона – неймовірна людина. Я їй кажу, що вже після цього концерту більше не турбуватиму. А вона мені: “Як то так, що я тоді робитиму, чим займатимуся?” Різні люди допомагають, необов’язково ті, що мають достаток”.
На переконання Юрія Федечка, “зараз все тримається на волонтерах, і не лише армія. Десятину ще ніхто не скасовував. Але якось так дивно складається, що нині ти віддаєш, а завтра до тебе ще більше вертається. В найлютіші морози ходжу в осінній курточці – і не хворію. Мені допомагає оте горіння проектами. Благодійність дає відчуття потрібності! Якщо ти щось недоотримав у житті в плані матеріальному, можеш завдяки благодійності познайомитися з чудовими і дивовижними людьми. Як-от батьки Назарчика. Це надзвичайні люди! Вони добре знають, що якщо змобілізуватися, то усе вдасться”, – пояснює він.
Квитки на благодійний концерт “За Життя Назар­чика Трегуба” продаються рекордно швидко. “Поки йшов до вас, встиг дорогою продати 10 квитків”, – каже організатор концерту. Хто бажає отримати запрошення – подяку за благодійний внесок, нехай зателефонує безпосередньо Юрію – 0974629246 та отримає перепустку на концерт просто в руки!
Одужуй, Назарку!

Довідка. Для зручності грошових переказів на батька Назарка відкрили рахунок в Приватбанку:
картка №4149 6258 0785 4763,
р/р 29244825509100,
МФО 305299,
ЄДРПОУ 14360570
(Трегуб Ігор Олександрович).
Оксана Муха, співачка
Наша допомога Назарчикові дуже потрібна! Щиро вірю, що все має бути добре! Тому творімо добро разом! Дякую всім, хто долучався і долучається до допомоги цій дитині!

А от Юрій Федечко у нас за Святого Миколая! Дуже часто робить усе так, щоб ніхто не здогадався, що це він. Якщо знає, що може комусь допомогти, то якось так стається, що увесь світ відгукується.

Це така людина, яка може цілу добу не їсти і щось робити для того, хто його потребує, а потім поснідати… в першій годині ночі. Це рідкісна людина, яка бачить позитив там, де вже навіть я його не бачу.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7970 / 1.64MB / SQL:{query_count}