Мир – в нас!

14 грудня українські скаути візьмуть Вифлеємське світло миру і передадуть його українській громаді

Глава Римо-католицької церкви в Україні Митрополит Львівський архиєпископ Мечислав Мокшицький благословив акцію “Вифлеємське cвітло миру”, якою опікується організація українських cкаутів, і подякував їм за те, що вже тринадцятий рік поспіль вони розповсюджуватимуть в Україні цей вогонь, а разом із ним нестимуть лю­дям доброту, милосердця і то­лерантність, повідом­ляє Релігійно-інформаційна служ­ба України.
14 грудня українські скаути візьмуть Вифлеємське світло миру і передадуть його українській громаді. Треба сказати, що цей вогник австрійські скаути привозять із Вифлеєма і розповсюджують по цілій Європі. Він мандрує із Заходу на Схід, долаючи кордони і єднаючи всіх християн у час Різдва Христового. Гасло цьогорічної акції Виф­леємського світла – “Мир – в нас!”, яке нині є дуже актуальним в Україні через війну на сході.
24 листопада Вифлеємське світло миру – 2014 запалив у печері, де за переданням народився Христос, дев’ятирічний хлопчик Tіціан Ронахер з австрійського міста Лінц за сприяння австрійcької телерадіокомпанії ORF, яка стала ініціатором цієї події, що вже є традиційною. Запалення Світла миру – то великий  досвід для Тіціана Ронахера. Школяр ввійшов у грот Різдва Христового у супроводі грецького православного священика. “Це було дуже хвилююче. Крім того, я уявляв собі грот Різдва набагато більшим”, – так описав свої враження хлопчик.
Після цього Тіціан приніс світло до церкви римо-католицької парафії, в сусідній муніципалітет Вифлеєма, і вручив його всім учасникам делегації з Верхньої Австрії.
“Світло миру світить в цьому році як ознаменування 25 років возз’єднання Європи і, зокрема, як заклик: мир повинен початися в серцях людей!” – сказав менеджер проекту Вифлеємського світла Гюнтер Харт, йдеться на сайті Львівської архидієцезії РКЦ в Україні.
Довідка. “Вифлеємське світло миру” – це міжнародна щорічна скаутська акція до святкування Різдва Христового, яка полягає в розповсюдженні символічного вогню, запаленого на місці народження Ісуса Христа. Акція була започаткована 1988 року австрійською телерадіокомпанією як благодійний вчинок (донести світло з символічного місця народження Ісуса Христа тим, що святкують Різдво поза домом, – у лікарнях, сиротинцях тощо). Цього року ініціативу підхопили скаути Відня. До Європи вогонь із Вифлеєма наприкінці листопада привозять літаком у спеціальному контейнері австрійські скаути, а вже з Відня він мандрує з рук у руки так званою “скаутською естафетою” цілою Європою. З Австрії через Словаччину та Польщу в середині грудня Світло миру потрапляє і до нас. Завдяки українським скаутам воно розповсюджується по всій Україні: храмами всіх конфесій, державними установами, школами, сиротинцями, лікарнями.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8597 / 1.54MB / SQL:{query_count}