Сімейний бюджет: тепер більше на дитсадок

Новий керівник департаменту гуманітарної політики міськради Галина Слічна розповіла “Пошті”, чому, наскільки і відколи подорожчало харчування у садочках Львова

фото: Андрій Польовий
Відтепер львів’янам за харчування дітей у дитсадках доведеться платити більше. Якщо до цього батьки сплачували 50 відсотків вартості харчування, а решту витрат покривав бюджет, то з 1 січня 2015 року їм доведеться відшкодовувати 60 відсотків загальної суми. 
Проте і це ще не все. З 1 березня цифри у квитанціях за оплату дитсадка знову зміняться. Це пов’язане зі збільшенням цін на продукти харчування – дошкільні заклади просто не вкладаються у суми, отож, змушені робити нові розрахунки.
Як пояснила “Пошті” новопризначений директор департаменту гуманітарної політики Львівської міськради Галина Слічна, до збільшення плати за дитячі сади у Львові призвів новий бюджет країни. 
“Якщо раніше держава зобов’язувала батьків платити 50 відсотків вартості харчування, то з цього року – 60, – пояснює вона. – Крім цього, через суттєве підвищення вартості продуктів ми були змушені зробити новий розрахунок. Промоніторили ціни на продукти харчування, переглянули норми, передбачені для кожної вікової категорії, і таким чином вивели вартість товару. Отож, уже з березня батькам представлять нову суму за харчування”.
Вартість харчування залежатиме від віку дитини і від того, скільки разів на день вона їстиме
Відповідно до цього розрахунку, вартість харчування залежатиме від віку дитини і від того, скільки разів на день вона їстиме. Для батьків більш ніж 24 тисяч дітей, які відвідують львівські дошкільні заклади, ціна коливатиметься від 10,20 грн (для дітей ясельної групи за умови триразового харчування) до 18,60 грн (для дітей трьох –шести років за умови чотириразового харчування).
“Якщо розглянути варіант перебування у садку дитини від одного до трьох років при триразовому харчуванні, то вартість харчування торік становила 12 гривень. З них 50 відсотків вартості, тобто 6 гривень, платили батьки, стільки ж виділяли з бюджету. Із січня батьки платитимуть вже 60 відсотків вартості харчування, тобто 7,20 гривні. З березня плата за харчування дітей становитиме 10,20 гривні (60 відсотків із розрахунку 18 гривень), – веде далі Галина Слічна.
– Для дітей від трьох до шести років, які їли в садочку три рази, вартість харчування минулого року становила 17,80 гривні. З них половину, тобто 8,90 гривні, платили батьки. З січня вони платитимуть вже 10,68 гривні (60 відсотків від 17,80), а з березня – 15,60 грн (60 відсотків із розрахунку 26 гривень)”.
З 1 березня цифри у квитанціях за садок знову зміняться
Дещо інша сума на харчування розрахована для дітей від одного до трьох років, які їстимуть в садочку чотири рази. Якщо торік батьки платили за харчування 7,75 грн (50% від 15,50 грн), то з січня вже платитимуть 9,30 грн (60% від 15,50 грн), а з березня 13,80 грн (60% із розрахунку 23 грн).
Для дітей від трьох до шести років, які їли в садочку чотири рази, вартість харчування минулого року становила 10,13 грн (50% від 20,26 грн), з січня ця сума становитиме 12,10 грн (60% від 20,26 грн), а з березня – 18,60 грн (60% із розрахунку 31 грн). Чи стане їжа у дитсадках якіснішою після підвищення плати за харчування, залежатиме від тендерів, які відбудуться в лютому. Принаймні сподіваємося, що продукти закуплять якісні і за помірними цінами, як це й повинно бути.
“Щороку відділи освіти подають графіки торгів, які можна буде знайти на сайті Львівської міськради. Вважаю, що батьки не те що мають право, а зобов’язані контролювати все, що відбувається у дитячому садку, особливо тоді, коли це стосується харчування. Вони повинні створювати батьківські ради, спостерігати, як проводяться тендери і цікавитися, чим годують їхніх дітей”, – додала новий керівник департаменту гуманітарної політики.

Більше грошей на харчування школярів

Якщо торік з міського бюджету на одну дитину вдень виділяли лише 4,20 грн, то тепер ця сума збільшиться вдвічі. 
З лютого на харчування учнів перших – четвертих класів виділили 9,40 грн на дитину. Гранична норма для дітей-сиріт та для малозабезпечених –11,30 грн, повідомляє радіо “Львівська хвиля”. Безкоштовно від першого по одинадцятий класи харчуватимуться діти, батьки яких перебувають у зоні АТО. 
Крім того, безплатні обіди отримуватимуть учні, які навчаються в інклюзивних і спеціальних класах.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7756 / 1.56MB / SQL:{query_count}