Бачити не ворога, а брата

Папа Франциск у Раді Європи говорив про те, що потрібно для досягнення миру

фото: АР
Папа Франциск цього тижня здійснив свою п’яту апостольську подорож – візит до Європейського парламенту та до осідку Ради Європи в Страсбурзі. Це був найкоротший в історії папства міжнародний візит, що є першим до Європи в понтифікаті Папи Франциска. 
У християнському баченні мир є не просто відсутністю конфліктів, а Божим даром та одночасно плодом відповідальної діяльності людини. Саме про це говорив понтифік, виступаючи в осідку Ради Європи.
Зі слів Папи, засновники Ради Європи, що відзначає своє 65-річчя, відповідають на прагнення єдності, яке від давнини надихало життя континенту. Однак протягом історії не бракувало конфліктів, спричинених бажанням панування одних над іншими, як-от найжорстокіша в історії війна, довготривалі наслідки якої проявилися, зокрема, в “залізній завісі”, що надовго розділила Європу.
В цьому контексті Папа зазначив, що упривілейованою дорогою миру, щоб запобігти повторення того, що трапилося під час світових війн минулого століття, є “бачити в іншій людині не ворога, якого слід подолати, але брата, якого слід прийняти”. І це вимагає постійної та наполегливої праці, мир є благом, яке слід постійно здобувати і яке вимагає абсолютної чуйності, що збагнули основоположники Ради Європи, започаткувавши цю інституцію.
“Щоб здобути благо миру, потрібно насамперед до нього виховувати, віддалюючи культуру конфлікту, яка має на меті залякування іншого, маргіналізацію того, хто мислить чи живе по-іншому, – зазначив Святіший Отець. – На жаль, мир ще й далі занадто часто зазнає поранень. Це відбувається в багатьох країнах світу, де шаленіють різного роду конфлікти. Це відбувається і тут, у Європі, де не припиняються напруження. Ще так багато болю і смертей є на цьому континенті, який прагне миру, але, незважаючи на це, легко піддається спокусам минулого! Тому діяльність Ради Європи в напрямку пошуків політичної розв’язки актуальних криз важлива і підбадьорююча”.
Повернути Європі надію означає не лише визнати центральність людської особи, але й підтримувати її обдарування
Виступаючи у Європарламенті, Святіший Отець зазначив, що цей візит відбувається через чверть сторіччя після відвідин Івана Павла ІІ. У світі та в Європі багато що змінилися з того часу. Здійснюються побажання святого Папи, “щоб одного дня Європа змогла поширитися до розмірів, визначених географією, перше, ніж історією”. 
“Підтримувати гідність особи означає визнавати, що вона має невід’ємні права, яких не може позбавити чиєсь свавілля, ні тим більше економічні інтереси”, – зауважив понтифік, застерігаючи перед двозначностями, які можуть виникнути внаслідок неправильного розуміння поняття прав людини та зловживання ними. Адже ми є свідками підкреслення саме індивідуальних прав та забування про не менш важливий аспект обов’язків. Внаслідок того існує тенденція вивищення права окремої особи, забуваючи про суспільний контекст та спільне благо.
“Повернути Європі надію означає не лише визнати центральність людської особи, але й підтримувати її обдарування”, – сказав Папа Франциск, наголосивши на важливості виховання, захисту сім’ї, підтримки освітніх установ та креативності, притаманної молоді, захисту навколишнього середовища. У цьому контексті він назвав неприйнятним той факт, що коли мільйони людей помирають з голоду, в деяких частинах світу тонни продовольства викидаються на сміття. Іншою сферою, де “процвітають таланти людської особи”, є праця, а тому потрібні рішучі кроки в сфері зайнятості. Ще одним важливим викликом є міграція.
Наостанок глава Католицької церкви наголосив на тому, що настав час “будувати Європу не навколо економіки, а священності людської особи та невід’ємних цінностей”, повідомляє сайт Радіо Ватикану.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7697 / 1.56MB / SQL:{query_count}